Polecane posty

slonju77    56

wapno tlenkowe rozsiane pod jęczmień 2 tony na około 4,5 ha

Jak bedzie sucha wiosna to marnie widze ten jęczmień po wapnie tlenkowym,ja daje na wiosne ale tylko kredę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

slonju77 od razu to wapno zabronowałem a dzisiaj popadał deszczyk więc zaczyna działać a zanim bede siał to jeszcze troszeczke minie :) trzeba być dobrej myśli że wszystko będzie dobrze :)póżniej chcę siać rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Dzisiaj poszło 45 N/ha w czystym składniku na hybrydowy jęczmień ozimy. Zastosowałem RSMS, w ostatnim roku zauważyłem znaczącą różnice w plonie po zastosowaniu siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A u mnie od połowy tygodnia spółdzielnia sieje już jęczmień jary, aż osłupiałem bardziej myślałem, że sieją pszenice. Druga sprawa, odkąd pamiętam to nigdy nie siali jarego tylko zimowy, który też mają, widać zrezygnowali z kukurydzy i sieją jęczmień. Chyba się napalili na wysokie ceny zimą, a teraz taki zonk przez jednego dzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam pod jęczmień na 5,6 klasie najlepszy obornik i polifoska ok 300 kg ale to i tak klasa nie pod jęczmień życze sukcesów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Co radzicie za herbicyd na jęczmień ozimy chwasty głównie przytulia,rumiany,przetaczniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli dwuliścienne. W tych warunkach nawet lintur załatwi sprawę, koszt ok 55zł/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie Mój Jeczmien Ozimy Jest żółtoooo zielony myslicie ze Bez Bronowania dobrze ruszy? Czy lepiej do przebronowac? Sieje jeczmien 1 raz Pozdrawiam

Dodam ze Był bardzo duzy przed przymrozkami

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Panowie Mój Jeczmien Ozimy Jest żółtoooo zielony myslicie ze Bez Bronowania dobrze ruszy? Czy lepiej do przebronowac? Sieje jeczmien 1 raz Pozdrawiam

Dodam ze Był bardzo duzy przed przymrozkami

 

Ja także zasiałem pierwszy raz zimowy i gdy siałem dwa razy przejechałem siewnikiem i złapała mnie burza, przez 3 tygodnie nie umiałem wjechać bo ciągle dolewało wody, w końcu resztę zasiałem jakoś koniec września. Widać gołym okiem to co prędzej siane było pożółkło a to co później jest eleganckie. U mnie kilku gospodarzy sieje jęczmień ozimy i zawsze po zimie jest dość żółty ale jakoś nikt się tym nie przejmuje tylko na wiosnę posypią saletrą i wszystko rusza. Mam hektar zasiany głównie po to żeby prędzej z pola uprzątnąć i zasiać poplon.

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Scenic 100ml/100kg, chociaż nie ma rejestru, to super zdaje zadanie.

 

Kiedy ruszacie z siewem jęczmienia jarego? Myślicie że koło 10.03 będzie można już wjeżdżać czy nie?

I czy azot lepiej dać pod agregat czy pogłównie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zależy ile tego azotu kolego chcesz sypać, osobiście jestem zwolennikiem przedsiewnego nawożenia. W mojej okolicy dają pogłównie bo idzie 1 dawka zwykle 100-200 kg saletry czy tam saletrzaku i koniec. Co do terminu siewu to radzę poczekać aż jeszcze bardziej się ociepli, przynajmniej żeby przymrozków nie było a że robi się sucho to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mysle ze siew przy tych tem raczej nie ma sensu bo zboze nie bedzie kiełkowało jest za zimno przynajmnij u nas w nocy nawet ponizej 0 spada a w dzien 10-11. JA mysle o sianiu chyba koło 15 marca. JA w swojej krótkiej histori najwczesniej siałem owies 28 marca i to było 1-2 tygodnie przed ludzmi :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

No nie ma się co spieszyć z tym siewem bo jak chwyci na "mleku" ziarno to nie będzie ciekawie, tak koło 15 można by coś siać zresztą pogoda pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Zależy ile tego azotu kolego chcesz sypać, osobiście jestem zwolennikiem przedsiewnego nawożenia. W mojej okolicy dają pogłównie bo idzie 1 dawka zwykle 100-200 kg saletry czy tam saletrzaku i koniec. Co do terminu siewu to radzę poczekać aż jeszcze bardziej się ociepli, przynajmniej żeby przymrozków nie było a że robi się sucho to trudno.

ok 100kg/ha saletrzaku z borem lub saletre.

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jeżeli saletrzak to tym bardziej przed siewem, z saletrą to jeszcze ujdzie siać pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam wszystkich mam takie pytanie czy jęśli mam w jęczmieniu jarym troche owsa to czy jeżeli opryskam na owies głuchy to coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

witam panowie czy mogę tą mieszanką opryskać jęczmień ozimy ? bo środek na dwuliścienne nie ma rej straci w ozimym.

Chisel 75 WG+Dicopur Top 464 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Jaką dawkę proponujecie dać gnojownicy swinskiej na hektar pod jęczmień?

Myślałem o 30tys l/ha

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Witam wszystkich mam takie pytanie czy jęśli mam w jęczmieniu jarym troche owsa to czy jeżeli opryskam na owies głuchy to coś pomoże

 

 

 

W jakim sensie oprysk ma pomóc? W pozbyciu się owsa? Axial czy puma poradzą sobie z owsem siewnym i będzie czysty jęczmień. Nie ma środków tak selektywnych żeby zwalczyć owies głuchy w owsie siewnym. To rośliny zbyt blisko spokrewnione i gdzieś czytałem że tworzą mieszańce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj