Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    245

Panowie zawsze tzn poprzednie dwa sezony pryskałem jęczmień jary Axial 0,3l + Adigor 0,9l + Mustang Forte 0,8l/ha i wszystko było ok w tym roku dobrze że opryskałem narazie jedno pole przypaliło jęczmien dość ostro cały blady, odmiana IRON nie wiem może ta odmiana jest tak wrażliwa na tą kombinację miałem Mercade i było ok, aktualnie jest tragedia jeszcze wczoraj mróz dołozył swoje 5 groszy, nic teraz tylko bede czekał na rozwój sytuacji, co byscie na to powiedzieli?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Napisano (edytowany)

Czy na rozpoczynający kłoszenie jęczmień jest sens jeszcze wysiać małą dawkę saletry, jakieś 100 kg na ha. Jęczmień jest dość mocny i gęsty i obawiam się że mu troche może zabraknąć azotu żeby dobrze wykształcić ziarno.

doradzi ktoś? Dodam ze dostał na start 1 marca 200 saletry, 150 kg korn cali, na początku kwietnia 120 kg mocznika, 0,5 litra modusa dość późno bo nie było warunków, ochrona grzybowa i odżywki . Stanowisko po życie hybrydowym na jesień 200 soli i 100 polidapu. Odmiana Sandra, oczekiwany plon 8 ton. Klasa ziemi od 2 do 4. Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mam ten sam dylemat co Ty kolego i jeszcze zastanawiam się czy dać na wykłoszony jęczmień tebukonazol na ochronę kłosa. Co do dawki saletry to nie wiem czy 100kg nie za dużo będzie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirasgn    0

Witam. Panowie prosze pomac w takiej kwestii. Mam kilka ha jęczmienia jarego, siena dość wcześnie, dość mocne stanowisko. Odmiana OLOF, wysie okok. 200 kg/ha. Obecnie jest w fazie 2 kolanka. Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują że jęczmień rośnie jak szalony. Ok. Tydzień temu zauważyłem że jęczmień zaczyna mi się kłaść. Najpierw miejcami, a po z biegiem czsu położyło połowę pola. Może nie tak do kkońca połoźyło, ale mocno pochyliło. Nie dość tego po ostatnich przymrozkach na tym pochylonym jęczmieniu pojawiają się na liściach białe plamy. Zdnia na dzień się to pogarsza. Wczoraj cały ten jęczmień opryskałem antywylegaczem CERONE. Proszę mi powiedzieć czy tebielejące liście to efekt przymrozku, czy ten antywylegacz coś mi jeszcze pomoźe i czy jest szansa, żeby ten jęczmień jeszcze się podniósł? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wcześnie na dobrym stanowisku to się sieje 100-130 kg a nie 200 i to pewnie główny problem. A czy ten cerone pomoże, w jęczmieniu tylko raz stosowałem jarym i troche mi sie nie podobało bo strasznie go zahamowało. Ale nałożyło to się z suszą.Zapowiadali wielkie deszcze, jęczmień był mocny, deszczy nie bylo przyszły upały i z kłosa nie mógł wyjść. Od tego czasu stosuje modus który chyba łagodniej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

też mam eunowe po kukurydzy i jest pierwszy i chyba ostatni rok .. szału nie robi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Eunove zasiałem 180kg/ha wg normy i wg wzoru z MTZ tyle wyszło, a teraz jest bardzo gęsty, dziś zastosowałem Duet Star 1l i zobzczymy czy te ciemnobrązowe plamki zniką, w tej chwili ma ok 35 cm wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

A ja wysiałem 140kg/ha olofa i myślałem że za gęsto a wy tu po 200kg walicie!! niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

u mnie w jeczmieniu robia sie jakies brązowe przebarwienie i nie wiem co to jest grzyb jakis? patrzylem troche w internecie i to chyba plamistosc siatkowa.odmiana pribina ,jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No choroby się pokazują wcześnie w tym roku ale ja jeszcze poczekam z opryskiem bo nie ma tego dużo a były przymrozki spore więc może to od mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

No choroby się pokazują wcześnie w tym roku ale ja jeszcze poczekam z opryskiem bo nie ma tego dużo a były przymrozki spore więc może to od mrozu

plamistosc siatkowa atakuje we wczesnych fazach rozwojowych jeczmienia,wiec przymrozek nic nie ma tutaj do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

też mam eunowe po kukurydzy i jest pierwszy i chyba ostatni rok .. szału nie robi

pytanie jakie masz ph na tym polu bo kuku znosi dużo lepiej zakwszenie gleby a jęczmień wogóle nie toleruje kwaśniej gleby


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Panowie chciałem zapytac jeczmien jary pryskalem dzis pumą na pszyszly tydzien planowałem dac moddusa a tu zapowiadaja deszcze jak go prysne po dwuch dniach modduesm to czy mu niezaszkodze ? i czy moddusa mozna mieszac z fungicydami za porady dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

doradzi ktoś? Dodam ze dostał na start 1 marca 200 saletry, 150 kg korn cali, na początku kwietnia 120 kg mocznika, 0,5 litra modusa dość późno bo nie było warunków, ochrona grzybowa i odżywki . Stanowisko po życie hybrydowym na jesień 200 soli i 100 polidapu. Odmiana Sandra, oczekiwany plon 8 ton. Klasa ziemi od 2 do 4.

Ta saletra na kłos wpływie tylko na wyższe MTZ, czyli plon wzrośnie, ale nieznacznie. 8t to już bardzo ambitnie podchodzisz.

Panowie chciałem zapytac jeczmien jary pryskalem dzis pumą na pszyszly tydzien planowałem dac moddusa a tu zapowiadaja deszcze jak go prysne po dwuch dniach modduesm to czy mu niezaszkodze ? i czy moddusa mozna mieszac z fungicydami za porady dziekuje.

Moddus 2 dni po herbicydzie to trochę mało, w krótkim odstępie czasu jęczmień dostnie 2 razy po 'głowie'. Jak musisz to 2 dni później, choć lepiej byłoby poczekać. Moddus można mieszać z fungicydami, czasem mooga wystąpić przypalenia. Zależy to od triazola jaki jest w fungicydzie. Np taki tebukonazol szybko przemieszcza się w roślinie, z kolei np. propikonazol przemieszcza się wolno. Jeżeli takie zbieg przeprowadzisz w dzien pochmurny, lub późnym wieczorem to nie powinno sie nic stać, choć czasem trafić w dobrą fazę to loteria.

Po jakim czasie po mudusie można jechać odżywką i fungicydem?

Przy dobrych wiatrach możesz dać wszystko w 1 zabiegu. A jak chcesz podzielić to wystarczy 1 dzień przerwy. Tzn np jutro moddus w dzień, na słońce. Pojutrze fungi z odżywką późnym wieczorem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a jak się ma sprawa, gdy chce zrobić zabieg propiconazolem + tebukonazolem + ccc w jęczmieniu z wsiewką koniczyny ??? można czy uszkodzi koniczynę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirasgn    0

Panowie, czy można zastosować cerone między pierwszym a drugim kolankiem w jęczmieniu jarym? A tak wogóle, to widoczne kolanko ponad 5 cm nad ziemią to jest to pierwsze czy już drugie? Sorki za moje niedoświadczenie, bo może to głupie pytanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja nie występuje więcej kolanek to pierwsze . cerone można od pierwszego kolanka chodź później lepiej dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wtorek pryskałem jęczmień jary na chwasty : Mustang Forte 0,9l/ha+ Puma Uniwersal 0,9l/ha , dziś będąc na polu zobaczyłem że górne liście jęczmienia są przepalone, być moze jest to wina że ten zabieg wykonywałem jak już jęczmień był w fazie 1 kolanka ,(wcześniej nie dało rady , gdyż nie miałem środka). Dziś zamierzam dać jęczmieniowi 150kg/ha saletry. A jutro Wirtuoz w dawce 0,9l/ha+ Bumper 250sc 0,5l/ha+ Moddus 0,3l/ha. Czy taka mieszanka nie zaszkodzi i czy 1 dzień odstępu to troszeczkę nie zamało? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

teraz sie troche ruszył jak byłem na polu .. moze troche sucho bylo już


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

W jeczmieniu jarym zaczyna pokazywać mi się owies głuchy oraz sporo chwastów. Czy można mieszać axial 100 EC razem z chwastoxem turbo? Jeśli tak to w jaki sposób, żeby było optymalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Axial z linturem to sprawdzone, bo sam tak pryskam i wszystko bierze to co umnie występuje. Nawet owies ginie i jęczmień czyściutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj