Polecane posty

Michalmeer    483

dzisiaj poszedł tebukonazol na kłos w jeczmieniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

U mnie w sobotę na jednym kawałku było widać wąsy i pryskałem Pumą (wcześniej pogoda nie pozwoliła wjechać w to pole). Tydzień wcześniej opryskałem inny kawałek i nic się nie stało jęczmieniowi (wtedy kłos po "rozebraniu" rośliny miał 5 cm). Owies głuchy już ma objawy działania herbicydu; nawet okazy, które były w zaawansowanej fazie strzelania w źdźbło.

 

Mam teraz dwa pytania:

1) Czy można pryskać jęczmień jary fungicydem (lub insektycydem) w fazie kwitnienia? Dziś zauważyłem, że jeszcze całkiem jęczmień nie wyszedł z pochwy liściowej, a już kwitnie. A miałem go pryskać nawozami dolistnymi, gdyż w sobotę pryskałem jeden kawałek fungicydem.

2) Czy mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po okresie kwitnienia (np. siarczan magnezu, plonvit Z, tytanit)?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję!

Jeczmien jary mozesz pryskac w fazie kwitnienia fungicydem oraz dodac insektycyd. Nawozow dolistnych nie polecam w tej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

witam opryskalem jeczmien jary fungicydem sokol460+cos na robaka i odzywka bastfoliar36 po godzine aczelo padac zadziala>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie a desykacja przyspieszy dojrzewanie pszenicy i da ona nasiona, czy też zrobi tak żeby ta pszenica nie wytworzyła ziarna??? chodzi mi o czysty jęczmień do siewu za rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Darekpol - Dzięki Kolego za odpowiedź. A po fazie kwitnienia można jeszcze nawozić dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Chłopaki co doradzicie na T3 mam bardzo ładny jeczmień chce dać drugi zabieg na grzybka mysle tak Tebu+Decis+Siarczan magnezu czy coś lepszego na szkrzypionke i mszyce oprysk w fazie kloszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie stosował ktos kiedyś moddus na lisc flagowy w jeczmienu jarym ??? , mam jedno pole gdzie jest zaniedbane i poł jeczmienia jest w fazie flagówki a drugie pół 1-2 kolanko i wjechałem wczoraj z moddusem + tytanit 0,4L +0,4L/ha i nie wiem czy teraz tam gdzie była w lisciu flagowym to kłosów nie popsuje sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

0,4l moddusa na flagowy to już sporo. Ja dałem na flagowy w owsie 0,2l i nic się nie stało a rośliny ładnie usztywniło ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziękuje za odpowiedź :) dałem taką bo jak już pisałem pół pola było opóźnione bo ziemia jeszcze nie jest doprowadzona , poszła saletra we wtorek 200 kg/ha i w czwartek skracanie no i wczoraj dałem dolistnie 5% mocznik + 5% S. Magnezu + 0,3L Boru ( 50 g) + 1L Mn (160g) + 1L Cu (80g) + 1 L Fe ( 75g) + 2L Zn ( 224g) /1,25ha :) zobaczy się w żniwa ale to ATICO widzę że bardzo podatne na wyleganie jest drugi rok mam i już widze że odmiana długosłomiasta i się położy jak ulewa bedzie . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie mam pytanie czy można czymś zlikwidować pszenicę w jęczmieniu ozimym poza ręcznym wycinaniem tak aby nie dała ziarna albo chociaż dojrzała razem z jęczmieniem ??? i czy po oprysku będzie można siać tym materiałem??? miałem czysty materiał z centrali a tu teraz tyle pszenicy :wacko:

Edytowano przez andrews1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - Kolego, mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po fazie kwitnienia (np. siarczan magnezu, tytanit, plonvit Z)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie moj jeczmien jary suweren zaczoł sie kłosic od poczatku tego tygodnia i dobiega kanca ,kiedy moge wykonac zabieg falconem na ochrone kłosa a rzecz w tym ze boje sie zeby go nie przypalic?wykonac go dzisiaj czy moze poczekac na przyszły tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Panowie mam pytanie czy można czymś zlikwidować pszenicę w jęczmieniu ozimym poza ręcznym wycinaniem tak aby nie dała ziarna albo chociaż dojrzała razem z jęczmieniem ??? i czy po oprysku będzie można siać tym materiałem??? miałem czysty materiał z centrali a tu teraz tyle pszenicy :wacko:

Glifosatem ,ale do siewu jęczmień raczej już sie nie nada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - Kolego, mogę pryskać jęczmień jary nawozami dolistnymi po fazie kwitnienia (np. siarczan magnezu, tytanit, plonvit Z)?

Możesz, nie ma przeciwwskazań.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

słuchajcie mam problem w jęczmieniu jarym ze skrzypionkami. mam zamiar jutro pryskać tak od godz. 17., na środku HUNTER 400EC który zamierzam kupić jest napisane ze najskuteczniej działa pow. 15C. Czy jak wyjade w taką gorączkę opryskiwacz to środek będzie równie skuteczny czy czekać do godz. 18-19ej? czy ten środek jest OK czy w podobnej cenie są lepsze?? jakie są wasze doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosen    0

Panowie, czym mogę (jeśli w ogóle) zwalczyć przytulię w jęczmieniu jarym - faza kłoszenia (widoczne ości?

jakieś doświadczenia lub pomysły?

myślałem o starane 250 ale nie wiem, jak zboże po takiej akcji się zachowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas jeczmien byl pryskany goldem i chwasty bardzo slabo wzielo i na dodatek jeszcze miotla sie wdala jaki jest dobry srodek na jary jeczmien od chwastow by na drugi rok byl dobry srodek

 

i drugie pytanie u nas jeczmien jary skarb cos slabo wyglada czy on slabo wyglada ale pozniej sypie mniej wiecej ile jeczmien moze sypac z 5 ton odda od grzyba raz pryskany

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

słuchajcie mam problem w jęczmieniu jarym ze skrzypionkami. mam zamiar jutro pryskać tak od godz. 17., na środku HUNTER 400EC który zamierzam kupić jest napisane ze najskuteczniej działa pow. 15C. Czy jak wyjade w taką gorączkę opryskiwacz to środek będzie równie skuteczny czy czekać do godz. 18-19ej? czy ten środek jest OK czy w podobnej cenie są lepsze?? jakie są wasze doświadczenia

Czy pojedziesz o 13, czy o 17 bez różnicy - dziś i tak nie podziała oprysk przy tych upałach w tych godzinach. Najwcześniej o 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie, czym mogę (jeśli w ogóle) zwalczyć przytulię w jęczmieniu jarym - faza kłoszenia (widoczne ości?

jakieś doświadczenia lub pomysły?

myślałem o starane 250 ale nie wiem, jak zboże po takiej akcji się zachowa.

 

 

Starane 0,3 L + Granstar 20 g i przytuli po 1-2 tygodni uschnieta w pszenżycie stosowałem + adiuwant faza była liścflagowy gdzie niegdzie lekko kłosiła się nic się nie stało ze zbozem a przytulie wzięło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - U mnie w dzień temperatura 34 stopnie w cieniu, w nocy 15, ponad tydzień nie padało, więc już jest sucho. Pryskać Zafirem na kłos jęczmień jary, czy poczekać, aż będzie niższa temperatura i wyższa wilgotność? Tebukonazol należy do grupy regulatorów wzrostu, z tego co na Forum pisano, więc nie wiem, czy nie zaszkodzę w takich warunkach zbożu? Jaka Twoja opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tebukonazol - należy do grupy triazoli, ale w tej fazie na pszenicy, czy jęczmieniu nie pełni on roli regulatora wzrostu. Dziś ostatni dzień upałów. Jutro ma popadać i się ochłodzić. Zatem polecam poczekać jeszcze dwa dni, bez różnicy w terminie zabiegu, a temperatura będzie o wiele niższa, a jeszcze jak popada to po deszczu zabieg o wiele bardziej skuteczny, aniżeli na kilka lub kilkanaście godzin przed deszczem.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Darekpol - Dzięki za informację. A więc poczekam, aż się zmieni pogoda na bardziej optymalną do tego typu zabiegów. Z Fastac'iem też się w takim razie wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a mogę pryskać jęczmień jary Soligorem: Tebukonazol Spiroksamina Protiokonazol

jak jęczmień już przekwitł czy lepiej nie pryskać ?

Pilne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

wie ktoś może jak szybko wchłania się tebukonazol? po 15 minutach zaczął padać deszcz, ile procent zdążyło się wchłonąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj