Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1490    6

Witam w jęczmueniu ozimym wychodowałem takie zioło podpowie ktoś co to może być na jesie był expert metpost-103252-0-35571300-1426583575_thumb.jpgpost-103252-0-01252000-1426583623_thumb.jpgpost-103252-0-01252000-1426583623_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Dzięki jeżeli to fiołek to sobie z nim poradze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastik    0

panowie mam   stanowisko  po burakach i chcę posiaqć jęczmień jary  czy powapnowac  pod siew mam wapno defekacyjne z cukrowni dodam ze jęczmień będzie z wsieka   lucerny takze pole nie będzie ruszane potem prze ok 2. roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Axial + Lintur w jednym zabiegu?

ja 2 lub 3 lata temu nie dotyczatłem dokładnie etykiety z pospiechu i opryskałem Puma jeczmien ozimy i nic sie nie stało,dzisiaj byłem po czesc srodkow i myslałem ze mi doradza czy robic Puma na pszenice jara ale odradzali ,wiec wziołem Axial+Lintur.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jakie proponujecie srodki na pierwszy zabieg fungicydowy wiosenny w jenczmieniu ozimym? Na jesień szedł Tilt turbo w ponad pełnej dawce. Co teraz zapodać? Po niedzieli będzie trzeba pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Zna ktoś jakiś środek grzybobójczy, który mógłbym teraz zastosować na jęczmień ozimy ( podczas gdy temp. w nocy spada do -3) ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

czy stosuje ktos pume na jeczmien ozimy

 

śmiało można stosować. Od kilku lat używam pumy 1litr/ha. Załatwia miotłę i owies głuchy. Tylko nic do tego nie dodaje, na dwuliścienne jadę w osobnym przejeździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Jęczmień jary na polu po kukurydzy,czy to jest dobry pomysł?Ponoć nie powinno się siać.Czy ktos coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

juz kto sial jeczmien jary w centralnej polsce czy jeszcze przywczesnie troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Witam. W czwartek (26.03) zamierzamy siać jęczmień zestawem uprawowo siewnym. Jutro (piątek - 20.03) zamierzamy zrobić pola kultywatorem i chcemy dać pod kultywator Polifoskę 6 czy to dobry pomysł czy lepiej pod agregat uprawowo siewny? Czy saletrzak też można dać pod kulrywator czy lepiej dopiero pod sianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Jęczmień jary na polu po kukurydzy,czy to jest dobry pomysł?Ponoć nie powinno się siać.Czy ktos coś poradzi?

Kolego my tak jęczmień siejemy od 90 roku. Nie ma problemów jedyna trudność do dobrze uprawić ziemie. Jeżeli po kukurydzy na ziarno to możesz troch  ograniczyć nawożenie (oczywiście nie za dużo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zna ktoś jakiś środek grzybobójczy, który mógłbym teraz zastosować na jęczmień ozimy ( podczas gdy temp. w nocy spada do -3) ??

 

Żaden fungicyd nie podziała odpowiednio jeżeli w nocy będą przymrozki. Ale czasami jest to konieczne, wybrać fungicyd który działa w niższych temperaturach i jechać w najcieplejszym momencie dnia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja posiałem elle 10 marca, okolice kalisza....

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie będę siał jeczmien jary na stanowisku po kukurydzy na ziarno 2 lata w monokulturze i nawożenie co roku tej kukurydzy to sol potasowa 250kg/ha, Polidap 150kg/ha, Kizeryt gran 100kg/ha, Mocznik 300kg/ha czy mogę w tym jęczmieniu ograniczyć nawożenie do 100kg/ha mocznika przedsiewnie i 150kg/ha saletry amonowej pogłównie ? Czy stosować jeszcze P i K przed siewem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja dzisiaj nie wytrzymałem bo pogoda taka piekna była i posiałem Soldo,mam nadzieje ze bedzie ok,w tamtym roku siałem 21.03 wiec znaczacej róznicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Panowie będę siał jeczmien jary na stanowisku po kukurydzy na ziarno 2 lata w monokulturze i nawożenie co roku tej kukurydzy to sol potasowa 250kg/ha, Polidap 150kg/ha, Kizeryt gran 100kg/ha, Mocznik 300kg/ha czy mogę w tym jęczmieniu ograniczyć nawożenie do 100kg/ha mocznika przedsiewnie i 150kg/ha saletry amonowej pogłównie ? Czy stosować jeszcze P i K przed siewem ?

 

Daj pod kultywator 150kg kg wieloskładnikowego np lubofoski z tańszej półki ,a przed siewem 200 kg saletrzaku.

Reszte azotu w formie oprysku. Mocznik+fungicyd, później mocznik+siarczan magnezu +np.Bi i na koniec mocznik +Cerone.

Ogólnie kombinacje możesz zamienić czy nawet zmieszać.Ale pogłownie nie ma sensu dawać azotu.Lepszy wiatr i położy się wsi w pi...!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak temp. w nocy będą niskie to żaden fungicyd nie będzie działał. U mnie koniecznie trzeba wjechać z opryskiem. Ponoć w nastepnym tyg ma być bardzo ciepło.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, stosował ktoś z Was fungicyd Systiva? W internecie pełno opisów, zalet itp. Może ktoś się podzieli spostrzeżeniami na ten temat? I jeszcze gdzie to można kupić? W okolicy wszyscy robią wielkie oczy jak o to pytam.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Załóżcie osobny temat, jęczmień ozimy jęczmień jary. Za dużo tego tu jest, żeby coś znaleźć trzeba długo szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj