Polecane posty

qba333    14

zostal mi tilt turbo z zboz ozimych. Jest sens go dawac na jeczmien na T1 ? jesli tak to kiedy i w jakich ilosciach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - Być może jutro opryskam jęczmień jary Mustangiem Forte. Tylko śledząc pogodę na internecie jak i w telewizji może u mnie od niedzieli do wtorku temperatura spaść poniżej 2 stopni (oczywiście w nocy). W związku z czym mam pytanie: czy pryskać już Mustangiem, czy przeczekać zapowiadane ochłodzenie? Na etykiecie pisze bowiem, aby przez 6 dni minimalna temperatura nie była niższa niż 5 stopni. Wiem, że taki spadek temperatury to trwa parę godzin, niemniej pewnie bardzo wpłynie na obniżenie skuteczności zabiegu? I pewnie może uszkodzić jeszcze zboże? Więc lepiej poczekać może? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Dziś widziałem, że jęczmień już osiąga fazę czwartego liścia, a niektóry ma nawet 5.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

cerone 480 lub zamiennik (etefon) na wyrzucanie ościeni i skrócenie dokłosia

a ile tego cerone dać 1 litr wystarczy + do tego fungi na T2 + mocznik + siarczan + plonovit opty

Edytowano przez DARKPANTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - Być może jutro opryskam jęczmień jary Mustangiem Forte. Tylko śledząc pogodę na internecie jak i w telewizji może u mnie od niedzieli do wtorku temperatura spaść poniżej 2 stopni (oczywiście w nocy). W związku z czym mam pytanie: czy pryskać już Mustangiem, czy przeczekać zapowiadane ochłodzenie? Na etykiecie pisze bowiem, aby przez 6 dni minimalna temperatura nie była niższa niż 5 stopni. Wiem, że taki spadek temperatury to trwa parę godzin, niemniej pewnie bardzo wpłynie na obniżenie skuteczności zabiegu? I pewnie może uszkodzić jeszcze zboże? Więc lepiej poczekać może? Jaka jest Twoja opinia na ten temat? Dziś widziałem, że jęczmień już osiąga fazę czwartego liścia, a niektóry ma nawet 5.

W takim wypadku możesz poczekać ;) Chociaż kilka lat temu dałem mustang i potem był przymrozek i efekt był bdb.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli opryskasz jakimś środkiem co niemożna go stosować w danej uprawie poprostu nie wpisuje sie w zabiegi .. proste .. i takie środki kupuje sie bez faktury


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_12    0

Witam po jakim czasie mogę pryskać drugi raz na grzyba? 1dawka poszła dopiero wczoraj-duet star. Jeczmień zaczał się kłosić a karencja środków to 35dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - Właśnie nie pryskałem jęczmienia. Czekam aż zapowiadane przymrozki miną. Od soboty mają być zimne noce, a z wtorku na środę może być -3. Po takim przymrozku mogę jeden dzień odczekać i pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41

Witam jęczmień mam w fazie krzewienia ale widzę że pojawia się plamistość siatkowa czekać z tym do fazy strzelania w zdzbło czy zwalczać?jakie środki lub jakie mieszaniny polecacie na T1, odmiana Poldek stanowisko po pszenicy ozimej pH w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

a mam takie pytanie jęczmień jary zaczyna mi żółknąc czym go podsypać w chwili obecnej ma ok 10 cm (przed siewem była dana dawka 200 kg polifoski 6 i 10 kg unifoski ) prosze pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Napisano (edytowany)

U mnie jeczmien odmiany Skarb z włąsnego materiału rosnie duzo lepiej niz AZIŁ z centrali ale plamistosc siatkowa zaczyna sie pokazywac. Tez mysle czy czekac pojechac fungicydem razem z regulatorem czy juz pryskac T1 i połączyc z herbicydem mustang forte

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na jeczmien kiedy pryskac jakis fugicyd i jaki i kiedy jakis regulator wzrostu teraz jeczmien jary byl pryskany herbicydem ma 3 -4 liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

U mnie jeczmien odmiany Skarb z włąsnego materiału rosnie duzo lepiej niz AZIŁ z centrali ale plamistosc siatkowa zaczyna sie pokazywac. Tez mysle czy czekac pojechac fungicydem razem z regulatorem czy juz pryskac T1 i połączyc z herbicydem mustang forte

najpierw mustang.Po trzech dniach o ile jeczmien ma odpowiednia faze na regulator zabieg fungicydem z moddusem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy mozna mieszac ze soba odzywke + modus +fungicyd?

w moim przypadku to nutrimix +siarczan magnezu +modus +tilt turbo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom5    9

a wiec jak jęczmień jary zaczyna mi żółknąc czym go podsypać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Magnezu brak daj dolistnie siarczan magnezu 5 kg na 100 litrów wody ale jeśli duże niedobory wiele to nie pomoże być może ph jeszcze niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja bym zrobił badanie gleby o ile długo nie robiłeeś to Ci odpowiedz najlepiej czego brakuje a tak to tylko domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

U mnie miejscami od strony miedzy pożółkły 2-3 rządki jęczmienia. U sąsiada, który ma mieszankę, też od strony miedzy Mu pożółkła. I na tej podstawie wysnuwam wniosek, że to żółknięcie jest spowodowane nadmiarem wody. Ostatnio spadło dużo deszczu, a teren jest podmokły. U mnie wapno tlenkowe było siane jesienią (wiosną pehametr wskazywał 6,8).

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a badanie gleby to jak teraz np na pole poszedl wapniak pod korzen to nie mozna juz robic badan pozniej pojdzie saletrzak na wierzch to co do zniw trzeba czekac z badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - Właśnie nie pryskałem jęczmienia. Czekam aż zapowiadane przymrozki miną. Od soboty mają być zimne noce, a z wtorku na środę może być -3. Po takim przymrozku mogę jeden dzień odczekać i pryskać?

Tak, jak najbardziej. Jak się ociepli to jechać jak najszybciej bo im szybciej, tym działanie moddusa lepsze.

Czy mozna mieszac ze soba odzywke + modus +fungicyd?

w moim przypadku to nutrimix +siarczan magnezu +modus +tilt turbo.

Można ale w takim wypadku zabieg wykonaj wieczorem lub w dzień pochmurny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Pojawiły się podłużne pęknięcia liści wzdłuż nerwacji, czasami otoczone delikatną, ledwo widoczną, żółtą otoczką. Wcześniej dostał herbicydy Chwastox Turbo 2l + Puma 1l. Na razie brak przebarwień. Co to jest? Na grzyby to nie wygląda... czyżby amplituda temperatur, grad(o którym nie wiemy bo nie zaobserwowaliśmy), czy to efekt herbicydu? W dodatku pojawiły się na brunatne plamki na dolnych liściach. Co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a badanie gleby to jak teraz np na pole poszedl wapniak pod korzen to nie mozna juz robic badan pozniej pojdzie saletrzak na wierzch to co do zniw trzeba czekac z badaniem

ponawiam pytanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak jęczmień żółknie to przyczyną jest wczesny wysiew i obecnie niska temperatura powietrza,taki jego urok.

Czasami pomaga siarczan magnezu+odżywka a czasami zwykłe przeczekanie,oczywiście jeżeli przyczyną nie jest żadna choroba.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Pryskacie Jeczmien Ozimy Na skrócanie w fazie strzelania w kłosa? Czy to juz za Puźno? Jęczmien zapowiada sie na 8 ton i troche sie boje ze sie połozy a tego bym nie chciał :( Na 1 kolanko dawałem 0,3 modusa i 1 l stabilanu .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj