Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MARAKAM    64

"Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę"

 

Opryskałem w czwartek i narazie nie widzę nic niepokojacego, sprzedawca pytał sie przedstawiciela producenta i ten potwierdził że mozna łączyć.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

daj soligor 0.8l i coś na robaka.Jesli nie robiłes wczesniej zabiegu fungicydowego to juz czas najwyższy na zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

Tilt w jęczmieniu ma dość szeroką rejestrację bo chyba nawet na fuzariozę kłosów czyli na T3. Ale mimo to tilt najlepszy jest na T1, na T2 jeszcze całkiem niezły.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

ja mam też dużo żyta i pszenicy mimo brania nasion kwalifikowanych ;[ nie wiem co teraz robić bo przy kombajnowaniu jęczmienia pszenica będzie zielona i wszystko się zagrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Czy może wystąpić jakieś przypalenie w jęczmieniu po zastosowaniu siarczanu magnezu + mocznika + odżywki + Duett Ultra w dość dużym nasłonecznieniu ?

 

I drugie pytanie, po około 2 godz od zabiegu zaczęło mocno padać czy trzeba będzie powtórzyć ten zabieg czy raczej powinno zadziałać? Głownie chodzi mi o zastosowanie środka na grzyba.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie dobry będzie na mączniaka w jęczmieniu jarym leander?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Panowie, jęczmień jary eunowa zaczyna się kłosić. Niektóre źdźbła widać ości , niektóre kłosy wychodzą. Czy mogę zastosować teraz Insol 3 1l/ha + 10kg siarczanu magnezu 7 wodnego oraz fastac 100EC bo pojawiła się skrzypionka? czy zaczekać jak się całkowicie wykłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pewnie że możesz, 10kg siarczanu Mg tylko na jaką ilość wody? Nie przekraczaj 5%, możesz dać też ze 4% mocznika. Fastac "lubi" niższe temperatury i najlepiej działa jak jest nie więcej niż 15st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Dziękuje, ilość wody 250l/ha więc wychodzi roztwór 4%. Mam jeszcze pytanie jak długo działa fastac czy jak teraz zastosuje, to będzie działał na mszyce jeśli się pojawią np. za tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3
Napisano (edytowany)

ile stosujecie tego fastaca na hektar?

i czy Osiris 1.50L i Corbel 750 0.5L będzie dobrym wyborem? chce zrobic tylko jeden zabieg fungicydowy na jęczmień jary dołorze do tego jakąś odzywke dolisną typu foliq i tego fastaca.

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Panowie, a kiedy sialiście te jęczmienie, że już się Wam kłoszą? Ja mam jeszcze jedno pole jęczmienia jarego Basic opryskać Pumą, ale dopiero może jutro, albo w sobotę, gdyż dzisiaj znowu pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na etykiecie jest że fastac działa na roślinę powierzchniowo to na pewno będzie działał do pierwszego deszczu aż woda go zmyje.

Na pszenicę mam już kupiony BI 58 Nowy od skrzypionki i mszyc, jeszcze nie wiem co zastosuje w jęczmieniu bo teraz czekam na pogodę żeby prysnąć axialem a skrzypionki jeszcze nie widać.

Eunowa zasiana 11kwietnia i jeszcze się nie kłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Eunova zasiana 13 marca i już 50 % kłosków jest już na wierzchu i zastanawiam się czy dać jeszcze azot, przedsiewnie dałem 1t kredy granulowanej, 250kg polifoski 6, i 170kg moczniku, w fazie strzelania źdźbła 90kg moczniku. Na T1 Duet Star 1l, odżywki 15kg moczniku, 15kg siarczan Mg, 1,8kg folicare 18-18-18, kolejny oprysk Cerone 0,75l i teraz planuję Soligor 0,8l jak tylko pogoda pozwoli. Doradźcie czy dawać jeszcze azot lub jakieś odżywki dolistne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

dużo masz juz tego azotu... ale jak się dobrze zapowiada to te 50kg saletry na wypełnienie kłosa można by rzucić tym bardziej że pogoda na nawozy jest dobra (deszcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Panowie, a kiedy sialiście te jęczmienie, że już się Wam kłoszą? Ja mam jeszcze jedno pole jęczmienia jarego Basic opryskać Pumą, ale dopiero może jutro, albo w sobotę, gdyż dzisiaj znowu pada.

 

10 marca siany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociolek    0

Koledzy a co dodać do Bolt XL i jakich dawkach bo tato takie coś kupił na jęczmień jary i samym to pewnie szkoda jechać;( i jęczmień pomału zaczyna się kłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę powiedzcie czy mogę w jednym zabiegu zastosować: 8% mocznik + 5% siarczan magnezu + 1l insol 3 + 0,6l amistar + 0,4 artea?

Co sądzicie o takiej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

Witam co polecacie na zabieg T2/T3 w jęczmieniu Azit na T1 było skromnie Bumper 0,5l/ha. I jeszcze pytanie czy mogę przy tym ostatnim zabiegu dodać mocznik dolistnie gdzieś 7kg na ha bo wiadomo, że oprysk będzie wykonany gdy w 50% kłosy już będą na zewnątrz.


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj