Polecane posty

rupert    0

Heh nie sądzę bo trochę rzadki ten jęczmień siany z kwalifikatu odmiana skald ok 180kg/ha. A jeśli razem byśmy siali na tym kawałku to byłoby gęściej;) Mam nadzieję że to co jest utrzyma się i powschodzi reszta i obsada będzie wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@rupert, a czy po siewie nie przyszedł deszcz, dosyc obfity w ciągu 1-2 dni zanim nie powschodził?? bo raz tak miałem ,że podczas siewu złapała mnie burza i pół pola zlało ,że zrobiła się skorupa , adrugie co dosiewałem to ładnie powschodziło... i miałem takie same wschody jak u ciebie... bardzo mozliwe ,ze kiełki nie moga się przebić... jedyna rada to było bronowanie lekkimi bronkami bardzo powoli , tak aby tylko przerwać tą skorupę... fakt , że nie było już 100% wschodów... ale takie zabieg sporo poprawił wschody tego co dało rade...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Przedsiewnie na jęczmień jary dałem 100kg polidapu + ok 100kg mocznika ile by teraz i kiedy dać saletre i czy wystarczy jedna dawka ok 200kg czy jednak na dwa razy?

podaj więcej informacji czy to jeczmień browarny czy pastewny w jaki plon celujesz itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

kolego wiem ze 2-3dni po siewie padało ale na pewno nic obfitego - ziemia pulchna ciągle, bardziej obstawiam teraz że szybko skiełkowało po opadach i później lekka pulchna ziemia opadając mogła uszkodzić korzenie i stąd takie osłabienie. Siew był po agregacie (kultywator+pojedynczy wałek doprawiający) siewnikiem talerzowym. Wydaje mi się że w miejscach po śladzie koła i spulchniaczach mniejsze uszkodzenia, ale to trochę gdybanie i narazie nie potwierdzona teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

Panowie polecacie skracac jeczmien ozimy? Jak tak to jakimi srodkami i w jakiej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jeśli było orane na wiosnę to bardzo mozliwe , że ziemia osiada, prawidłowo od orki powinno się odczekać do tygodnia czasu zanim wejdzie się z siewem... bo potem jak ziemia się osiada to obrywa korzenie, dobrym rozwiązaniem było by wałowanie po siewie w takim przypadku...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

jęczmień jary ładnie wzeszedł kiedy moge posypać saletrę kiedy najlepiej ? w tym cyklu moża czy jeszcze czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Sądzę że przed 3lisciem nie ma co saletry dawać, do tego momentu zboże żywi się prowiantem zgromadzonym w ziarniaku. Ja po 3 liściu podsypię trochę saletry, bo mało przedsiewnie dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja tak samo robię gdy widzę że 3 liść już wychodzi sypię saletrę i za jakiś czas drugą dawkę, lepiej kilka dawek a małych, w międzyczasie jakaś odżywka z siarczanem i mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja daję ale w małych ilościach 10kg/ha + 10kg/ha siarczanu magnezu + 2l insolu3/ha

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Artea we wszystkich zbożach najlepsza byłaby na T3. Na T1 tilt turbo


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

W jakiej fazie i dawce mozna zastosowac stabilan w jeczmieniu jarym??

zostal mi z tamtego roku i chce go wykorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

CCC ma słabą skuteczność w jęczmieniu.

W jęczmieniu we wczesnej fazie moddus lub medax, na liśc flagowy cerone. Inne substancje nie regulują wzrostu jęczmienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a w jakim odstepie czasowym te zabiegi robisz?

Wirtuoz pierwsze kolanko.Soligor początek pojawiania się ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Co do jęczmienia dostał juz nawóz NPK + siarczan magnezu i sprzyjająca pogoda to sie ładnie poprawił, żółte zaczyna znikać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie jęczmień jary Basic siany 1 kwietnia jest w fazie dwóch liści. Pogoda po siewie nie sprzyjała wegetacji. Było zimno, padało ciągle, a w nocy przymrozki. Najbardziej bałem się tych deszczy, gdyż jęczmień zasiany na podmokłym terenie. Jak osiągnie fazę 4-5 liści, to jadę Mustangiem Forte. A za tydzień nawozy dolistne.

Ze względu na owies głuchy muszę jeszcze zastosować Pumę Uniwersal. Na etykiecie pisze, że niszczy chwasty "niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej", przy czym w przypadku jęczmienia - bo tego dotyczy ten temat - jest wyszczególnione, że "najpóźniej do początku fazy strzelania w źdźbło". W pszenicy stosowałem w fazie liścia flagowego i nic się nie stało. A jak sytuacja wygląda w przypadku jęczmienia? Owies głuchy wychodzi długo, więc nie jest możliwe zwalczenie go w fazie krzewienia jęczmienia - przynajmniej u mnie. Dlatego należy pryskać później. Ale czy stosował Ktoś w późniejszych fazach jęczmienia Pumę? Czy były jakieś negatywne skutki tego zabiegu dla jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Od ktorego liscia siarczan magnezu i kristalon dolistnie moge stosowac?mam jeczmien z owszem w fazie 3 liscia i zastanawiam sie czy juz czas dolistnie dokarmiac bo tak młodych roslin nigdy nie dokarmiałem jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja stosuje mniej wiecej kiedy zaczyna sie dobrze krzewic


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj