Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xawier    222

Jaki próg szkodliwości dla skrzypionki w jarym? Kiedy sprawdzić rano wieczór bez znaczenia? Jest w fazie BBCH 32. Co byście polecili taniego (jaka cena ogólnie) i skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Witam ma problem z jęczmieniem jarym- OLOF. Posiałem ładnie pięknie wzeszło, a teraz coś się porobiło nie wiadomo co ;/ Zrobiło się tak po majowych przymrozkach. Czy jest to wina mrozu ?

Pole po kukurydzy na ziarno. Było po zimie całe przeorane przez dziki. Pod korzeń dostało 100kg NPK/ha i 150kg/ha mocznika. Wapno kredowe dawane pod kukurydzę także to raczej nie wina PH. Po za tym mam badania gleby to mogę później napisać.

Dobry tydzień temu dałem- Mocznik + siarczan + tytanit. I tu gdzie był wtedy normalny to widać efekt, a tu gdzie był taki czerwony to nie pomogło;/

Klasa ziemi IIIb i IVa.

Na początku było takie:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/500242-jeczmien-kws-olof/

 

 

A teraz jest takie:

 

http://pictap.pl/di-WSJS6ZTD.jpg

http://pictap.pl/di-XB63ZCWR.jpg

http://pictap.pl/di-0YPWMPXO.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Ja mam to samo tylko ze odmiana Simba, materiał C1. Na początku myślałem że to przez opady bo duzo deszczu u nas spadło i na górkach tak miałem. Wczoraj rozsiałem 120 kg/ha saletry wapniowej Tropicote. W przyszłym tygodniu chce oprysskać siarczanem + jakaś odżywka. Nie jestem pewien co do pH, w zeszłym roku było pszenzyto i było całe zielone :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A ja bym chciał się dowiedzieć który jęczmień jest bardziej tolerancyjny na zakwaszenie gleby ozimy czy jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czytałem gdzieś że w jęczmieniu można mieszać moddus z etefonem. To prawda czy coś przekręciłem? Jeżeli można to kiedy taka mieszanka najlepiej podziała i w jakich proporcjach?

Tak, niektóre źródła tak podają. A czy tego jest sens wg mnie niekoniecznie. Oba skutecznie pogrubiają i usztywniają źdźbło. Moddus dodatkowo skraca. Daj np sam moddus a efekt też będzie dobry.

Witam ma problem z jęczmieniem jarym- OLOF. Posiałem ładnie pięknie wzeszło, a teraz coś się porobiło nie wiadomo co ;/ Zrobiło się tak po majowych przymrozkach. Czy jest to wina mrozu ?

Pole po kukurydzy na ziarno. Było po zimie całe przeorane przez dziki. Pod korzeń dostało 100kg NPK/ha i 150kg/ha mocznika. Wapno kredowe dawane pod kukurydzę także to raczej nie wina PH. Po za tym mam badania gleby to mogę później napisać.

Dobry tydzień temu dałem- Mocznik + siarczan + tytanit. I tu gdzie był wtedy normalny to widać efekt, a tu gdzie był taki czerwony to nie pomogło;/

Klasa ziemi IIIb i IVa.

Na początku było takie:

http://www.agrofoto....zmien-kws-olof/

 

 

A teraz jest takie:

 

http://pictap.pl/di-WSJS6ZTD.jpg

http://pictap.pl/di-XB63ZCWR.jpg

http://pictap.pl/di-0YPWMPXO.jpg

Dla mnie to wyraźne objawy niedoboru magnezu. Jęczmien ma słabo wykształcony system korzeniowy i jest problem.

A ja bym chciał się dowiedzieć który jęczmień jest bardziej tolerancyjny na zakwaszenie gleby ozimy czy jary?

Żaden. Jęczmień jest najbardziej wrażliwym zbożem na odczyn gleby niezależnie czy to ozimy czy jary. Choć trzeba zaznaczyć że ozimy aby dał dobre plonu to musi być uprawiany na bardzo dobrych stanowiskach. Jary czasem na tych gorszych się uda choć oczywiście bez rekordowych plonów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

dałem raz siarczan magnezu, powtórzyć zabieg? minęło już ponad tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Trzeba chyba dać pare ton wapna magnezowego na ha , samo psiukanie siarczanem nie wystarczy wg. mnie a i do tego mogą jeszcze działać jakieś środki ochrony roślin stosowane na kukurydzę bywały kiedyś takie przypadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

U mnie podobnie ,dodam ze dawałem na jesień tone kredy granulowanej

post-39942-0-51387400-1400177583_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drobny

 

dawałeś tą trede przed orka? jesli tak to mało to dało..

 

zresztą jeczmien powinno sie siac drugi rok po zwiekszaniu odczynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trochę się pośpieszyłem i etefon już kupiony, chociaż ojciec twierdził że jęczmień będzie za rzadki i nie trzeba skracać

Odmiana eunova siana po pszenicy ozimej 11 kwietnia 160kg/ha, dostała fosforan amonu, sól potasową, niewielką ilość siarczanu magnezu granulowanego, N poszło jakieś 110kg w dwóch dawkach. Z powodu dostatku wody boję się że pojedynczy zabieg etefonem może nie wystarczyć

Czy 0,5l cerone i za 5-6dni następne 0,5l podziała lepiej niż jeden oprysk 0,75l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie już raz pytałem nikt nie odpowiedział, więc pytam jeszcze raz : czy można stosować fungicydy i regulatory wzrostu w jęczmieniu z wsiewką koniczyny czerwonej ??? stosował ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Z powodu deszczu w sposób ciągły padającego od wczoraj, jestem bliski stwierdzenia, że mój jęczmień jary Basic prawdopodobnie pomału przechodzi już do historii. Ale wszystko okaże się, jak jutro pójdę na pole, pod warunkiem, że nie będzie padać. Wtedy też już wstępnie będę wiedział, czy się choć sianie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja tą odmianę mam bardzo ładną (jak na moje możliwości) w miejscu lekko kwaśnej gleby nie jest bardzo po-krzewiony. ale poza tym jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie ta odmiana też bardzo dobrze się rozkrzewiła. Tylko w miejscach, w których widocznie jest odczyn niższy, wygląda gorzej, ale narazie nie mogę nic zmienić, bo i tak się wjechać nie da w pole i nadal pada. Po za tym nie wiadomo, czy będzie potrzeba wjeżdżać, czy będzie co ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Pojawiły się podłużne pęknięcia liści wzdłuż nerwacji, czasami otoczone delikatną, ledwo widoczną, żółtą otoczką. Wcześniej dostał herbicydy Chwastox Turbo 2l + Puma 1l. Na razie brak przebarwień. Co to jest? Na grzyby to nie wygląda... czyżby amplituda temperatur, grad(o którym nie wiemy bo nie zaobserwowaliśmy), czy to efekt herbicydu? W dodatku pojawiły się na brunatne plamki na dolnych liściach. Co to?

 

ploniarka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

mysle ze nie, kształty sa zbyt regularne, watpie ze to insekty, ale dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronek4011    0

mam pytanie

czy jęczmień ozimy wykłoszony troche położyło po burzy.

czy jeszcze do zniw sie podniesie czy bedzie leżał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Trochę się pośpieszyłem i etefon już kupiony, chociaż ojciec twierdził że jęczmień będzie za rzadki i nie trzeba skracać

Odmiana eunova siana po pszenicy ozimej 11 kwietnia 160kg/ha, dostała fosforan amonu, sól potasową, niewielką ilość siarczanu magnezu granulowanego, N poszło jakieś 110kg w dwóch dawkach. Z powodu dostatku wody boję się że pojedynczy zabieg etefonem może nie wystarczyć

Czy 0,5l cerone i za 5-6dni następne 0,5l podziała lepiej niż jeden oprysk 0,75l?

No to przesadziłeś ja posiałem 140 kg i jeszcze wyszedł za gęsty azotu połowę z tego i jest łąka czemu tyle azotu nasypałeś?80 kg to już jest dużo pod jęczmień na pewno się wyłoży jęczmień przy tym nawożeniu trudno utrzymać w pionie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

mam pytanie

czy jęczmień ozimy wykłoszony troche położyło po burzy.

czy jeszcze do zniw sie podniesie czy bedzie leżał?

 

 

zależy jak połozyło, pisząc trochę nie wiemy co masz na myśli, może lekko drgnie do góry no wszystko zależy jak go połozyło.

 

 

Mam pytanie mogę na jęczmień jary zastosować Tilt + Soligor lub Falcon + Soligor? Codzi mi konkretnie czy mogę te srodki ze sobą zmieszać w takiej kombinazji jak pisałem. Chcę wykorzystać Falcon i Tilt bo inaczej mi przepadną, proszę o poradę.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Mam do was pytanie czy jęczmien ozimy wykłoszony który został przywalcowany po ostatnich deszczach i silnym wietrze podniesie sie? czy wogóle cos z niego bedzie? Niestety nie był skracany ani usztywniany odmiana nie znana a skurczybyk wyrósł większy niż żyto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jęczmień jary kucyk zasiany 12 marca 160 kg/ha teraz jest gesty jak murzyńska grzywa, przedsiewnie poszło 100 kg saletrzaku. Czym go najlepiej skrócić? Mam do dyspozycji wszystkie substancje, tylko nie wiem czy mieszać a jeśli tak to w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj