Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Jęczmień zasiany 25.09 pieknie powschodził i wydaje mi się, że jednak coś z niego będzie. Wg prognoz ma być wilgotno i ciepło więc powinien sie rozkrzewic:) Mam pytanie odnośnie fungicydów. Ile zabiegów stosujecie? Zastanawiam się nad T1 powiedzmy w fazie....no właśnie w jakiej fazie?? Hmm kalendarzowo powiedzmy samym początkiem maja? Jego wegetacja jest krótka i myśle, że nie jest ekonomicznie uzasadnione stosowanie 2 zabiegów... W jarym mam ładne wyniki przy ochornie 1-zabiegowej. I tak, Na T1 mam następującą mieszanke:Fenpropidyna 300g+Prochloraz 360g lub ewentualnie zamiast tego Falcon 0,6l/ha. Skłaniałbym się ku mieszance, lub ewentualnie na T2 falcon a mieszanka na T1, choć wątpie żeby ktokolwiek stsował 2 zabiegi ale tak przykładowo napisałem:) Ciekaw jestem waszych opinii i spostrzeżeń.

Na 1 zabieg powinno być ok, chcesz zastosować tilt turbo czy mieszanina 2 fungicydów o 1 substancji aktywnej? Falcon jak coś to już na 2 zabieg. W jęczmieniu mile widziany też cyprokonazol czy cyprodynil na 1 zabieg, to już wysoka półka dość droga.

A nie było pole pryskane od wiosny w poprzedniej uprawie jakimiś wynalazkami hamulcami, na szybsze dojrzewanie. Może ziemia przesiąknięta chemią i pali co rośnie.

Twoje posty zaczynają powalać, takie powinny trafiać w temacie "humor" :D

no tak nie mam zamiaru tego nieszyc teraz bo nie ma sensu jak co to jarym przesieje

Teraz daj odżywkę wapniową, i karate zeon lub coś innego co zwalczy mszyce bo one mogły tez to spowodować roznosząc choroby wirusowe. Czy do likwidacji to będzie wiadome na wiosnę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

odżywka już jest karate zeon i zakupiłem także mirage na choroby grzybowe stwierdziłem że już na wszystkie możliwe sposoby go bee ratował. tylko czekam na pogodę żeby zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W przyszłym tyg pogoda ma sprzyjać zabiegom. I ma być nadzwyczajnie ciepło jak na koniec października


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Na 1 zabieg powinno być ok, chcesz zastosować tilt turbo czy mieszanina 2 fungicydów o 1 substancji aktywnej? Falcon jak coś to już na 2 zabieg. W jęczmieniu mile widziany też cyprokonazol czy cyprodynil na 1 zabieg, to już wysoka półka dość droga.

 

 

Nie Tilt turbo ale Leander 0,4l+Mirage 0,8l. Jednak mysle,że 1 zabieg powinien wystarczyć, w końcu jęczmień krótko wegetuje :D. No ale cóż zobaczy sie i ciekawe co inni powiedzą z doświadczenia swojego. Siałeś jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

czym pryskacie na chwasty i miotłe w jęczmieniu ozimym, bo w tamtym roku pryskałem Lentipurem ale nie dodałem nic więcej do niego i dużo przytulii wyszło(porostu nie zwalcza)

Leniipur bardzo ładnie zadziałał na miotłe i chaber bławatek ale troche innych wyszło wiosną

a w tym roku się zastanawiam co uzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Witam

Mam problem jw. w tytule tematu.

Czy jest szansa że pszenżyto nie przezimuje?? Pole wygląda kiepsko, jęczmień ok ale pszenżyta jest sporo.

błąd że nie było oprysku po zbiorach ale nie sądziłem ze będzie potrzebny.

Tylko zima może pomóc?

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No problem jest, nawet zima może nie pomóc bo pszenżyto j. może być siane jako przewódka i normalnie przezimować, zależy od odmiany. Jeżeli zima będzie łaskawa czyli lekka to moim zdaniem przezimuje i chyba pozostanie tylko desykacja przed zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mustang i axial stosuje się wiosną, czyli odchwaszczanie wiosenne ale skutecznie będzie. Mustang załatwi przytulie czy chabra a axial poradzi sobie z miotłą i owsem głuchym.

Nie Tilt turbo ale Leander 0,4l+Mirage 0,8l. Jednak mysle,że 1 zabieg powinien wystarczyć, w końcu jęczmień krótko wegetuje :D. No ale cóż zobaczy sie i ciekawe co inni powiedzą z doświadczenia swojego. Siałeś jęczmień ozimy?

Nie siałem ale tak się zastanawiam czy w przyszłym roku nie spróbować jęczmienia ozimego hybrydowego.

czym pryskacie na chwasty i miotłe w jęczmieniu ozimym, bo w tamtym roku pryskałem Lentipurem ale nie dodałem nic więcej do niego i dużo przytulii wyszło(porostu nie zwalcza)

Leniipur bardzo ładnie zadziałał na miotłe i chaber bławatek ale troche innych wyszło wiosną

a w tym roku się zastanawiam co uzyć

Lentipur to chlorotoluron substancja z grupy pochodnych mocznika, na miotłę ok, z chabrem tez czasem sobie poradzi. Aby zwalczyć przytulie warto dodać diflufenikan, pendimetalinę lub prosulfokarb.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Miałem tak samo w tym roku. Jęczmień posiany po pszenżycie ozimym i trochę tego pszenżyta było, przez co musiałem trochę opóźnić termin koszenia jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja akurat miałem to szczęście że jęczmień miałem po mieszance zbożowej i był krótki okres mrozów bez śniegu tuż przed Bożym Narodzeniem i ta mieszanka wymarzła - na wiosnę śladu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jakiego oprysku po zbiorach?? Żaden oprysk nie pomoże. Wymieszanie resztek pożniwnych się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No to wszystko zależy od zimy.

A co mi tam, przejdę się po polach ( 8ha) i powyrywam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja miałem kiedyś taką pszenicę jarkę, jak się później okazało przewódkę była mocno powalona dosłownie placek, rok później w jęczmieniu była masa tej pszenicy i rok później jeszcze jej było sporo :D także wg. mnie uprawa pożniwna nie daje 100% pewności.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Nie mówie, że 100% ale płytka uprawa zaraz po zbiorze, potem wcześniejsza orka i 2 razy niszczymy samosiewy i chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

dokładnie kolego na mszyce, a pole mam 26 m szerokie a opryskiwacz 10m czyli trzy przejazdy na takim wąskim polu po kilka razy to by zniszczyło sporo zboża a ścieżek nie robiłem bo siewnik 2,7m i opryskiwacz 10m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zboża do pierwszego kolanka przejazd ciągnika nie zniszczy. No chyba że mielić kołami. A później i tak w miejscu przejazdu ścieżka technologiczna zrobi się sama i tak nie będzie nic rosło. Ważne żeby trafiać w te same ślady.

Na szerokim polu pryskać bez ścieżek to jest ciężko bo nie ma żadnych punktów odniesienia. tez mam wąskie pola na 2-3przejazdy opryskiwacza 12m i ścieżek nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

herbicyd z insektycydem się nie miesza!!!

 

jednak doradca zamiast lentipura dał tolurex (tańszy) i do tego dorzucił Stakata 500sc, co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Zboża do pierwszego kolanka przejazd ciągnika nie zniszczy. No chyba że mielić kołami. A później i tak w miejscu przejazdu ścieżka technologiczna zrobi się sama i tak nie będzie nic rosło. Ważne żeby trafiać w te same ślady.

Na szerokim polu pryskać bez ścieżek to jest ciężko bo nie ma żadnych punktów odniesienia. tez mam wąskie pola na 2-3przejazdy opryskiwacza 12m i ścieżek nie robię

Skoro tam nic nie urośnie, bo nie urośnie jak robi sie pełną ochronę fungi, to po wafla siać i marnować materiał siewny? Takie przejechane rośliny to wylęgarnia grzyba, więc to też czynnik za ścieżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Też byłem dzisiaj na polu i gdzie lepsza ziemia to jęczmień jest taki jaki powinien być

A pasek gdzieś 50 długi i 5 szeroki robi się żółty tam jest ziemia słabsza

Czy może to być niskie Ph gleby???

Czy jeszcze będzie coś z tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj