Polecane posty

luki08    14

Ja wczoraj zaryzykowalem i opryskalem puma+chwastox,ciekawe co z tego bedzie temp w nocy 3-4stopnie
Zobaczymy za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepur78    8

a jak pH gleby?

 

Na jesieni miałem robione analizy gleby i mam pH 6,5. Rozmawiałem z kilkoma  rolnikami i większość z nich narzeka w tym roku na odmiany hybrydowe. Część z nich już zaczęła kasować uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Można dawać 1l CCC + moddus na jęczmień jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
kiepur78 

wygląda na to, że choroby grzybowe sprawiają duży problem hybrydom w Twojej okolicy...stosowałeś jakiś fungicyd na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

u mnie również hybryda hobbit i wotan bardzo słabo wygląda, połowa nadaje się do kasacji, gdzie odmiany populacyjne wyglądają bardzo obiecująco. Dodam, że jesienią nie było widać oznak zróżnicowania odmianowego. Myślę, że należałoby zgłosić reklamację na nasiona lub zaprawę, którą zostały zaprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

planowałem dać na 1 kolanko 1 l CCC i 0,3 moddusa od razu. Nawożenie w N okolo 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Jeśli się myle to mnie Koledzy poprawcie ale z tego co czytałem etykiety to CCC np. Stabilan nie można stosować dla jęczmienia jarego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego samego CCC się nie stosuje bo nic nie daje. Zabiegi należy opierać na Modusie i Cerone. Nie pamiętam jak Medax Top sobie poradzi ale chyba nie ma rejestracji na jęczmienie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepur78    8

kiepur78 

wygląda na to, że choroby grzybowe sprawiają duży problem hybrydom w Twojej okolicy...stosowałeś jakiś fungicyd na jesień?

 

 

Stosowałem jesienią tebukonazol. Dziś był Pan z Syngenty i stwierdził, że powodem tego jest wysmalanie. Komu tu teraz wierzyć? Czy w takim razie mam się odwołać od decyzji likwidatora szkód który stwierdził że to nie efekt złego przezimowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam chciałem zapytac kiedy najlepiej zastosowac modusa w jeczmieniu ozimym  by go usztywnic i skrocic?w tej chwili klos ma dł około 5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

kiepur78 z tą decyzją to jest jak z szacowaniem szkód przez koła łowieckie.  Nawet jeśli Pan z Syngenty się myli to jak to udowodnić? Rozumiem, że miałeś do ubezpieczone tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam koledzy czym zwalczyć chwasty w jęczmieniu ozimym nic nie  było robione macie jakieś pomysły??? myślałem o axial i mustang forte ale bardzo drogo to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akpil19    0

Mam pytanie czy bez nawozenia przedsiewnego w jęczmieniu jarym można uzyskac fajny plon Jakie  nawozy później dac i jakie dawki ziemia klasa III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

kiepur78 no to teraz pytanie co tam podpisałeś....jeśli miałem ubezpieczone od wymarznięcia to pytanie czy wysmolenie nie łapie się w wymaraznięcie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak działają zastosowane fungicydy przy takiej pogodzie jak jest teraz? 25 marca opryskałem jęczmień ozimy ale jak spojrzę za okno to wydaje mi się, że to nie była zbyt mądra decyzja. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, na jęczmień ozimy można zastosować pumę+chwastox trio? Na jesień nie pryskane. Zaznaczam, że taka mieszanka leci u mnie na j.jary i skuteczność jest na bardzo wysokim poziomie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Mam pytanie czy bez nawozenia przedsiewnego w jęczmieniu jarym można uzyskac fajny plon Jakie  nawozy później dac i jakie dawki ziemia klasa III

 zależy po czym masz stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie zakupilem Axial + Mustang Forte na żyto i jęczmień jary, mam pytanie czy stosować razem czy osobno. Jesli osobno bo taki mam zamiar to w jakim odstępie czasowym zastosowac Axial po mustangu bo rozumiem ze mustangiem najpierw pryskac tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj