Polecane posty

milanreal1    319

Ta krede to już wysiej jak możesz w pole wjechać. Nie tylko ze względu na fosfor ale też na azot.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Dziękuje wszystkim za pomoc. Nigdy nie siałem jęczmienia ani jarego ani ozimego, to będzie pierwszy raz. W tym roku zostanie mi dużo kiszonki z kukurydzy wiec zmniejszę powierzchnię zasiewów. Jęczmień wydał mi się najbardziej odpowiednią rośliną na paszę dla krów. Trochę czytałem, ludzie piszą, że ta odmiana bardzo dobrze się sprawdza na średniej ziemi.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Odmiana bardzo dobra. Miałem ją 2 lub 3 lata temu zarówno w czystym siewie jak i w mieszance zbożowo - strączkowej. Fajnie mi się współgrała z owsem breton i peluchą milwa. Kłos ładny, ziarno przeciętnie grube, jeden minus to, że dobrze było by ją skrócić, bo lubi wylegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

wicie co sam się dziwie jak niektórzy sieją siarczan magnezu na pole? jak to leci w rozsiewaczu jak to takie drobne ? rozsiewacz tego nie rozsieje, 


http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/533344-ursus-c-360-3p/

 

Wie ktoś może jak liczyć poszczególne NPK z poplonu gorczycy? mniej więcej miałem taką 1,5 metra  bo staram się ładnie poobliczać składniki i nie wiem jako ile liczyć poplon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Ktoś zasilał już ozimy?

 

Witam ja bezwzględu na pogodę jeszcze nigdy nie nawoziłem azotem wcześniej jak po 1 marca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja sie jeszcze wstrzymuje poczekam do przyszłego tygodnia,tydzien mnie nie zbawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

U mnie wegetacja już ruszyła 22 poszedł saletrosan  300 kg ... od wczoraj deszczyk sobie pada ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadek07    0

Witam, chcę jutro siać jęczmień ,nigdy tak wcześnie nie siałem . Czy można już czy się wstrzymać doradźcie ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a na ozimy jęczmień, który jest naprawdę dość gęsty choć wysmolony przez wiatr (końcówki) jaki nawóz wybrać ?? Saletra 1360zł, Saletrzak Tarnów 1160zł czy Salmag 1170zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

witam salmag jest dość dobrym nawozem  saletrzak to u mnie tylko przedsiewnie pod agregat  no i saletra najlepsza na start nawet jeżeli temperatury mogą być zmienne wybór należy do ciebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Bo w sklepie mówili mi że salmag to taki saletrzak tylko lepszy i że saletra jak nie będzie już przymrozków. Też tak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Bo w sklepie mówili mi że salmag to taki saletrzak tylko lepszy i że saletra jak nie będzie już przymrozków. Też tak uważacie?

 

witam w salmagu masz siarkę i przez to jest to fajny nawóz  co do saletry to przymrozek nie będzie miał dużego znaczenia no chyba że -20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Tadek07 z tym siewem jeczmienia to sie wstrzymaj,na jeczmien jest zdecydowanie za wczesnie,to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

Witam koledzy siew jęczmienia jarego  zaczęty wczoraj   norma wysiewu 180 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

to wszystko zależy ja twierdze że po 20 lutym trzeba siać ja w niedziele byłem korzonki białe mają wegetacja ruszyła  a wy się szczypiecie z tymi nawozami  ja tak sieję 22-24 luty 3 rok, w zeszłym roku siałęm 22 lutego ojciec nie zasiał jednego przejazdu bo mu zabrakło nawozu, i gada że już nie będzie jechał sypnie podwójnie podczas drugiej dawki, i też tak zrobił różnica w polonie tam było 6 t/ha a tam 4 t/ha ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem nie jestem idiotą żeby marnować składniki bo wiem ile nawozy kosztują ja sieję 2 dawki i jadę odżywką  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ale koledzy wyżej nie mówią o siewie nawozów tylko o siewie jęczmienia jarego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj