Polecane posty

milanreal1    319

Mustang z przytulia bardzo dobrze sobie radzi.

Puma ma rejestracje ze środkami opartymi na sulfonylomocznikach. Ale z mustangiem może nie bardzo taka mieszanina, 2,4-D to regulator wzrostu.

Z kolei axial należy stosować wyłącznie pojedynczo. Ktoś nawet pokazywał jakąś etykietę dopuszczającą stosowanie axiala z linturemm (w końcu ten sam producent). Ja rok temu rozmawiałem z kimś z syngenty i nie zalecał łączenia axiala z innymi herbicydami, poza tym w etykiecie axiala jest informacja że nie można go łączyć ze środkami opartymi na sulfonylomocznikach, i regulatorami wzrostu. A w linturze jest dicamba (regulator wzrostu) i sulfonylomocznik. Ogólnie łączenie środków na chwasty jednoliścienne ze środkami na chwasty dwuliścienne jest obarczone ryzykiem lekkiego przypalenia roślin (w przypadku pumy) bądź spadkiem skuteczności ( w przypadku axiala).

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Chce zasiać jęczmień jary na 3 klasie.

Mam do dyspozycji dużo gnojowki.

i pytanie czy jak bym dał z 45tys/ha gnojowki to muszę jeszcze sypać nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja pryskałem j jary axialem z linturem w jednym oprysku i nic dla jęczmienia nie było a zielsko padło wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Chce zasiać jęczmień jary na 3 klasie.

Mam do dyspozycji dużo gnojowki.

i pytanie czy jak bym dał z 45tys/ha gnojowki to muszę jeszcze sypać nawóz?

Nawozów już nie syp. Antywylegacz lub moddus zastosuj, bo azotu będzie wystarczająco. Sam zeszłej jesieni i wiosną wylewalem gnojówkę - łącznie około 80 tys litrów na ha, dodatkowo poszedł obornik po czym pole było zaorane i dość ciężko się zbierało z ziemi jęczmień pomimo, że 2 tyg. przed zbiorem opryskany był glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Nawozów już nie syp. Antywylegacz lub moddus zastosuj, bo azotu będzie wystarczająco. Sam zeszłej jesieni i wiosną wylewalem gnojówkę - łącznie około 80 tys litrów na ha, dodatkowo poszedł obornik po czym pole było zaorane i dość ciężko się zbierało z ziemi jęczmień pomimo, że 2 tyg. przed zbiorem opryskany był glifosatem.

To mocno wyległ?

I ile Ci sypał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

fosforu potasu i reszty nie bedzie zaduzo od tego sie nie wylegnie poprostu chodzi o to zeby nie przesadzic z azotem .. na jeczmien jako natywylegacz jest retar w tym rogu go stosowałem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Nawozów już nie syp. Antywylegacz lub moddus zastosuj, bo azotu będzie wystarczająco. Sam zeszłej jesieni i wiosną wylewalem gnojówkę - łącznie około 80 tys litrów na ha, dodatkowo poszedł obornik po czym pole było zaorane i dość ciężko się zbierało z ziemi jęczmień pomimo, że 2 tyg. przed zbiorem opryskany był glifosatem.

Stosujesz antywylegacz na jęczmień? Ten środek nie ma rejestracji w jęczmieniu. Jesteś zadowolony z jego działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chce zasiać jęczmień jary na 3 klasie.

Mam do dyspozycji dużo gnojowki.

i pytanie czy jak bym dał z 45tys/ha gnojowki to muszę jeszcze sypać nawóz?

Mało fosforu może być, 100kg superfosfatu by nie zaszkodziło.

W fazie I kolanka 0,3l moddusa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

To mocno wyległ?

I ile Ci sypał?

Oj jęczmień mi wylega od lat.... ale zawsze, że koszę go nie stając, niekiedy się podniesie do zniw, a ten..... Średnio hektar kosilem 3 razy dłużej niż normalnie, ale plon średnio z hektara - nie ważyłem, może 7-8 ton, ale na pewno rekordowo sypał, tylko ziemią zapychałem heder co kilkadziesiąt metrów. Zatem plon rekordowy, ale jęczmień tak wbity w ziemię, że nikomu nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Klasa ziemi 3a - tłumaczę wbity w ziemię jęczmień, po oborniku i kilka razy gnojowka od jesieni do wiosny, idealne warunki - opady i.t.d. - nie wiem czy było 8, ale na pewno 7 i to jest rekord, który za pewne sie nie powtórzy. Nie piszę tutaj o moich plonach jęczmienia tylko o plonie z pola z takowym nawożeniem. Oczywiście 3 zabiegi fungicydowe w tym strobiluryna. Także troszkę zabawy na tym polu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Skracam moddusem przy pierwszym kolanku.Dawka 0.4 l.przy mokrym roku bywa że może miejscami go położyc, ale jeden raz wystarczy srócić a raczej usztywnić.Moddus bardziej usztywnia jeczmien niz skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No bo powiedzmy sobie szczerze, jęczmień mocno skarcany być nie musi bo i tak jest niski, wystarczy skrócić, moddus odpowiedni. @slawek2209 aż 0,4l? A może lepiej dawka dzielona?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mam eunove która lubi wysoka rosnąć.Dawek dzielonych w jęczmieniu nie próbowałem ,ale i tak jestem zadowolony z jednokrotnego stosowania moddusa.Lepiej działa niż etefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Odnośnie stosowania antywylegacza to osobiście nie stoosowałem. Czytałem w jednej z książek, iż można, tylko problem, że trzeba się idealnie wstrzelić w pierwsze kolanko, dlatego ja nie ryzykuję. Nigdy nie skracam jęczmienia jarego, dlatego przeważnie go zbieram z ziemi, aczkolwiek w tym roku spróbuję Moddus-a. W pszenicy ozimiej stosowałem Moddus na jednym polu bez antywylegacza i efekt taki, że wyrosła wysoka, żdzbło pogrubione jak nigdzie, zatem chyba warto spróbować w jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Najpierw to trzeba zacząć od przygotowania odpowiednio stanowiska ( chodz tu różnie bywa jak wchodzi uprawa bezorkowa) potem dobór odpowiedniej obsady, a następnie jest skracanie. Przy 5t/ha powinien stać bez regulatora jeśli się te warunki spełni.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ale moddus plus ccc czy sam moddus

Moddus - sam w jęczmieniu. Chyba bez sensu, stosować antywylegacz skoro myślę, że odpowiednio zadziała w jęczmieniu jarym.

W pszenicy ozimej stosowałem na jednym polu Moddus 2 razy - pszenica wysoka, plon bardzo wysoki i praktycznie wszędzie ustała.

Na innych polach pszenicy- ccc+moddus i po tygodniu ponownie moddus i też pszenica ładnie stała, aczkolwiek była troszkę niższa od tej gdzie stosowany był sam Moddus.

Antywylegacz w jęczmieniu jarym to wyższa szkoła, skoro jest Moddus lepiej tylko go zastosować skoro sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kiedys byl jakis CCC zarejestrowany dla jeczmienia jarego. Ciekawe czy dzialal.

W przypadku jeczmienia jarego nie ma potrzeby trafienia w pierwsze kolanko.

W tym roku ze wzgledu na opozniona wiosne zwiekszylem norme wysiewu i Eunova wyszla bardzo gesta. Na 3kolanko dostal 1l optimusa na 2ha a po 2tyg jak zaczely pojawiac sie wasy 1l cerone na 2ha. Stal do samego konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Terpal c 460 sl miał kiedyś rejestrację w jęczmieniu.Była to mieszanina ccc z etefonem.Ciekawy miał termin stosowania,od fazy liścia flagowego do pojawienia się ości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj