Polecane posty

ogar118    65

Co jest z tymi waszymi jęczmieniami? Znacie pH zasobność gleby? Napiszcie coś więcej o agrotechnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

mam na jednej działce z jęczmieniem ozimym browarnym miejsce w którym jest znacznie słabszy nie wiadomo dlaczego. Kolor ma ok ale coś nie kwapi się rosnąć i jest trochę rzadszy. Reszta pola ok, ładnie rośnie a w tym miejscu tak mozolnie to idzie. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To pytanie jest kierowane do osób które musiały likwidować plantacje. Chodzi o pH, zasobność gleby wykonywane opryski nawożenie uprawę generalnie wszystko co było robione od zbioru przedplonu. Może uda się coś wspólnie wymyślić co się dzieje z tymi roślinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a u mnie Souleyka nadal rosnie dałem mu szanse chociaz tak naprawdenie nie jest w takim opłakanym stanie ale pierwszy raz mam taki słaby jeczmien w porównaniu do innych lat,dzisiaj jeszcze dostał saltry i trzeba czekac na to ciepło a wtedy wykonac zabieg T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Na moje to za mocno głodowal na jesieni, i swoje zrobiły również mszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam jęczmień całkiem fajny. No może na jednym kawałku fajny a na drugim koło domu bardzo dobry. I dziś na ten bardzo mocny pojechałem wypróbować rozsiewacz i wysiałem 250kg na jakieś pół ha. I zastanawiam się ile teraz modusa muszę wypryskać żeby go nie zwałowało  do żniw. Co radzicie? Dobrze że nie wsypałem więcej nawozu i nie zasiliłem tak całego kawałka. Niezły ubaw by sąsiedzi mieli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na robaka jak to napisałeś powinno się wykonać zabieg lub kilka na jesieni w jęczmieniu to bardzo ważne  bo jest on atakowany przez mszyce które są wektorem  choroby która nazywa się żółta karłowatość jęczmienia jeżeli to jest u was trzeba się liczyć z obniżką plonu rzędu 50-80% może też to być pałecznica lub mozaika żółta

 

to jechać teraz na mszyce ? uratuje się coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Teraz to jest już "po ptokach"

 

Póki co zauważyłem jeden skasowany jęczmień w okolicy. U mnie są gdzieniegdzie place, gdzie liście zaczynają żółknąć. Będę dobrej myśli :)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Mam hektar jęczmienia ozimego po prostu tragedia w tym roku, po zimie jak co roku był żółty ale zawsze na wiosnę ruszył i był piękny a coś mi się zdaje że mrozy go wykończyły głównie wahania temperatury. Zasiliłem dolistne go odżywką z magnezem i mocznikiem ale jest sucho jak pieprz w końcu coś leci oby jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Jęczmień Ozimy Job siany późno bardzo ładnie przezimował .Straty na poziomie 10 % wiec nie jest źle.Sasiada siał 10 dni wczesniej i 50 ha straty na dzis 50% ale ratuje go nie chce przesiewać :)

Edytowano przez Adrenalinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tak jak koledzy piszą teraz już nie ma sensu pryskać na mszyce.

 

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Pryskałem na jesień bizon-em ten jęczmień ozimy i czy mogę zasiać (jak ten nie ruszy) jary jęczmień bo na etykiecie nie pisze nic o uprawie jęczmienia w razie likwidacji łanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest już "po ptokach"

 

Póki co zauważyłem jeden skasowany jęczmień w okolicy. U mnie są gdzieniegdzie place, gdzie liście zaczynają żółknąć. Będę dobrej myśli :)

 

a ja mam nadzieje że jak zrobi się ciepło to wtedy lepiej ruszy bo kolega ma dwie odmiany jęczmienia i jedna tą co mam też tak wygląda a druga ładna zielona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Zobacz na etykiecie musi być punkt - Następstwo roślin :)

Właśnie że pisze że można uprawiać pszenicę jarą,owies i kukurydzę więc teraz jestem w kropce bo wynika że nie można uprawiać jęczmienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

No jak nie można, pszenica jara niczym się nie różni od jęnczmienia. Siej napewno nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

No jak nie można, pszenica jara niczym się nie różni od jęnczmienia. Siej napewno nic się nie stanie.

Zawartość substancji czynnych: diflufenikan (związek z grupy pirydynokarboksamidów) - 100 g/l (9,48%), florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 3,75 g/l (0,36%), penoksulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 15 g/l (1,42%).

Potwierdzi ktoś że jęczmieniowi jaremu nic nie będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj