Polecane posty

Poznaniak    6

jęczmień zimowy dostał wirtuoza 2 tygodnie temu i 0,5 modusa.

Chciałem mu dać jeszcze razem reveller i cerone jak najpóźniej bo grzybów nie widać po tym wirtuozie , ale flagowy już sterczy do góry na całym polu i po niedzieli pewnie osci się pojawią i nie chce zrąbać z tym cerone bo różne opinie krążą, w ubiegłym roku jary pryskałem cerone gdy czesc kłosów już było widać i nie zaszkodziło. Co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireklks    0

witam, czy po jęczmieniu jarym, pryskanym Mustangiem Forte siał ktoś jako poplon łubin z facelią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam ja stosuję w jarym Axial + Mustang Forte i wydaje mi się że lekko jęczmien jest przychamowany po takiej zupie dodaję również Adigor (adiuwant) może w tym roku bez Adigoru jeżeli dodaję również Mustanga? Stosował ktoś taką mieszaninę?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxior1984    1

Generalnie taka mieszanina nie jest zarejestrowana, ale dużo moich znajomych rolników z tej opcji jednak korzysta. Efekt jest bdb, ale wiadomo, że można zrobić też inne kombinacje.

To że jęczmień jest przyhamowany nie powinno Cię wystraszyć. Substancja 2-4D zawarta w mustangu należy do grupy regulatorów wzrostu i normalne jest że po zastosowaniu środków z tej grupy roślina uprawna też jest trochę zatrzymana we wzroście, ale nie odbywa się to kosztem zmniejszenia plonu - więc śpij spokojnie.

Co do wspomagacza to generalnie nie jest on wymagany w tej mieszaninie, ale wiadomo w dobie anomali pogodowych zawsze warto go dać, będziesz spał spokojniej jeśli nagle okaże się że krótko po zabiegu spadnie deszcz, lub gdy jest sucho i upalnie, koszt relatywnie nie duży w stosunku do całego kosztu zabiegu :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

maxior jesteś w błędzie. Axial bez Adigoru nie zadziała! Napiszę jeszcze raz. ZAWSZE stosujemy Axial łącznie z Adigorem.

 

Co do hamowania wzrostu. Ja do Mustanga forte dodaję litr CCC i mieszaninę tą stosuję w fazie około 4-5 liści jęczmienia jarego.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

witam a co zastosować na miotłe w jęczmieniu ozimym i przenżycie ( faza 3 kolano 1 cm nad węzłem krzewiennym) ? jest coś co w miare bezpiecznie można zastosować w tej fazie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy podpowiedzcie mi bo mam to pierwszy raz a mianowicie zasiałem jęczmień jary nasiona kwalifikowane teraz widzę że jest troszkę za rzadko zasiany i moje pytanie brzmi czy można go czymś potraktować aby się dobrze rozkrzewił, stanowisko na jakim posiane to po burakach cukrowych więc dobrze nawożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ile tego wysiałeś?Jaka odmiana?Jaka klasa ziemi?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

witam a co zastosować na miotłe w jęczmieniu ozimym i przenżycie ( faza 3 kolano 1 cm nad węzłem krzewiennym) ? jest coś co w miare bezpiecznie można zastosować w tej fazie ?

axial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

wysiałem 150 kg/ ha odmiana Quench a klasa ziemi 3

 

Ja także posiałem tą samą odmianę na IV klasie tyle że 180kg/ha na początku myślałem że będzie rzadki ale teraz ma 5-6 listków i ładnie się zagęścił. Daj mu siarczan magnezu+mocznik+odżywka i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

taką mieszankę z siarczanem i mocznikiem zawsze stosuję myślałem że można coś dodać aby go można było zagęścić, teraz to też kwestia pogody jaka będzie jak będzie sprzyjała to na pewno powinien się rozkrzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

Witam mam problem mianowicie jeczemien jary mam trzy liscia i zaczyna zolknac i co robic w tej sytuacji saletry juz wysialem 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego jak jęczmień zaczyna żółknąć to mu coś brakuje podejrzewam że masz kwaśną ziemię, zapytam czy wapnujesz pole bo jeśli nie to masz tego efekt jęczmień potrzebuje aby ziemia była dobrze nawożona w składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jęczmień zimowy dostał wirtuoza 2 tygodnie temu i 0,5 modusa.

Chciałem mu dać jeszcze razem reveller i cerone jak najpóźniej bo grzybów nie widać po tym wirtuozie , ale flagowy już sterczy do góry na całym polu i po niedzieli pewnie osci się pojawią i nie chce zrąbać z tym cerone bo różne opinie krążą, w ubiegłym roku jary pryskałem cerone gdy czesc kłosów już było widać i nie zaszkodziło. Co myślicie

Wyłanianie się ości to ostatni moment na aplikację cerone. Generalnie możesz to dać trochę wcześniej, reveller ma długi okres działania.

witam ja stosuję w jarym Axial + Mustang Forte i wydaje mi się że lekko jęczmien jest przyhamowany po takiej zupie dodaję również Adigor (adiuwant) może w tym roku bez Adigoru jeżeli dodaję również Mustanga? Stosował ktoś taką mieszaninę?

Już wiele razy mówiłem że takich mieszanin nie powinno być i to nie ze względu na przypalenia. Te objawy jakie masz są typowe dla 2,4-D.

A adigor z axialem jest wręcz konieczny. Axial sam w sobie miałby problem dostać się do liścia. Adigor szybko rozpuszcza warstwę woskową liścia to wpływa korzystnie na szybkość wnikania. W tym przypadku 2,4-D zostało chyba za szybko wchłonięte co lekko odbiło się na roślinach. Nie rezygnuj z adigoru on bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, jeden z lepszych adiuwantów z jakim miałem do czynienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

wapnowalem tak okolo 6-7 lat temu w tym roku mam wapno z cukrowni i wszystkie pola bede wapnowal, to czym go opryskac teraz zeby nie żółk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie jęczmień ozimy liść flagowy czy mogę go pryskać dzisiaj axial +adigor a niedziela myślałem o tilt turbo 0,5l/h i mondatek 0,8l/h

poratujcie co myślicie o takim zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

chcę zastosować Mustang forte na jęczmień jary i nie wiem czy zastosować jeszcze cerone za ok 2 tygodnie po herbicydzie, przedsiewnie dałem 250kg polifoski 6 i 160kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

Mam zamiar opryskac jeczmien jary na T1 Alert 375 sc a na T2 Falcon 460 ec co sadzicie o takim wyboze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

właśnie również mam pytanie odnośnie ochrony co polecacie na T1 bedzie to pierwszy i ostani zabieg ochronny w jeczmieniu jarym, Soligor to dobry pomysł? Protiokonazol powinien ładnie zabezpieczyć przed chorobami, tebukonazol przed plamistością siatkową a spiroksamina lepsza w zwalczaniu niż ochronie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego Pandaa jak żółknie to spróbuj go poratować opryskiem z siarczanu magnezu i mocznika jak byś jeszcze dostał gdzieś wapno w płynie to też możesz dać, jak wapnowałeś 7 lat temu to na pewno do tej pory po tym wapnie nie ma ani śladu a jęczmień jest bardzo wrażliwy na kwaśną glebę dlatego żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie jęczmień ozimy liść flagowy czy mogę go pryskać dzisiaj axial +adigor a niedziela myślałem o tilt turbo 0,5l/h i mondatek 0,8l/h

poratujcie co myślicie o takim zabiegu

Axialem z adigorem jeszcze możesz pryskać.

A na tilt i mondatak jest już za późno. Sam tilt jeszcze jako tako, choć najlepiej sprawują się w T1, w fazie strzelania w źdźbło.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

można, ale wg mnie to bez sensu z jednej strony zwalczać chwasty a z drugiej strony je dokarmiać magnezem i mocznikiem, najlepiej herbicydy osobno i odżywki osobno takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj