Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid3p    364

Ja pod korzeń to saletrę kędzierzyńską  lub mocznik jeden pies ;) Ale naprawdę chłopaki jak obliczysz dawki nawozowe i tylko na sztucznych nawozach jechać, to lepiej zasisać żyto i nic nie robić przwecież jak jeczmień jest po 500 zł to balansowanie na granicach opłacalności i plon musi być być z 8t/ha żeby coś zarobić z tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

@zdzichu124 jak chcesz dawać coś pod korzeń to tylko mocznik saletra za szybko się rozkłada 

w pełni sie z toba kolego zgodzę widać że kolega ma jakieś doświadczenie  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja pod korzeń to saletrę kędzierzyńską  lub mocznik jeden pies ;) Ale naprawdę chłopaki jak obliczysz dawki nawozowe i tylko na sztucznych nawozach jechać, to lepiej zasisać żyto i nic nie robić przwecież jak jeczmień jest po 500 zł to balansowanie na granicach opłacalności i plon musi być być z 8t/ha żeby coś zarobić z tego....

 

Masz rację, to też ja jęczmień tylko "straszę" nawożeniem, a sieję tylko dlatego aby jakiś tam minimalny płodozmian był, choć coraz częściej sieje pszenice po pszenicy niż ten jęczmień, który trzeba oddawać po kosztach i to jak dobrze sypnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

bylem wczoraj w składzie z nawozami i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca powiedział ze kreda (polcalk) nie nadaje sie do nawozenia pogłównie radził mi wziasc wap mag, a z tego co wyczytalem na forach to szkoda pieniedzy na wap mag i sam juz nie wiem co robic, według broszury polcalku własnie nadaje sie do nawozenia pogłównie i do płytkiego mieszania z glebą

dodam ze chciałem wysiac na jeczmien ozimy bo po badaniach ph 5.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie co polecicie na pierwszą dawkę na jęczmień ozimy obecnie jest dobrze rozkrzewiony ale zaszkodziły mu przymrozki trochę i ma suche końcówki liści i pewnie do wiosny będzie bardziej przyschnięty (oby węzeł krzewienia się uratował) i nie wiem bo zawsze stosowałem saletrzak a mówią że siarka jest ważna więc może saletrosan ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

bylem wczoraj w składzie z nawozami i ku mojemu zdziwieniu sprzedawca powiedział ze kreda (polcalk) nie nadaje sie do nawozenia pogłównie radził mi wziasc wap mag, a z tego co wyczytalem na forach to szkoda pieniedzy na wap mag i sam juz nie wiem co robic, według broszury polcalku własnie nadaje sie do nawozenia pogłównie i do płytkiego mieszania z glebą

dodam ze chciałem wysiac na jeczmien ozimy bo po badaniach ph 5.4

Bo tylko wap mag pewnie ma na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Bo tylko wap mag pewnie ma na stanie.

 

Witam już pisałem WAP-MAG to tylko fajna nazwa a jest to zwykłe wapno z dodatkiem soli potasowej dodatek to może o.ooooooooooooooo1 % byłem w zakładzie wapienia w morawicy tam to robią przepłacisz 20 krotnie a efekt żaden no ale zrobisz jak chcesz pozdrawiam

mogę dać namiary na gościa co mnie całą patelnie wapna przywozi ,efejkt wapnowania po 1,5 do 2 lat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a na czym lepiej wyjde czy lepiej kupic jeczmien od znajomego do siewu niewiem jeszcze jaka cena ale troche bedzie chcial bo ladny ma czy lepiej z centrali wziasc i dotacja 100 zł czy duzo lepszy bedzie plon jak nasienie bedzie z centrali prosto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Moje zdanie w tej kwestii- Centrala. Jeżeli masz w okolicy szanującą się centralę to jakość ziarna będzie na pewno wysoka, doczyszczanie ziarna na stołach grawitacyjnych, zaprawianie dokładnymi zaprawiarkami, zboże zważone i zaworkowane- niby drobnostki ale podliczając wszystkie te procesy które by trzeba było wykonać samemu- oczyszczenie, zaprawianie, workowanie to przy dotacji 100zł lepiej wychodzi kupić zboże z centrali. Pomijam kwestię zwolnienia za odstępstwo dla hodowcy. Oczywiście  ile ludzi tyle zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

panowie a na czym lepiej wyjde czy lepiej kupic jeczmien od znajomego do siewu niewiem jeszcze jaka cena ale troche bedzie chcial bo ladny ma czy lepiej z centrali wziasc i dotacja 100 zł czy duzo lepszy bedzie plon jak nasienie bedzie z centrali prosto ?

 

Witam z centrali masz tą pewność że zboże było potraktowane wszystkim co trzeba  koniecznie zaprawiane lub zapraw sam nie oszczędzaj na zaprawie

ja jak wziołem pszenżyto borvo z centrali na 4 h to przy takliej samej agrotechnice efekt był bardzo dobry

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jaki polecacie herbicydy na jęczmień ozimy? Większość środków jest dedykowanych na jary, a ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Chisel, Toto+Galaper, Lentipur+Aurora, Lentipur, Izofarm+DFF, Lentipur+środek na wiodące chwasty, w zależnosci od gatunku przeważającego. Axial+dwuliścienne(kto jak woli oddzielnie/łącznie) Puma+dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

pod jęczmień zimowy może być polifoska 6 100kg i 100kg mocznika? lub 150kg saletrzaka? i na zimowy dać saletrosan i druga dawka saletra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesieni pryskałem Lentipur + Glean ale na pewno przepuściło Wyczyńca Polnego. Trzeba się będzie zastanowić na dobrą poprawką.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
mat22889

Pod korzeń to mocznik lepszy aniżeli saletrzak, 

 

 

Ja bym w życiu nie kupił tych Wap-mag czy Grade II,III, IV, Kupić łódkę wapna CaO lub Cao+MgO w zależności od zapotrzebowania, badania gleby są stosunkowo tanie do ceny nawozów, Ja nie mam piasta, Sieje zwykłym Rauch Mds, tyle że ktoś musi niestety stać i trochę ruszyć bo się słabo osypuję, ale trzeba sobie radzić bo od odczynu trzeba zacząć, Ja jakbym nie miał uregulowanego odczynu to bym chyba nawozów nie siał, a zeszły rok mi pokazał że próby będe robił co roku i dostarczać glebie PK w zależności od zapotrzebowania bo zawsze stosowałem polifoski a nie potrzebnie bo jedno pole miało optymalnie fosforu a inne brak potasu i na odwrót i już zaoszczędziłem na nawozach PK siejąc sól i superfosfat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

mat22889

Pod korzeń to mocznik lepszy aniżeli saletrzak, 

 

 

Ja bym w życiu nie kupił tych Wap-mag czy Grade II,III, IV, Kupić łódkę wapna CaO lub Cao+MgO w zależności od zapotrzebowania, badania gleby są stosunkowo tanie do ceny nawozów, Ja nie mam piasta, Sieje zwykłym Rauch Mds, tyle że ktoś musi niestety stać i trochę ruszyć bo się słabo osypuję, ale trzeba sobie radzić bo od odczynu trzeba zacząć, Ja jakbym nie miał uregulowanego odczynu to bym chyba nawozów nie siał, a zeszły rok mi pokazał że próby będe robił co roku i dostarczać glebie PK w zależności od zapotrzebowania bo zawsze stosowałem polifoski a nie potrzebnie bo jedno pole miało optymalnie fosforu a inne brak potasu i na odwrót i już zaoszczędziłem na nawozach PK siejąc sól i superfosfat ;)

 

Dokładnie tak ma być badanie kompleksowe gleby 29 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a co myslicie o wapniaku jurajskim bo tez mi to oferowali tylko ze w necie nie ma zadnych opinii

dodam ze chciałem rozsiac pogłównie na jeczmien ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

luki08 nie wiem co to za ten wapniak jurajski ale poczytaj sobie o wapniaku koszelowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a wapno magnezowe warto brac bo podobno bardzo powoli sie rozklada ? i jak wapno magnezowe by bylo dobre to musi byc pył wapno tak ? bo jak drobne jest to lepiej dziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

a co myslicie o wapniaku jurajskim bo tez mi to oferowali tylko ze w necie nie ma zadnych opinii

dodam ze chciałem rozsiac pogłównie na jeczmien ozimy

 

Uparcie dążysz w wybranym przez siebie celu ,pogłównie wapno węglanowe [kredę jurajską czy inne ] dasz twój wybór ale efekt żaden wapnowanie jest pod bronę talerzową albo pług  tą kredę w workach po 50 kg pakowaną to kupują działkowy nie rolnicy ty potrzebujesz ton nie kilogramów ja płaciłem po 16zł tonę a znajomy w ogrodniczym dał 45 zł za 25 kg tego samego towaru   pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

hmm daj kizeryt ze 100 kg / ha , masz jakieś oznaki niedoboru wapnia ? jesli by były to kreda granulowana szybko działa i mozna dawać pogłównie , możesz dać odżywki w dwóch dawkach PK bo nic zbytnio nie zrobisz , i ogólnie dalsza agrotechnika azotowa i fungicydowa to według uznania , po żniwach albo jeszcze raz dawka wapna na tym samym poziomie i pod przyszły plon daj od 60-80 P 120 K i staraj sie na takim poziomie utrzymywać przez 2 lata dawki wtedy uregulujesz poziom potasu do chociaż średniego , po 3 latach znów analiza i bedziesz widział rezultaty , staraj sie wprowadzać strączkowo-motylkowe rosliny  w płodozmianie , oraz poplony. Powinny uregulować odczyn i podnieść zawartość składnikow 

 

no i wlasnie jedni polecaja krede granulowana pogłównie ,a drudzy mówią ze to nie ma sesu i bądz tu mądry

ja chciałem dac pogłównie zeby uratowac jeczmien ozimy,bo na jesien żółknął i myslałem ze to mszyce lub jakis grzyb

badania robiłem zwykłym ph-metrem i wychodziło 6.5-7 ,a po badaniach w stacji 5.4,widze ze te ph-metry dla ogrodników mozna sobie w du..... wsadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

no i wlasnie jedni polecaja krede granulowana pogłównie ,a drudzy mówią ze to nie ma sesu i bądz tu mądry

ja chciałem dac pogłównie zeby uratowac jeczmien ozimy,bo na jesien żółknął i myslałem ze to mszyce lub jakis grzyb

badania robiłem zwykłym ph-metrem i wychodziło 6.5-7 ,a po badaniach w stacji 5.4,widze ze te ph-metry dla ogrodników mozna sobie w du..... wsadzic

 

Witam napisałem z własnego doświadczenia bo wpakowałem pieniądze a jęczmień i tak trzeba było zaorać zrobisz jak zechcesz twoie pieniądze ,powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj