Polecane posty

lebek5    56

jak myslicie można przebronowac jęczmien ozimy?Pszenice to wiem że sie bronuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jęczmień ma płytko umieszczony węzeł krzewienia i można zrobić sobie bidy, bronowanie jest złem koniecznym w jęczmieniu ale czasami się go stosuje do wymieszania dawki regeneracyjnej azotu i ściągnięcia martwych liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie próbował ktoś z was siać jęczmień jary po zastosowanym oprysku command 480EC jesienią w rzepaku?? Pisze na ulotce że można wszystko siać jak się zlikwiduje rzepak oprócz jęczmienia czy on na prawdę uschnie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A co się stało z rzepakiem?

Niestety musi iść do likwidacji słabo powschodził przez deszcze do tego słabo jakoś przezimował bo był mały i muszę go przesiać i pasował by mi zasiać jęczmień ale niby nie można dlatego pytam czy jednak ktoś próbował, może głębsza orka by pomogła w takim przypadku??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jęczmiń bieleje na sam widok butelki commandu :(

A próbowałeś może siewu czy tylko słyszałeś?

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

prosze o rade , w jesieni zaoralem posiany rzepak ozimy ktory opryskalem Comandem i teraz chcialbym posiac jeczmien browany , czy mozna tak zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam jedyne zboże jare które nie znisi tego herbicydu to właśnie jęczmień , może być tak że zacznie wschodzić rosnąć a póżniej stop  ale decyzja nalez do ciebie może jeszcz ktoś się wypowie
 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie tylko Ty kolego @patron26 masz ten problem też muszę przesiać rzepak i też był pryskany Commandem i też jestem ciekawy jak to naprawdę w praktyce jest z tym siewem jęczmienia po tym herbicydzie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też mam taki zamiar jak Ty ale spróbuję 0.5ha zasiać na próbę jęczmienia i sam będę miał doświadczenie czy go spali czy jednak nie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jeczmien odmiany shannon ile kg siac na ha czy 150 kg na ha wystarczy ? i czy ktos mial taki jeczmien shannon jeczmien jary co o nim moze powiedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Ja miałem Shanon powiem ci ze ładny jęczmien ja posiałem go na IV klasie ziemi 5,5 t z ha . siałem 160 kg na ha .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale prosto z centrali miales to maly plon to w tamtym roku mialem jeczmien taki od znajomego juz ktorys odsiew to tez wydal mi 5,5 tony z ha wiec jak tu prosto z centrali to powinien lepiej oddac a od grzyba ile razy pryskac bo tylko od grzyba i chwasty i wiecej juz nie ma opryskow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Wiesz ja duzo nawozów nie stosowałem pod niego wiec taki plon  A ty duzo nawozu dawałes ??. Od Grzyba pryskałem PROPICOFLASH EC jeden raz , raz na chwasty na wyleganie nie pryskałem  . Tak z Centrali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Też mam taki zamiar jak Ty ale spróbuję 0.5ha zasiać na próbę jęczmienia i sam będę miał doświadczenie czy go spali czy jednak nie. 

 

Kolego ja w tamtym roku miałem ten sam problem. Zaorałem głęboko :D prawie 4ha rzepaku. na 2.30zasiałem owies który był ładny tylko strasznie lekki. Na 1.5ha jęczmień... Który nieźle zszedł i wyginął <_< nakosiłem z tego może 3t takiego g... niby owsa. A na jakiś 30arach zostawiłem rzepak tak żeby być w temacie i z ciekawości co z niego będzie. No i stwierdzam że więcej nie zaorze rzepaku. No chyba że gołe pole będzie. Był rzadki a później rozrósł się jak wściekły. I dodam kto 2razy sieję to ch... zbiera :D Dlatego polecam zostawić rzepaku ile się tylko da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Czy jęczmień zimowy u Was też taki żółty? słabo sie bierze do rosniecia, przynajmniej u mnie, nie zmarzl ale trzyma sie zólty. u Was tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No ja niestety muszę zlikwidować, ale powiedz mi jak to było dokładnie z tym jeczmieniem był w miarę czy całkiem go spaliło?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Filipo nie tylko ty masz taką sytuacje z jeczmieniem ozimym,u mnie odmiana Souleyka tez zółty, ale ogólnie w mojej miejscowosci ci co maja to wszystkie takie są,dzis dostał azot saletra 200kg/ha musi mu pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam jęczmienie żółte ale już się zbiera saletra siana tydzień temu 220 kg h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Jęczmienia nie było w ogóle. To co ukosiłem domieszałem do owsa i poszło jako owies. Teraz na pewno bym nie zaorał. No ale swoje błędy najlepiej się zapamiętuje ;) Nawet gdybym ukosił 3t rzepaku z tego 1.5ha to więcej by zostało niż z tego owsa. A dochodzi przecież orka, sianie....Z tych 30arów rzepaku miałem 1150kg z 1ha było by około 3.5t. I dodam że przez te 30arów był jeszcze przejazd w tym rzepaku.

 

Chyba w mojej galerii są zdjęcia tych "byków" tzn rzepaku które zostawiłem. Brat miał trochę lepszy rzepak i zostawił wszystko. Dał mu średnio 4t/ha. A dodam też że nasze siane były 5-6 wrzesień z przyczyn tech a 09.09spadł deszcz i padało chyba kilka dni.

Edytowano przez xyz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj