Polecane posty

gwozd    104

Kiedyś zaprawiłem baytanem. Wyszło bardzo dobrze tylko drogo. W zeszłym roku poszedł witavax, żeby dobrze ochronić plon i tak trzeba co najmniej raz pojechać fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak rok sprzyja to raz fungicydem średniej klasy wystarczy jeśli jest deszczowo i ciepło to i dwa razy może być za mało ale to już wiadomo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

zamierzamy pod jęczmień jary dać pod korzeń 150kg/ha mocznika a później 220 l RSM 32. Można tak czy raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mocznik raczej za mocny lepszy saletrzak,salmag albo polifoska.

A gdzie fosfor i potas?Chyba że robiłeś badania gleby i nie są potrzebne.

RSM to na oziminy,nawozy na jare daje się raczej pod korzeń.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

zamierzamy pod jęczmień jary dać pod korzeń 150kg/ha mocznika a później 220 l RSM 32. Można tak czy raczej nie ?

Śmiało dawaj nic się niestanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Mam powazne pytanie. Bd woził obornik za jakis tydzien, dwa. Odrazu orka. Po orce jakis tydzien-2 planuje posiac krede 1,5t ha i powiedzcie mi czy jak krede wymieszam z ziemia agregatem a nastepnie bezposrednio przed siewem mysle o daniu 150kg/ ha npk 6 20 30 pozniej poglownie mocznik. Prosilbym o jakies sugestie. Wiem ze obornik i wapno to zle polaczenie ale to ugor ktory biore w dzierzawe. Npk tez mniej bo wapno i azot to tez lipton. Prosilbym o jakies sugestie. Bedzie na tym mieszanka owies- jeczmien 1:2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja przed siewem jęczmienia sprawdziłbym ph jeżeli to był ugór to będziesz miał sam owies jeczmień kwasu nie wytrzyma po drugie obrnik i wpano zły pomysł tak samo npk i wapno nie najlepszy chyba że z dwa trzy tyg przerwy bo nawóz minerlny sie uwsteczni bedzie nie do pobrania przez rośliny szczególnie fosfor

 

Mocznik raczej za mocny lepszy saletrzak,salmag albo polifoska.

A gdzie fosfor i potas?Chyba że robiłeś badania gleby i nie są potrzebne.

RSM to na oziminy,nawozy na jare daje się raczej pod korzeń.

ja pod jare PiK zawsze daje na jesieni ale gleba dobra to mogę sobie na to pozwolić


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

mysle ze kreda poprawilaby ph gdybym wysiał ją odrazu po orce i polezala by kilka tyg wymieszana jak sadzicie?

w sumie to sam juz nie wiem czy czekac z kreda czy siac odrazu. hmm

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Panowie zastanawiam się żeby wyjechać jutro w pole z włóką i zarównać już pod jęczmień bo śniegu wcale u mnie nie było i deszczu też bardzo mało więc gleba jest bardzo przesuszona a do siewu dobry jeszcze miesiąc. A tak by może trochę zatrzymał wilgoć nawet jak by popadało to by było więcej wilgoci. W między czasie bym rozsiał mocznik tak 100 kg/ha i bym to tak zostawił na miesiąc a później siew jęczmienia a jak zejdzie to RSM . Myslałem też o wapnie tlenkowym bo mam ciężkie ziemie ale mówią że nie dobrze dawać wapno z azotem co wy o tym sądzicie a może by dał teraz wapno a przed samym sianiem mocznik albo odwrotnie teraz mocznik a później wapno ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

teraz wapno a potem mocznik. wapno im wcześniej tym lepiej, a mocznik pod agregat przed siewem.

 

kiedyś jeden przedstawiciel mówił, że jeśli damy małe dawki wapna ( ok. 1t) to nie ma potrzeby zachowywania przerwy między wapnem a fosforem czy też azotem w formie amonowej. wystarczy wymieszać wapno z glebą i można siać nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alis    0

wiecie po ile jest jeczmien jary w centrali i ktory najlepiej plonuje na slabszych glebach prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witam,mam ogromny problem,prosze o porady. Za kazda sugestie bede wdzieczna. Pierwszy rok bede siala zboze,i kompletnie nie mam pojecia ile,jakiego nawozu, w jakich ilosciach i kiedy. Ziemia klasa przewaznie 5-6 klasa ( miejscami 4 ). Co roku bylo na nia dawane moczniki i saletra, a ile...? jak ojciec mial wiecej kasy, to dawal sporo, jak nie mial floty, to prawie wcale. Oborniku na niej nie bylo kilka lat. Na jesieni dalam obornika do oporu, i co dalej? Na 2 ha mam przenzyto ozime, w dosc dobrym stanie, reszta bedzie mieszanka owies,jeczmien bedzie siana na wiosne. Na tym lepszym kawalku jeczmien albo pszenica. Moze wapno? Prosze o odpowiedzi, bo zalezy mi,zeby zebrac wiecej niz 6 ton z 8 ha :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najprościej będzie

http://www.oschr.pl/index.php/component/content/article/43.html

wybierz "kalkulator potrzeb pokarmowych roślin uprawnych" i uzupełniaj. Wyliczy ile potrzeba czystego składnika dla uzyskania zakładanego plonu. Trzeba to przeliczyć na masę nawozu a reszta zależy przede wszystkim od pogody.

tylko że do tego trzeba znać ilość przyswajalnych składników w glebie. Jeżeli jej nie znasz to najlepiej wpisuj zawartość niska, a po żniwach w stacji chemiczno -rolnej za niewielkie pieniądze można zbadać zawartość w glebie fosforu,potasu, magnezu i czy jest potrzeba wapniowania czyli pH

 

Czytaj forum tutaj naprawdę dużo można się dowiedzieć tylko potrzeba czasu i cierpliwości żeby przebrnąć przez niektóre tematy ;) do wejścia w pole jest jeszcze z miesiąc wiec czasu trochę jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Powie mi ktoś ile stopni mrozu przetrzyma jęczmień jary ?? U mnie na Dolnym Śląsku strasznie jest sucho w dzień bardzo ciepło a w nocy nie raz zdarzają się małe przymrozki i jeśli się pogoda nie zmieni i deszcze nie zaczną padać to trzeba będzie chyba zacząć siać jęczmień za 2 tygodnie póki jest jeszcze troszeczkę wilgoci w ziemi to jak będzie taka sucha wiosna jak teraz to będzie tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przems98    3

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz siać i w jakiej ilości po wapnowaniu pod jęczmień jary ''Rubinek" i pszenżyto 4-rzędowe. Dodam że ziemia to 5-6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Najlepiej gdybyś zrobił próbki zasobności gleb w składniki pokarmowe (koszt kilkanaście zł) i będziesz wiedział ile ci czego w glebie brakuje. Bo nie ma innej możliwości aby to precyzyjnie określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przems98    3

A co dajecie przed siewem pod jęczmień jary i pszenżyto?

Edytowano przez Przems98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmak81    2

Kiedy ruszacie z nawozami azotowymi na jęczmień ozimy.

Edytowano przez kajmak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj