Polecane posty

grego    385

Jaką formę nawożenie azotem praktykujecie, chodzi mi o 1 dawkę na jęczmień. Pod korzeń czy po wschodach? Bo mam kupioną saletre jesienią po dość dobrej cenie, a mocznik musiałbym teraz kupić jeśli miało by iść pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

lepszym rozwiązaniem jest pod korzeń nie ma strat w nawozie  jezelichodzi o nawozy potasowe lub fosforowe to przedewszystkim  pod korzen  w przypadku azotowych mozna równiez powschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Polifoska 8 idzie oczywiście pod korzeń, mi o azotowe chodzi bo w sumie wolałbym dać też pod korzeń tylko nie wiem czy saletra sie do tego nadaje, bo mocznik to wiem tylko, że musiałbym go dodatkowo kupić, a ceny teraz nie zachwycają bo wszędzie podwyżki była jak tylko ludzie dopłaty zaczeli dostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w pewnym serwisie nawozowym, saletre również zalecają przedwschodowo jako alternatywę dla mocznika, + jako drugą dawkę powschodowo na krzewiące sie rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jary zawsze po wschodowo w dwóch dawkach saletry amonowej 100kg jak tylo zacznie szpilkować i druga 100 jak się krzewi wiecej nie daję


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja też więcej nie zamierzam dawać, jak już mam tą saletre to poczekam aż jęczmień wzejdzie i sypnę powschodowo. Choć tak jak mówie spotkałem się z opinią aby saletre dawać przed siewem i wymieszać z glebą szczególnie jak sucha wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja co roku dawałem saletrę po głównie ale w tamtym roku posypałam azot pod siew a później tylko odżywki i okazało się że plony był lepszy. W tym roku też tak zrobię że dam azot pod agregat a później tylko odżywki azotowe.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

od kilku lat stosuje około 200 kg saletry przed siewem jęczmienia + 150 kg saletry powschodowo i sprawdza się dobrze. Plony od 5,5 do 7 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

TomaszKysiski 

 

Ella dzisiaj kupiona 1600 wyszła kupiona w agroflora obłaczkowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Nie no sorry, pod korzeń przeważnie 200- 250 kg polifoski 4-12-32 :) gleby zasadowe, zasobne, ciężkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tyle azotu i NPK to ja pod pszenice nie daje... Mam nadzieje, że to na własny użytek tyle zachodu i kosztów bo sprzedawać to po 500zł to raczej średni interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

wiem ze troche pózno ale zrobiłem badanie gleby na polu na którym zasiałem jeczmien ozimy i tak;

 kategoria agronomiczna gleby-      srednia

ph w kci-                                          5.40

odczyn-                                            kwasny

zawartosc  skladników przyswjalnych:

p2o5  -  11.9 srednia

k2o   -   10.5 niska

mg   -    3.9 niska

jakie nawozenie proponujecie na wiosne,dodam jeszcze ze po zniwach w zeszłym roku wysiałem ok.3t wapna na ha  weglanowego z Bukowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jaką formę nawożenie azotem praktykujecie, chodzi mi o 1 dawkę na jęczmień. Pod korzeń czy po wschodach? Bo mam kupioną saletre jesienią po dość dobrej cenie, a mocznik musiałbym teraz kupić jeśli miało by iść pod korzeń.

Może być i przed siewem jak i po wschodach. To już jakieś ogromne ulewy musiałby przejść żeby ten azot nie poczekał w glebie na rosnący jęczmień. Azot nawet w formie saletrzanej może całkiem długo w glebie poleżeć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

wiem ze troche pózno ale zrobiłem badanie gleby na polu na którym zasiałem jeczmien ozimy i tak;

 kategoria agronomiczna gleby-      srednia

ph w kci-                                          5.40

odczyn-                                            kwasny

zawartosc  skladników przyswjalnych:

p2o5  -  11.9 srednia

k2o   -   10.5 niska

mg   -    3.9 niska

jakie nawozenie proponujecie na wiosne,dodam jeszcze ze po zniwach w zeszłym roku wysiałem ok.3t wapna na ha  weglanowego z Bukowej

hmm daj kizeryt ze 100 kg / ha , masz jakieś oznaki niedoboru wapnia ? jesli by były to kreda granulowana szybko działa i mozna dawać pogłównie , możesz dać odżywki w dwóch dawkach PK bo nic zbytnio nie zrobisz , i ogólnie dalsza agrotechnika azotowa i fungicydowa to według uznania , po żniwach albo jeszcze raz dawka wapna na tym samym poziomie i pod przyszły plon daj od 60-80 P 120 K i staraj sie na takim poziomie utrzymywać przez 2 lata dawki wtedy uregulujesz poziom potasu do chociaż średniego , po 3 latach znów analiza i bedziesz widział rezultaty , staraj sie wprowadzać strączkowo-motylkowe rosliny  w płodozmianie , oraz poplony. Powinny uregulować odczyn i podnieść zawartość składnikow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

dzieki

po zbiorze planowalem obornik, podorywka i zasiac saladere na poplon i zaorac na zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak strączkowe na polon to po co obornik? Strączkowe mając pod dostatkiem azotu z obornika nawiążą słabą symbiozę z bakteriami i wiązanie N z powietrza będzie znikome. Lepiej na wyrośnięty poplon przed przyoraniem porządna dawka kredy bo kwaśno masz. Wydaje mi się że przez 2 lata bardzo trudno będzie podnieść zawartość składników równocześnie osiągając przyzwoite plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Pod jeczmien jary na dawke przedsiewną dac mocznik czy saletre ? Stanowisko po kukurydzy zawartosc p i k wysoka, planuje dac 100kg mocznika przed siewem i 100kg saletry po fazie krzewienia jeczmienia. Dawac mocznik w 1 dawce czy lepiej dac saletre w glebe przed siewem a mocznik dac pogłównie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

no nie wiem jak inni robia ale ja bede dawał polifoske z mocznikiem przedsiewnie a pogłównie saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

no to saladera na poplon a jak wyrosnie do jesieni, to obornik i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj