Polecane posty

slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Nikt nie odpisał wiec napisze jeszcze raz . Co proponujecie dać na T2 w jęczmieniu jarym? T1 Wirtuoz 0,9l+Bumper 250sc 0,5l+modddus 0,4l.

na wychodzace ości w jeczmieniu daj soligor 0.7 l i jakiś insektycyd .Młode skrzypionki juz sie pojawiły Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jakie jest rzyko gdy moddus by poszedl troche przy pozno tzn jak juz 2 kolanko jest ?? i c oto moze byc na polu nawozonym normalnie sa niektore miejsca w ktorych jeczmien jest bardzo slaby takie male place a na reszcie ladny jeczmien jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Chce dać Creone razem z Topsin M Ekolist plus siarczan magnezu po tym zabiegu planuje dac saletre jak myślicie wiem że to lekko głupie pytanie ale czy 150 kg N saletry amonowej 34 N na 0.55 ha jeczmienia jarego da rade i ustanie czy się wyłozy? Dodam że ph 7.1 zawartość fosforu bardzo wysoko potasu średnia i pod korzen było 100 kg Polifoska 6 i 100 kg sól potasowa 60% plus 30 kg saletra amonowa 34%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Czy mogę dać modus w jęczmieniu jarym gdy pojawią się pierwsze ości / zawsze dawałem cerone 0,2 gdy pojawiły się pierwsze ości razem z fungicydem. A został mi modus i chce go wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nic już nie dawj z regulatorów na jeczmien.teraz jedynie fungicyd i cos na robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

czy 8kg mocznika, 8 kg siarczanu magnezu,mikroelemanty fungicyd (bumper super) plus na robale mogło przypalić jęczmień jary. oprysk wykonany w poniedziałek wieczorem, około 21.00 rośliny pokryte były już rosą. dzisiaj zauważyłem, że górne liście mają objawy coś jakby mączniak i plamistość siatkowa. czy tak może wyglądać poparzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hary884    0

mam problem ponieważ zsiałem po życie jęczmień ozimy i jest dużo żyta i nie mogę usunąć tego ręcznie jakieś

,jakieś zabieg chemiczny ale jaki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy danie Modusa w fazie 3 kolanka w jeczmieniu jarym przy dużym nawożeniu azotowym pomoze przeciw wyleganiu jeczmienia zrobiłem straszny bład i dałem 150 N i saletry i pewnie za dużo dałem pewnie mi wyłozy. Dałem wczesnie Creone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Takiego oprysku raczej nie ma bo nawet attribut który nie ma rejestracji w życie nic mu nie zrobi jak byś chciał na odwrót zniszczyć ten jęczmień w życie to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jakie jest rzyko gdy moddus by poszedl troche przy pozno tzn jak juz 2 kolanko jest ?? i c oto moze byc na polu nawozonym normalnie sa niektore miejsca w ktorych jeczmien jest bardzo slaby takie male place a na reszcie ladny jeczmien jary ?

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Wczoraj opryskałem jedno pole z jęczmieniem jarym Pumą Universal. Zboże w fazie trzeciego kolanka. Dawka herbicydu: 850ml/ha. Po ilu dniach może być widać ewentualne objawy fitotoksyczności? Po trzech? Z drugim polem czekam do poniedziałku lub wtorku. Chodzi właśnie o to, czy nic zbożu nie będzie po tej Pumie. A za ile dni po niej mogę pryskać Cerone? Siedem, czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

 

To jeszcze nie jest za późno. Oczywiście najlepsze efekty będą do 1 kolanka, ale 2 kolanko to nie jest jeszcze późno.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.

Nie będzie jakiś skutków ubocznych.

Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie zapytam was jeszcze.

 

1) Jaki czas musi minąć od zastosowania herbicydu do zastosowania fungicydu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Około tydzień, ale jak się śpieszy to możesz po około 4 dniach. Zależy jeszcze jaki herbicyd się daje.

A czy mogę pryskac jęczmień jary w fazie 3 kolanka z widocznym kłosem ok. 2cm modusem.

Nie będzie jakiś skutków ubocznych.

Nie wiem co robic, a modusa mam już kupionego.

Jęczmień jary już się kłosi? Jeżeli tak to absolutnie za późno na regulatory.

Z moddusem nie powinieneś mieć problemu, jego trwałość to chyba 3 lata tylko trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

U mnie tak samo, po "rozebraniu" roślinki widać mały kłos. Zresztą pisałem już wcześniej o tym. Jutro, jeśli pogoda pozwoli będę pryskał Pumą drugi kawałek jęczmienia. Po ilu dniach mogą być widoczne pierwsze ewentualne objawy fitotoksyczności na roślinach jęczmienia?

Przeglądając inny temat na Forum, zauważyłem, że jeden z Forumowiczów pytał o zabezpieczenie pewnego fungicydu z Firmy Bayer. Ja zapytam o zabezpieczenie Pumy. Mianowicie - nie pamiętam, jak sytuacja wyglądała dwa lata temu - przed wlaniem Pumy do opryskiwacza, potrząsnąłem butelką. A po jej odkręceniu myślałem, że będę musiał jeszcze zrobić otwór w tym "srebrnym zabezpieczeniu" pod nakrętką. Ale po odkręceniu ujrzałem od razu - wskutek potrząsania butelką - białą "bańkę" niczym mydlaną. No więc nie było tego dodatkowego zabezpieczenia. Na butelce Pumy pisało: "Wyprodukowano we Francji". Cała etykieta po polsku. Herbicyd kupiony w centrali HBP, przy okazji zakupu nasion jęczmienia. Forumowicze też tak mają z Pumą? Nie ma dodatkowego zabezpieczenia pod nakrętką? Tylko taki mały paseczek na nakrętce z logo Bayera?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

a tak jesli jest zaisany jeczmien jary na glebie ubogiuej w skladniki mineralne ogolnie w nawozy i ph niskie to warto dawac odzywki tzn pod korzen niby poszla kreda i nawozy teraz poszly ale ziemia zaniedbana byla wiec jak odzywki np foliq micro mix i on jest na uprawy intensywne to duzo pomoze ?

 

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

jęczmień jary Eunova zaczyna wypuszczać ości siany 13.III na T1 dałem duet star i na T2/T3 planuję Soligor i mam pytanie czy dodać jakąś odżywkę, siarczan magnezu, mocznik, jeżeli tak to w jakiej ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Mam pytanko jak widzelibyście mieszaninę Menara z Cerone? czy wchodzi to wogóle w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

 

Najpierw trzeba było się zastanowić się czy warto było siać tam jęczmień. odżywki z pewnością nie zaszkodzą, ale największe braki z pewnością będą magnezu czyli MgSO4 x 7H2O zalecany przede wszystkim.

a to ten siarczan magnezu siedmiowodny stosowac ile kg na ha bo tym sie pryska co nie i ile tego na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

10-15kg siarczanu magnezu na 1ha ja daję duże wiadro na baniak 300L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Nie dałem nic na T1 na jęczmień jary, oraz nie zastosowałem Modusa, bo nie miałem takiej możliwości.Teraz, przez to, że zaraz pojawią się ości zrezygnowałem również z Cerone.Chciałbym jednak dać coś na T2 i jakiś insektycyd. Jaki fungicyd zastosować? Dać Tilt czy Soligor? I w jakim momencie? Poczekać, aż zaczną pojawiać się ości, czy pryskać już teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj