Polecane posty

luc93    3

Ja bede sial pod koniec marca dopiero jeszcze troche deszczu bedzie nie ma co za tydzień mozna ruszyć z nawozem i równaniem i siać kolo 28;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ja miałem w zeszłym roku Nagradowickiego i nie narzekałem plon ważony 5t z ha na IV klasie.Założe się że kupujesz nasiona z centrali Poznańskiej Hodowli Roślin ?? :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Ja już dziś posiałem 4 hektary :D okolice wrocławia


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

W łódzkim ktoś sieje jęczmień już?? Nie wiem czy siać czy czekać.

 

Ja jestem z Łódzkiego i jęczmień jary Eunova zasiałem 13.03 i jak wczoraj patrzyłem to ma korzonki ok 2cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Ok dzieki za pomoc faktycznie ma wiecej troche kiedy najlepiej ja wysiac poczatkiem kwietnia bd dobrze ? I jeszcze jak z cena yary can u was dzwonilem do jednego to ma po 1550 troche drogo

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Czym radzicie prysnąć ozimy jęczmień głównie przetacznik perski i przytulia w ubiegłym roku lintur nie bardzo zabrał się za przetaczniki a potrzebuje coś sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batoryc-360    0

Mam pytanie . Wsiałem jary jeczmien KUCYK na 1 ha wyszło mi 160kg mam watpliwosc czy to nie za mało .Planowałem zasiac 200kg na 1 ha . Czy jest możliwosc w pozniejszym czasie dokrzewienia go ? Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Ile dać na ha przedsiewnie nawozu Polifoski 6 i ile Saletrzaku ?

Planuje zebrać 4 z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Myślę, że na tyle wystarczy po 200 kg polifoski i 200-250 kg saletrzaku ale nie podałeś co było przedplonem, jaka ziemia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie juz jeczmien pod wierzchem jest lada dzien powinien sie pojawić na powierzchni..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Mam pytanie . Wsiałem jary jeczmien KUCYK na 1 ha wyszło mi 160kg mam watpliwosc czy to nie za mało .Planowałem zasiac 200kg na 1 ha . Czy jest możliwosc w pozniejszym czasie dokrzewienia go ? Pozdrawiam .

Nic lepszego nie mogło cie spotkać.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

200 kg na ha, gdzie logika gdzie rozum , 160 jest w sam raz , u mnie wyszło od 150 do 160 kg na ha

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

na ha przedsiewnie 250kg polifoski m, i 200kg moczniku, saletrzaku czy saletry? Na jesieni dalem 1000kg wapniaka kornickiego na ha, gleba 3a i 3b, przedplon pszenica ozima. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Mam pytanie . Wsiałem jary jeczmien KUCYK na 1 ha wyszło mi 160kg mam watpliwosc czy to nie za mało .Planowałem zasiac 200kg na 1 ha . Czy jest możliwosc w pozniejszym czasie dokrzewienia go ? Pozdrawiam .

 

Najwieksza głupota zasiać jęczmień gęsto, potem go w pionie nie utrzymasz jak dasz odpowiednio azotu. Ja zasiałem 14 marca 160kg/ha 300szt/m2. A 200kg/ha (380szt/m2) to ja siałem ale 20 kwietnia i to było za gęsto. Odmiana Eunova. Proponuje stosować się do zaleceń producenta odmiany. Jeczmień sam się odpowienio rozkrzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja wczoraj zasiałem jeczmien AZIL C1 155kg/ha i włąsny materiał skarb 170kg/ha ( zwiekszyłem bo był desykowany glifosatem niby wiec wolałem troszke gesciej) Jednego roku zasiałęm 200kg po kuku to nic nie pomogło leżało kilka ha jak stól, grzyb sie wpier... i plon tragedia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

wszystko zależy od MTZ i od siły kiełkowania, bo jak ktoś wysieje 130kg przy MTZ - 33 i sile kiełkowania 98% to itak bedzie gęsty wiec najlepiej stosować się do zaleceń każdej odmiany i wtedy obliczyć ile wysiać przy znanej sile kiełkowania i MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokłądnie tak jak piszesz mój AZIl miał MTN 51,6 wiec według zalecen 150kg/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Wraz z dniem dzisiejszym rozpoczął się u mnie optymalny termin siewu jęczmienia jarego. Wczoraj spadło bardzo dużo deszczu, a już i tak było mokro. Niemniej nie sprawdzałem u siebie pola, ale na niektórych widziałem, że woda stoi. Jak będzie odpowiednia pogoda, to może w optymalnym terminie zasieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja posiałem w piątek a teraz po tych deszczach jest totalne błoto, ziemia z daleka się świeci ale będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Nie pamiętam kiedy to było ale u mnie wytrzymał -6 w fazie 2-3 liści. Delikatnie przybladł, prawie, że nie było to zauważalne, plon też był dobry.

 

@ Biały jak oceniasz Skarba? Zamierzam zasiać jeszcze coś oprócz Eunovy w przyszłym roku, albo znów Eunove :D Może Frontier,Mercada, zobacze co będzie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj