Polecane posty

Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Wlasnie nie wiem czy saletra nie działa za szybko

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jedno i drugie działa identycznie, przecież to te same formy azotu plus w saletrzaku dodatek dolomitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

saletrzak dłużej sie "rozkłada" o to mi chodziło


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@gucik131 - jak to samo to czemu na wiosnę po głowie lepiej sypnąć saletrę niż saletrzak?

 

Ktoś by mi to zobrazował w liczbach. Ile czasu potrzeba na rozkład saletrzaku i saletry oraz w jakich temperaturach następuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

azot uwalnia się w tym samym czasie. z saletrzaku zostaje tylko dolomit, który rozkłada się długo. nie wiem czemu lepiej saletrę i czy lepiej. najlepiej to by było na pierwszą dawkę, gdy jeszcze zimno sypnąć azot z siarką dla lepszego wchłaniania azotu przez roślinę. technik jest ze 100 każdy robi jak uważa

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Saletrzak od saletry działa trochę wolniej z tego względu że potrzeba więcej wody do jego pełnego rozpuszczenia. Na pewno w przeliczeniu na czysty składnik saletrzak jest najdroższym nawozem azotowym. Przynajmniej u mnie. Najlepiej wychodzi azot w formie amonowej z fosforanu amonu a resztę uzupełniam mocznikiem, no i sól potasowa.

jestem zadowolony z takiego nawożenia przedsiewnego i nie zmieniam go. Może spróbuję dać trochę N pogłównie, dajecie azot w jęczmieniu jarym pogłównie?? Do tej pory stosowałem tylko przedsiewnie i w oryskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie a jak Wyglądaja Jeczmienia na waszych Polach ? Umnie snieg juz prawie zginął i Jeczmien z wierzchu jest żółty ale im bliżej korzenia tym jest lepszy Może bedzie cos z niego jeszcze .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Widziałem jeczmiej znajomego to tez tak mój jeszcze nie wiem jutro sie wybiore na pole


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mój trochę "zardzewiał" od góry ale im niżej tym więcej zieleni także tragedii nie ma ale zima się jeszcze nie skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Zima może jeszcze zaskoczyć

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Mój także żółty ale już przed śniegami taki był to chyba z powodu długiej jesieni (siew 13.09) . W sobote wykopałem kila roślinek z łanu i zrobiłem próbe , okazało się ze z 15 roślin wszystkie wyrosły. Lód chyba jednak uratował jęczmień (-18 silny wiatr, 2-3cm lodu i bez sniegu praktycznie). tylko nie wiem na ile ta próba jest wiarygodna o tej porze roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

są tacy co nie zaprawiają .. od wielu lat u mnie jest ziarno zawsze zaprawione


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Nawet najtansza zaprawa jest dobra . Żeby tylko chroniła przed zgorzelem siewek i podstawy źdźbła przez jakiś czas potem i tak juz się pryska

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Zobaczcie chociaż zaprawione ziarno orginalne tam kazda firma stosuje inne zaprawy .. Wiec wszystko zależy od wszystkiego taka prawda

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj