Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

ja dałem już na jeczmien 110 kg N na ha w czystym składniku teraz pojdzie siarczan i jakas odzywka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jeczmien czym najlepiej nawiezsc gdy ziemia slabo zasobna a pod korzen poszlo po 1 tonie wapniaka ale potem poszedl deszcz na to i na wierz czym pospac jak powschodzi ? czy moze byc saletrzak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

czy przy stosowaniu fundicydu Menara można dodać ook. 5-6 kg siarczanu czy niebardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Mogę pryskac jęczmień jary zapobiegawczo od grzyba w fazie 2-3 liści czy poczekać do końca krzewienia. Planuje w środę ruszyć z odzywkami i myślę razem dac oprysk na grzyba tylko nie wiem czy nieza wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie jęczmień jest w fazie 2-3 a miejscami 4 liści. W związku z czym nie da się go jeszcze pryskać Mustangiem Forte. Na jednej części pola od strony miedzy widzę, że robi się delikatnie jaśniejszy. Albo kwaśna ziemia (choć dawane było wapno tlenkowe na jesieni), albo zbyt mokro. Wydaje mi się raczej, że chyba ten drugi wariant jest powodem delikatnie jaśniejszej barwy. Choć na początku pola, też od miedzy wyrwałem jedną roślinkę i nie wyrwała się z korzeniem, tylko same liście - takie żółte nieregularne pasy; zielony kolor może w 15%.

Na drugim kawałku też od miedzy wydaje mi się, że robi się delikatnie jaśniejszy, ale nie widać tego jeszcze tak wyraźnie jak na pierwszym kawałku. Obejrzałem od strony sąsiada i widzę, że są jakieś choroby, jakieś delikatne plamki podłużne, ale jeszcze nie jest ich dużo. Dodatkowo widzę uszkodzenia wzdłuż liści spowodowane przez jakieś insekty (może mszyce?). Na Zafir za wcześnie, na Mustang Forte za wcześnie (a na tym kawałku miliardy chwastów wyszły), na Fastac też za wcześnie. Stanowisko po pszenicy ozimej uprawianej w monokulturze. Jak mierzyłem pH-metrem glebę to wskazywało 6,8 (przyjmuję błąd pomiaru nawet 0,3).

W tej sytuacji muszę czekać na fazę czterech liści, aby pryskać herbicydem. A między czasie może prysnąć: siarczan magnezu + tytanit + plonvit Z + fostar? Co Forumowicze sądzą na ten temat?

Dodam jeszcze, że ziarno z centrali, odmiana Basic, zaprawa Maxim (a więc nic szczególnego - tak sądzę po cenie zaprawy).

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Witam,drodzy forumowicze czy doradzi mi ktos jak nawozic w dalszych etapach jęczmień, który posiałem za gęsto? odmiana flavour,jestem w szoku ,siałem 5 tygodni temu a miejscami ma juz 5 rozkrzewień!!!!!!!!! klasa ziemi 5-6,dobre nawożenie pod korzeń ,był to ugór ale pogoda sprzyja wegetacji i jest juz zielony trawnik na polu wysiałem okolo 210 kg/ha nasiona 2 rok po centrali. pod korzeń poszło ok 80kg azotu,duzo fosforu i potasu. Siał mi to wujek, i trochę przesadził z normą wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy do linturu można dodać siarczan magnezu i mocznik na jęczmień jary?

Wg mnie nie. Siarczan z mocznik jak najbardziej tak ale np z regulatorem czy fungicydem. Herbicydy najlepiej solo, ewentualnie można dodawać adiuwanty.

czy przy stosowaniu fundicydu Menara można dodać ook. 5-6 kg siarczanu czy niebardzo

Oczywiście, przy fungicydach jak najbardziej wręcz wskazane dorzucić kilka kg mocznika i siarczanu ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1208    0

dodawał ktoś do Mustanga Forte siarczan magnezu? w ulotce jest niby, że można jeddnowodny i ze w pszenicy (steżenie do 2,5 procent), mi jednak sie wydaje, ze rwoniez w jeczmieniu nie powinno zaszkodzić. A co do T1 to planuje 0,7 tilt turbo, 0,15 modusa 10 kg mocznika 5 kg siarczanu magnezu i jakoś odżywke typu insol ekolist, zasugeruje ktoś odpowiednią kolejność wlewania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

kiedy polecisz z T1? w jakiej fazie?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1208    0

ja planuje na koniec krzewienia, na pewno nie później niż pierwsze kolanko, jesli pogoda dopisze to wydaje mi sie ze bedzie to nastepny weekend, a w tym planuje tym mustangiem, co do tego T1 zapomialem jeszcze o jakims BI 58 na robaczki, że też trzeba dorzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

Posiadam fungicydy Propico i Corbel. W jakiej dawce stosować je razem w jęczmieniu jarym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Pryskałem wczoraj Aminopilik tercet po ilu dniach można jechać Axial stosował ktoś w obniżonej dawce jak się sprawdza bo mam 4 ha a litr jest n 3 i myślę żeby to jakoś ndciągnąć ;)

 

ja dałem już na jeczmien 110 kg N na ha w czystym składniku teraz pojdzie siarczan i jakas odzywka

No przesadziłeś z tym N ja w ubiegłym roku dałem 80 i mimo antywylegacza się pokulał w tym roku poszło 50 i myślę że będzie ok narazie rośnie aż mruczy dam jeddynie Trice i siarczan magnezu jak pojadę fungicydem celuję w 5 ton B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy można stosować Galaper strong w jęczmieniu jarym ?? bo rejestracji nie ma, ale sprzedawca powiedział że można :) to jak to jest w końcu? można?

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.

pewnie w Niemczech, Anglii czy we Francji ma rejestracje i tam się stosuje, ale naszych urzędników to nie interesuje.

 

Panowie jęczmień już ma liść flagowy i zaraz będzie pokazywał wąsy.

Jakim regulatorem go traktować?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no u mnie własnie po kukurydzy jest na ziarno i coś mu kiepsko szło na początku odmiana eunowa i posiałem go saletrą .. mam jeszcze odmiane frontier tez dostała tyle azotu i czekam na efekty .. chce dać jej siarczan magnezu i moje pytanie minimum 3 dni po oprysku na chwasty mozna dać odżywki tak?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.

pewnie w Niemczech, Anglii czy we Francji ma rejestracje i tam się stosuje, ale naszych urzędników to nie interesuje.

 

 

wiem o co chodzi w ewidencji zabiegów na pewno bym nie wpisał :) pytam tylko czy można żeby mu nie zaszkodziło :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

uważaj - stąpasz po cienkiej linii.

u nas podczas kontroli chcieli nawet faktury na środki i padło pytanie gdzie się podziało pół litra jakiegoś środka :P

 

nie prościej kupić środek który ma rejestrację na daną uprawę? Przecież tego jest w pinezkę i jeszcze trochę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

no tak można, ale wszystko nie będzie pryskane galaperem strong a zostało mi z pszenicy na 2 ha to się pytam :) na resztę jęczmienia pójdzie chwastox trio który ma już rejestrację :)

 

a nawet żeby to można się tłumaczyć, że po opryskaniu pszenicy przeszedł deszcz i trzeba było poprawić :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jak nie ma rejestracji a będziesz miał kontrole to jest mandat, chyba ze kontrola crossowa to wtedy mogą nawet zabrać 15% dopłat i inne dotacje.

pewnie w Niemczech, Anglii czy we Francji ma rejestracje i tam się stosuje, ale naszych urzędników to nie interesuje.

 

Panowie jęczmień już ma liść flagowy i zaraz będzie pokazywał wąsy.

Jakim regulatorem go traktować?

cerone 480 lub zamiennik (etefon) na wyrzucanie ościeni i skrócenie dokłosia


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pytanie czy można pryskać intizamem na jeczmień jary ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Kiedy ruszacie ze skracaniem w jęczmieniu jarym? Ja planuje za 5/6 dni, bo już kolanko 0,5cm jast.

A odżywki już stosowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

odżywka jak bedzie pogoda to pojade jutro i siarczan do tego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj