Polecane posty

Adrenalina    10

Kolego aż taki wielki to nie jest) ale jest jak na 1 raz siania ładny a nawet bardzo ładny:) Mysle ze będzie na wiosne dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zastanawia mnie dlaczego są place, a nie całe pole albo w danym miejscu.

U mnie jęczmień był siany późno, dlatego jeszcze taki mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

panowie czy do lentipura mogę dodać karate zeon na jęczmień w jednym oprysku?? czy od mszyc żółknie jęczmień jesienią czy wirus powoduje żółknięcie wiosną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

@tymtyus

Zółte liście są oznaką słabego pH w ziemi czyli braku wapnia

Zakup sobie ekolist wapniowy i poprosykaj nim jęczmień. Zalecana dwaka ok 3 litrów na 1 ha, ale smiało możesz dać całe 5 litrów (koszt to około 30-40 zł). Tylko nie radziłbym już tego mieszać z mocznikiem., Gdyż wydłuży się okres wegetacji przed zimą.

Sam niedawno nim pryskałem i jęczmień zaczyna odżywać na jednym kawałku po łące, a miałem podobny do Twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dzięki @ahten :)

btw. sąsiad mówi, że to mszyca może być, ale czy to możliwe w tym okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może to być oznaka niskiego pH co jest najbardziej prawdopodobne. Po tolurexie też mogą być takie skutki ale to całe pole by takie było. Może to być też wirus żółtej karłowatości przenoszony przez mszyce. Na twoim miejscu dałbym odzywkę z wapniem i magnezem i dodał karate zeon na mszyce. Koszt insektycydu niewielki a pewność ze mszyca nie będzie działać.

panowie czy do lentipura mogę dodać karate zeon na jęczmień w jednym oprysku?? czy od mszyc żółknie jęczmień jesienią czy wirus powoduje żółknięcie wiosną??

Wiele rolników dodaje insektycydy do herbicydów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Ok ja dawałem wapno w tym roku ale po orce i wymieszałam agregatem ale ono od razu chyba nie działa więc nie wiem a mi bardziej żółknie w bruździe po pługu przy granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Ono na drugi rok dopiero dobrze zacznie działać. Ja dałem wapna magnezowego od razu na ściernisko, około 3 ton/ha ale żeby pH się zmieniło, jeszcze trzeba trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

panowie mój jęczmień tez zle zareagował na obniożen ph sypnełem mu teraz wapno granulowane ale nie zadziała tak szybko. mogę go opryskać takim czymś ? http://allegro.pl/ca...3595397854.html czy polecacie coś innego ? byle by szybko by działało

Edytowano przez kisiel123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

nie powiem gdzie masz "dziórkę". Mszyca nie wygryza dziur! Ona wysysa soki z rośliny a nie pozera jej w całości. Ale obstawiam, że to jakiś robal może coś w rodzaju skoczka sześcioraka, on lubi atakować od miedzy.

 

A w ogóle to co się wszyscy na tą mszycę uparli. żółte to mszyca - przecież ona nie jest niewidzialna, wrącz przeciwnie jest całkiem spora. Idziesz kucasz i patrzysz. "Jak jest to jest a jak jej nie ma to nie ma!". Prościej się nie da napisać! Mszyc nie rozpoznaje się po żółtym kolorze, je się rozpoznaje po osobnikach zgromadzonych na roślinach.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Agroleaf Power Wapniowy... ma ktoś doswiadczenie z tym nawozem dolisntym ? mam niedobory wpania i muszę go jakoś dożywić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

te wszystke dolistne wynalazki są do kitu zastosuj sobie kredę granulowaną albo wapno physiomax firmy timac pogłównie i będzie efekt w tej wierzchniej warstwie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur57a    0

witam mój jęczmien też nie bardzo robi sie żółty ale nie cale pole tylko w koleinach od kół pryskalem go magnezem tydzien temu , u mnie to sie robią cale liscie żółte .maktos pomysł nie wiem ,za mokro miał.czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Jęczmień zasiany 25.09 pieknie powschodził i wydaje mi się, że jednak coś z niego będzie. Wg prognoz ma być wilgotno i ciepło więc powinien sie rozkrzewic:) Mam pytanie odnośnie fungicydów. Ile zabiegów stosujecie? Zastanawiam się nad T1 powiedzmy w fazie....no właśnie w jakiej fazie?? Hmm kalendarzowo powiedzmy samym początkiem maja? Jego wegetacja jest krótka i myśle, że nie jest ekonomicznie uzasadnione stosowanie 2 zabiegów... W jarym mam ładne wyniki przy ochornie 1-zabiegowej. I tak, Na T1 mam następującą mieszanke:Fenpropidyna 300g+Prochloraz 360g lub ewentualnie zamiast tego Falcon 0,6l/ha. Skłaniałbym się ku mieszance, lub ewentualnie na T2 falcon a mieszanka na T1, choć wątpie żeby ktokolwiek stsował 2 zabiegi ale tak przykładowo napisałem:) Ciekaw jestem waszych opinii i spostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

koledzy byłem dzisiaj na polu i jęczmień jest placami mocno żółty i jakby z przypalonymi koncówkami od czego to może być czy to tylko efekt nie odpowiedniego ph ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

prawdopodobnie jest to spowodowane za niskim ph i najlepiej w tym przypadku pomaga talerzówka :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

A nie było pole pryskane od wiosny w poprzedniej uprawie jakimiś wynalazkami hamulcami, na szybsze dojrzewanie. Może ziemia przesiąknięta chemią i pali co rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

nie było to po pszenżycie, po zniwach leciał glifosat tylko. teraz wyrąbałem 600 kg wapna kredowego może coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tak czy siak zostaw na zimę rzadne talerzówki, i tak nic już nie posiejesz a wiosną się okarze co z tego będzie, za zimę się zregeneruje jak to brak wapnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

prawdopodobnie jest to spowodowane za niskim ph i najlepiej w tym przypadku pomaga talerzówka :unsure:

Niestety Tobie już nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj