Polecane posty

Xawier    222
Napisano (edytowany)

Jęczmień jary dostał przedsiewnie 200kh polifoski 8 i mocznika 150kg skracany Moddusem 0.33l i teraz 125kg saletry, czy go jeszcze skrócić i czy potrzeba go skracać? Nie chce żeby się położył bo szkoda by mi go było http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Witam ponownie,

będąc na polu zauważyłem że choroby się rozwijają, oraz pojawiła się skrzypionka, dodatkowo zdecydowałem że teraz będę skracał jęczmień jary

 

myślę jutro wieczorem wykonać zabieg : cerone 0,5l + tilt turbo 0,8l + fastac 0,1l

czy ktoś z was stosował podobną mieszankę oraz czy można to tak mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Xawier twój jęczmień dostał 150 N więc powinien zostać jeszcze raz skrócony, pewnie w najbliższym czasie bo teraz wegetacja idzie błyskawicznie i lada moment będą ości na wierzchu. Teraz podczas stosowania antywylegaczy uważaj na temperatury, zapowiadają dość ciepło a jęczmień jest bardzo delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie jęczmień stoi w wodzie. Na jednym kawałku może w piątek wjadę. Mam zamiar jeszcze opryskać go Moddusem, Zafirem i Pumą. Nie wiem czym najpierw pryskać? Wczoraj jak sprawdzałem, to ma już dwa kolanka; wysokość jęczmienia to 20 cm. Chyba opryskam najpierw Moddusem, za trzy dni Zafir i siarczan magnezu, a następnie (po upływie tygodnia od zabiegu wykonanego Moddusem) herbicyd Puma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Panowie to jak jest z mieszaniem

Cerone 0,5 + fastac 0,1l + tilt turbo 0,8l

 

na jęczmień jary, czy nie zaszkodzi? nie obniży skuteczności cerone itd.

Proszę o waszą poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie na chwasty poszedł sekator, teraz mam na 2,5ha 2L aviatora i zastanawiam się co jeszcze dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w jęczmieniu jarym wielkiego doświadczenia nie ma więc mam pytanie, bo w tym roku jest wyjątkowo gęsty i wysoki czy w tej fazie Cerone da jeszcze jakiś efekt i do kiedy można go stosować bo pewno za kilka dni wyjdą już ości, żeby nie jechać samym Cerone to jaki tani fungicyd polecacie na jeden zabieg bo więcej nie planuj dawać tylko nie wiem czy na jeden zabieg nie jest za wcześnie jeszcze?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

milanreal1 - Na jednym kawałku, na którym mam jęczmień, ilość zastosowanego przedsiewnie azotu razem z pochodzącym z mineralizacji (przyjmując 30kg/ha) i uwzględniając wykorzystanie na poziomie 70% wynosi 50kg, a na drugim 74kg. Niemniej jęczmień (Basic) jest tak rozkrzewiony, że obawiam się, że może się czasem przewrócić w późniejszym czasie. W związku z czym, jak tylko woda zejdzie z pola, to będę próbował pryskać. Nie wiem, czy ten mój słynny Moddus działa poprawnie (może w ogóle nie działa), dlatego zastanawiam się nad Cerone? Ale etefon krótko działa, więc nie wiem, czy warto kupować ten regulator. Po za tym należy go najlepiej stosować w późniejszych fazach. Proszę Cię o poradę na temat etefonu.

Ponadto mam takie pytania:

1) Jaki odstęp zachować pomiędzy zabiegiem regulatorem, a fungicydem? Jeden dzień może być? Pytam, bo wolałbym nie mieszać Moddusa z Zafirem, aby nie przypalić jęczmienia.

2) Jaki odstęp zachować pomiędzy zabiegiem fungicydem, a herbicydem? Trzy dni wystarczy?

Dodam, że pumę będę stosował dopiero chyba po zabiegu regulatorem (po tygodniu), ale wszystko zależy od tego, kiedy będę mógł wjechać w pole. Jęczmień ma 20cm wysokości i dwa kolanka. Ponieważ znasz się Kolego na uprawie jęczmienia (i innych zbóż) proszę jeszcze, abyś tak mniej więcej napisał mi, kiedy mogę się spodziewać pierwszych kłosów (ości), albo kiedy najczęściej się pojawiają? Jęczmień siany 1 kwietnia. Wiem, że to od wielu czynników zależy, ale - jako, że pierwszy raz wsiałem jęczmień - chciałbym tak orientacyjnie wiedzieć, ile czasu mam na wykonanie planowanych przeze mnie zabiegów. Dwa, trzy tygodnie jeszcze, więcej?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No moddus z zafirem może być ryzykowny, epoksykonazol jest szybkim triazolem. Ale 2-3 dni między nimi to dobra kolejność.

A na herbicyd dłuższa przerwa. Tym bardziej że są upały.

A kiedy będą kłosy to nikt Ci nie powie.

Jęczmień jary dostał przedsiewnie 200kh polifoski 8 i mocznika 150kg skracany Moddusem 0.33l i teraz 125kg saletry, czy go jeszcze skrócić i czy potrzeba go skracać? Nie chce żeby się położył bo szkoda by mi go było http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/ http://www.agrofoto....-jeczmien-jary/

W jęczmieniu warto robić korektę aby skrócić dokłosie. Może być 0,2l moddusa lub 0,75l cerone. Bo jęczmień naprawdę ładny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Po deszczach powschodzily mi chwasty w jeczmieniu jarym prędzej pryskalem Mocarzem. Jeczmien jest w fazie 1-2 kolanka. Chwasty wysokości 1-4 cm 2-4 liście.jaki cherbicyd możnaużyć w tej fazie rozwoju jęczmienia. Dziś bd go skracal modusem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Przeglądałem między czasie etykiety regulatorów zawierających w swym składzie trineksapak etylu. Na Moddusie jest, że w jęczmieniu jarym stosować od fazy pierwszego kolanka do drugiego, a na Optimusie, że od pierwszego do trzeciego. No więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy cerone moze spowodowac nie wykloszenie sie jeczmienia jarego?

Mam zamiar go zastosowac na jeczmien na flagowke, a na kolanko byl modus i teraz sie zastanawiam czy sie nic nie stanie? Czy cerone mozna predzej stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w ubiegłym roku stosowałem jak się już ości pokazywały i nic się nie działo ale wtedy to już słabo usztywnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wg etykiety: Opryskiwać w okresie strzelania w źdźbło, to jest od fazy drugiego węzła źdźbłowego (kolanka) do początku pojawienia się pierwszych ości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A czy można w jednym oprysku zastosować cerone w dawne 0,75l/ha i tilt turbo w dawce 1l/ha, lub cerone z duetem star? Nie chciałbym jeździć dwa razy. Nie przypali zboża taka kombinacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Jutro będę pryskał po południu jeden kawałek, bo powinno dać się wjechać. Jeszcze się zastanawiam, czy Moddusem, czy najpierw Pumą. Bo jak "rozchylam" jęczmień, to widzę tam masę chwastnicy jednostronnej, a niektóre okazy owsa głuchego (które przetrwały po wiosennym kultywatorowaniu i bronowaniu przed siewem) są już bardzo zaawansowane w rozwoju i gołym okiem idzie je odróżnić od jęczmienia. No i gdyby znowu spadło za dużo deszczu, to by mi mogła przede wszystkim chwastnica zadusić zboże. Myślę zastosować dawkę 0,8l/ha. I mam nadzieję, że nie będę musiał oglądać na polu przebarwień po zastosowaniu Pumy w moim jęczmieniu (Basic). Dodam jeszcze, że - na chwilę obecną - nie jestem zadowolony z działania Mustangu Forte. Owszem, trochę chwastów zżółkło, poskręcało się (mi.in komosa), więc pewnie z nimi będzie spokój. Ale np. przytulia - jest niby przyżółknięta, a jakaś bardzo zaawansowana w rozwoju. I pewnie zamiast uschnąć, ożyje? A najgorsze jest to, że fiołki, rdesty i jasnoty ewidentnie rosną i nic się im nie dzieje. Dwa lata temu stosowałem w pszenicy przewódkowej Chwastox Trio i mogę powiedzieć, że po nim czyste pole było. I teraz jak tu dokarmiać jęczmień? Jak podam nawozy, to wszystko jeszcze bardziej się weźmie do życia. Jak się rozprawię z owsem głuchym i chwastnicą, to pewnie jeszcze pasuje dać fluroksypyr. Ale czy nadal można kupić Starane? Bo jeden z Forumowiczów pisał swego czasu na tym Forum, że podobno już straciło rejestrację? Ale jak piszę - Ktoś z Forumowiczów tak pisał.

 

milanreal1 - Do jakiej fazy najpóźniej i najbezpieczniej stosować trineksapak etylu w jęczmieniu jarym? Bo na Modusie pisze, że do drugiego kolanka, podczas gdy na Optimusie - do trzeciego kolanka. Oba środki mają tą samą substancję aktywną. Pewnie wynika to znowu z jakichś uwarunkowań rejestracyjnych itp. Niemniej, mnie interesuje, jak jest w rzeczywistości, na polu? Proszę Cię Kolego o odpowiedź.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

witam. chciał bym zacząć zabiegi z jęczmieniu jarym do tej pory w polu nie było nic robione ( pogoda) i teraz nie wiem od czego zacząc na jednym kawału występuje sporo chwastów na drugim jest nawet czysto i nie wiem od czego zacząć czy pierwsze robić zabieg mustangiem czy regulatorem jeśli regulator to ewentualnie jak polecacie ? czas leci a pasowało juz jakiś N sypać ale z kolei szkoda odżywiać chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

mcpenza - Kolego, już wiele razy było pisane na Tym Forum, że jęczmień jary na zbyt późne nawożenie azotem reaguje wyleganiem. Całą dawkę azotu najlepiej wysiać przedsiewnie. Ja też mimo, że wykonałem oprysk przed ulewami, mam teraz problem, gdyż nie wiem, czym pryskać w pierwszej kolejności. Zresztą we wcześniejszym poście możesz się zapoznać z mymi problemami.

A kiedy Kolego siałeś jęczmień?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Panowie miałem problem z opryskiem,dałem mocznik i siarczan mg i modus i zrobiła się śmietana ale końcówki się nie zatykały,czy w ogole cos zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Ponawiam pytanie, bo jutro chce pryskać. Czy można w jednym oprysku zastosować cerone w dawne 0,75l/ha i tilt turbo w dawce 1l/ha, lub cerone z duetem star? Nie chciałbym jeździć dwa razy. Nie przypali zboża taka kombinacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego kula88 pewnie wlałeś modusa do napełnionego już zbiornika z mocznikiem i siarczanem i nie wymieszało niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj