Polecane posty

MartineZ    14
kristofer85 ja siałem i wszystko było okej, plon również bardzo wysoki jak na ziemie i nawożenie. musisz jedynie bardziej zwrócić uwagę na ochronę bo może być bardziej narażony na grzyby typowo "jęczmienne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Ja swój jęczmień jary po siewie powałowałem gładkim wałem gdyż tylko taki posiadam. Gleba IVa IVb dość przepuszczalna i zastanawiam się czy to był dobry pomysł bo pada już kilka dni. Obawiam się aby te wałowanie zamiast poprawić to pogorszy wschody. Na jesieni pożyczyłem wał pierścieniowy 3 m na pszenżyto i musze powiedzieć, że super sprawa, pole robi się jak na stole. Chyba trzeba zainwestować i kupić taki wał, tylko fi nie 450 a 530. Trawy po takim wałowaniu też by super wschodziły. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak u nas jeczmien zasiany a teraz takei zimna byly i snieg padal a troche na wierzchu jeczminia lezy bo nie przykrylo czy powschodzi ladnie bo juz dlugi czas od siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ja swój jęczmień jary po siewie powałowałem gładkim wałem gdyż tylko taki posiadam. Gleba IVa IVb dość przepuszczalna i zastanawiam się czy to był dobry pomysł bo pada już kilka dni. Obawiam się aby te wałowanie zamiast poprawić to pogorszy wschody. Na jesieni pożyczyłem wał pierścieniowy 3 m na pszenżyto i musze powiedzieć, że super sprawa, pole robi się jak na stole. Chyba trzeba zainwestować i kupić taki wał, tylko fi nie 450 a 530. Trawy po takim wałowaniu też by super wschodziły. Co o tym myślicie?

Mogles za walami dac brony lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Mi również wydaje się, że bronowanie po wałowaniu jest bez sensu. Wystarczyło nic nie robić po siewie i efekt byłby ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja swój jęczmień jary po siewie powałowałem gładkim wałem gdyż tylko taki posiadam. Gleba IVa IVb dość przepuszczalna i zastanawiam się czy to był dobry pomysł bo pada już kilka dni. Obawiam się aby te wałowanie zamiast poprawić to pogorszy wschody. Na jesieni pożyczyłem wał pierścieniowy 3 m na pszenżyto i musze powiedzieć, że super sprawa, pole robi się jak na stole. Chyba trzeba zainwestować i kupić taki wał, tylko fi nie 450 a 530. Trawy po takim wałowaniu też by super wschodziły. Co o tym myślicie?

traw nie waluje sie pierścieniami tylko i wyłącznie na gładko!!!! pierścień potrafi bardzo głęboko wcisnąć nasionko a później jak deszcze popadaja to one juz nie wzejdzie.

 

ja u siebie waluje wszystkie zboża i kuku tylko dlatego że mam kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Aby stosować regulator roslina musi być w dobrej kondycji :) wtedy jest dobry efekt .

 

Dzis posiany jeczmien Kucyk C1 154kg.ha :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ozimy nawóz wprowadza się w trzech dawkach czy dwóch? Siałem saletrę 28.02 i zastanawiam się na drugą dawką. Jak myślicie?

post-63964-0-90615900-1428437459_thumb.jpg

 

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

hmm zależy w jaki plon celujesz drugą dawkę to nalezy podać :) i to koniecznie ona decyduje o liczbie źdbeł kłosonosnych i wielkości kłosa :) i dajesz ją przy końcu krzewienia - strzelanie w źbło :) i potem regulator wzrostu + micro i macro :)  syp syp ja sypie od 3-4 tyg po pierwszej i dzis własnie sypnąłem drugą na pszenżyto :) ( I dawka była 28,02 i 06,02 ) wiec 4 tyg bo pogoda nie sprzyja ale się juz pnie nieźle w górę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej dawce dałem 55N teraz chciałbym podać koło 60. Plon jak najwyższy się da! Nie oszczędzam ale kiepsko mi przezimował i mam plecy na starcie. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na jęczmień ozimy sypnę 120 kg N 1 dawka 28.02 a 2 dawka poszła 04,04 bo było zimno i niemrawo się zbierał a jutro oprysk fungi i witaminki i jak strzeli w górę to skracanie  i robaczki. pierwszy raz mam jęczmień ozimy, chyba będzie dobrze,, jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę w całości oscylować w granicach 120-140N. W ostatnim tygodniu marca dałem siarczan magnezu + ADOB Foliar 20-20-20. Fungicydy 31.03 w ostatni dzień ciepła i żałuję bo chyba nic z tego zabiegu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę w całości oscylować w granicach 120-140N. W ostatnim tygodniu marca dałem siarczan magnezu + ADOB Foliar 20-20-20. Fungicydy 31.03 w ostatni dzień ciepła i żałuję bo chyba nic z tego zabiegu.

 

Ja też jutro miałem jęczmień prysnąć fungicydem ale się wstrzymuję i tylko mikrto pójdzie bo w przyszłym tygodniu znowu ma spaść temperatura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie jak tu zaradzić co mu brakuje lub co grozi przez te "pożółknięte listki"? Jak zainterweniować? 

post-52682-0-32420500-1428668009_thumb.jpg

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak to jest ze stosowaniem CCC w jęczmieniu jarym? Przynosi to jakieś efekty? Są co najmniej 2 produkty zarejestrowane w fazie 2-4lisci w ilosci 1-1,25l. Jak jęczmien będzie miał 4 liscie mam zamiar pryskać mikro, czy warto dodać CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

działa wypróbowane u mnie na gosp niezarejstrowany stabilan


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Możesz dokładniej opisać jak stosujesz CCC w jęczmieniu jarym? Użyłbym antywylegacza 675 SL a później 0,75l cerone bo w zeszłym roku sam cerone nie wystarczył.

http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin/(product)/164002

przyznam że to co tu jest napisane o pszenicy budzi moje wątpliwości co do stosowania w jęczmieniu. W pszenicy CCC do liścia flagowego???? Chociaż te dawki dzielone są interesujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie wiem do kiedy można sadzić jęczmień bo ja go sieje :lol:

Dziś szał na polach, kazdy sieje. Posadziłem czosnek i czas do pracy. Jęczmień posieje w poniedziałek jak pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj