Polecane posty

warchest    253

nie nic tylko u nas robilismy inaczej i tak robimy ze np 300 kg pod korzen polifoski a azot pozniej na wierzch np 200 kg saletry czy 2 dawke saletry tez dawac jeszcze ze 100 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

no nie wiem kazdy robi jak uwaza ale tez tak mozna,mój sie mi wydawał jeszcze troche słabawy to poczestowałem go jeszcze 120 kg saletry i wytrzymał bez skracania odmiana niska Natasia-polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to na dobre gleby ta odmiana a mam pole na ktorym jest kilka klas gleb i trafia sie troszke 5 klasy i piasku to bylby ten jeczmien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zalezy jakie masz ph przede wszystkim,a na piaski to nie bardzo Natasia to bardziej na gleby ciezsze,zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest Suweren na takie gleby mam go i sieje go na tych lzejszych ale jest wyzszy i u mnie bez skracania sie nie obejdzie a wczesniej małem Eunowe i według mnie to ta odmiana najlepiej by pasowała na twoje ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Na pole które ma ph 4.7 rozsiałem wapno węglanowe 5.11 w ilości 3t/ha zawartość CaO 50% wymieszałem je z glebą i zaorałem i tu mam pytanie mogę zasiać na wiosnę jęczmień jary czy wapno w takim czasie zobojętni glebę na tyle aby jeczmień dało się zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

ja bym nie siał, kwas tam jest straszny a węglan po 5-6 miesiącach nie zdąży zadziałać i dawka wapna chyba mała (zakładam że gleba przynajmniej średnia) w przyszłym roku po żniwach jeszcze raz taka dawka....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Panowie a wczesną wiosną mogę stosować rsm na ozimy? nie uszkodzi roślin? w jakiej dawce jeśli już?

 

Dlaczego nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki herbicyd polecacie na jęczmień ozimy na wiosnę ? na pszenice oraz pszenżyto daję atlantis+granstar strong

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

odp. znajdziesz na 158 str. tomazi3p

tez juz o to pytałem

 mnie bardziej interesuje co na grzyba na t1 i t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie co polecacie na grzyba? pierwszy raz posiałem jęczmień, czy może być t1 i t2 z pszenicy? ja daję t1 tilt+mirage t2 menara+starami (pszenica) czy będzie też ok na jęczmień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

rolnicy mam pytanie jeczmien  czterorzedowy lub szescuorzedowy wystepuje tylko w formie ozimej czy  w formie jarej mozna kupic jakie odminay polecacie  jeczmienia wileorzedowego  jaki macie doswiadczenia  czy ktos uprawiał jeczmiej   maybrit   chciałem na wiosne posiac jeczmień czterorzedowy tylko czy sa odminay jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Jak dobrze myślę to odmiana Argento nie jest 2 - rzędowa.

 

Co myślicie o odmianach Iron i Ella  ?

Warte polecenia i która lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czyli na słabszą ziemie eunowe... Na jesieni dałem wapno teraz mam w planach pierwszy raz na tym polu siać jęczmień. Mam nadzieję że coś się nakosi.

200kg polifoski 6 pod korzeń a póżniej się zobaczy... Rsm 200litrów i pewnie jakiś magnez dolistnie... To na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

adaammek kolego ja wsiałem w tym roku jęczmień hybrydowy ale nie moge nic o nim powiedzieć bo to dopiero pierwszy raz opowiem cos o nim pod koniec czerwca

kolego ja wsiałem w tym roku jęczmień hybrydowy ale nic nie moge powiedzieć na jego temat bo to dopiero pierwszy raz odmian tez nie pamietam ale narazie ładnie wygląda ładnie sie zagęścił napisze cos wiecej o nim jak bo będe kosił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Stosuje 300 kg saletrzaku i 300 kg polifoski M.Przy takim nawozeniu jeczmień oddał 7 t w ubiegłym sezonie.Stanowisko po pszenicy ozimej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Ile planujecie dac azotu na 1dawke? Mam posiany pierwszy raz ozimy,mysle zeby sypnac 60-70kg N, wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj