Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

 

no tak ale nie lepiej prysnąć tak w połowie października zapobiegawczo ? czy nic to nie da ?

Zapobiegawczo raczej nie, jak coś czekać na pierwsze objawy choroby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Można jeszcze siać jęczmień ozimy? Jeżeli tak to o ile zwiększyć dawkę wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Też jeszcze nie siałem bo od 10tego pada codziennie, ja tam będę siał nawet i 30 jak ma być to będzie. Pierwszy raz siałem 1 września urósł za duży zimą siano z liści było, drugi raz siałem 10 tego było lepiej. Teraz chciałem posiać k18 ale pada i błoto. Zobaczymy jak wyjdzie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

1.5 na dzwigni siewnika, a ile wysieje to będzie wysiane. Ja tam nie liczę, nie ważę ziarnek, sieję orientacyjnie z tabeli siewnika średnią dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

1.5 na dzwigni siewnika, a ile wysieje to będzie wysiane. Ja tam nie liczę, nie ważę ziarnek, sieję orientacyjnie z tabeli siewnika średnią dawkę.

 

 

mi na 1.5 wyszło ok 150 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

No bo tak średnio powinno być dla jęczmienia wg mnie.

 

 

no tak tylko jeśli siejesz po 15 września to ustaw trochę wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Z tym siewem to i tak loteria jaka pogoda będzie. Posiejesz gęściej a będzie długa ciepła jesień to też lipa, posiejesz normalnie przyjdą wczesne chłody i zima to słabo się ukorzeni i rozkrzewi i też źle. Ja tam posieję normalnie i co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Dzis zasiałem jęczmień ozimy w ilości 380szt/m2, miało byc w optymalnym terminie max 350szt ale przez pogode się wszystko opóźniło więc zwięszyłem norme. Ciekawe co z niego będzie, nigdy nie siałem ozimego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Musisz liczyć na dość długa i ciepłą jesień aby rośliny miały możliwość odpowiednio się rozkrzewić. Zresztą ja tez bym chciał aby ta jesień była dość długa, jak na koniec września to jest dość chłodno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tak licze :D Ma ktoś doświadczenie z tak późno sianym jęczmienim ozimym? Ile wynosi opty,malna i maksymalna obsada w terminie właściwym i opóźnionym? Ja spotkałem się z max obsadą w terminie optymalnym 350szt/m2 więc teraz zwiększyłem na 380szt jak pisałem wyzej. Jak pamiętam to jęczmiń ozimy tylko jesienią krzewi się i to gwarantuje plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Marcin co to za jęczmień? Ja swój posiałem 24, wcześniej nie dało rady wjechać. Mój 'Sandra' przy optymalnym terminie wymaga obsady 250 nasion/m2 co przy MTN 58.00g, kiełk 96% daje 151kg/ha Ja zasiałem 300nasion/m2 180kg/ha Rozmawiałem z rolnikiem co siał ten jęczmień w tamtym roku 29 września, przezimował i posypał pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Nie mam pojęcia co to za odmiana, wiem,że C2 bo gośc od którego wziałem kupuje co roku materiał z centrali. Ja nie chciałem brać z centrali bo po co jak na próbe tylko czy mi się uda czy nie mniejsza strata będzie w razie czego. MTN=45g, siła kiełkowania ledwie 68%. Nie był desykowany. A jesli się uda to w przyszłym roku wybiore sobie jakąś odmiane i kupie z centrali ze 100kg na rozmnożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czym był desykowany i w jakiej fazie? Oczywiście desykacja może wpływać na siłę kiełkowania, sprawdź siłę kiełkowania.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

W tym roku nie desykowałem, ale myślę nad przyszłym rokiem. Chodzi o to, że w tym roku miałem sporo chwastu, przez co była spora wilgotnośc całości. Gdyby zrobic desykację w fazie woskowej to było by uschięte zielsko i zboże równo dojrzałe. jeszcze jedno, czy taki zabieg nie sprawi, że ziarno będzie cieńsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Sluchajcie posialem jeczmien 13 wrzesnia i do tej pory 75% go nie wzeszlo, wydrapuje nasiona z pekiem korzonkow ale nie ma kielka wzrostu czy z tego jeczmienia jeszcze cos bedzie? dodam ze zostal posiany przed duzymi ulewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Sluchajcie posialem jeczmien 13 wrzesnia i do tej pory 75% go nie wzeszlo, wydrapuje nasiona z pekiem korzonkow ale nie ma kielka wzrostu czy z tego jeczmienia jeszcze cos bedzie? dodam ze zostal posiany przed duzymi ulewami.

 

u mnie od 13 kiedy siałem to już zieloniutko. musiałeś mocno siewnik docisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja w środe jade na chasty:) Jęczmień jak na moje 1 sianie jest Dużyy ciekawe czy zimę Przetrwa:):)Siany na początku września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W tym roku nie desykowałem, ale myślę nad przyszłym rokiem. Chodzi o to, że w tym roku miałem sporo chwastu, przez co była spora wilgotnośc całości. Gdyby zrobic desykację w fazie woskowej to było by uschięte zielsko i zboże równo dojrzałe. jeszcze jedno, czy taki zabieg nie sprawi, że ziarno będzie cieńsze?

To jest spore ryzyko. Zbyt wczesny zabieg glifosatem spowoduje szczuplenie ziarna, ale lepsze zwalczenie chwastów. Zbyt późny zabieg to czekanie aż glifosat zrobi swoje, potrzebuje na to +-14dni. Pewniej ale drożej jest desykować reglone, bo kilka dni po zabiegu chwasty będą uschnięte.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, posiałem w tym roku około hektara jęczmienia ozimego na próbę. Materiał siewny miałem od znajomego, rok po centrali. Norma wysiewu to 208 kg/ha. Jęczmień ładnie wyrósł, ale pojawił się problem z chwastami. Pole po łubinie więc jest też sporo jego samosiewów, i tutaj zaczynają się problemy. Jesteśmy zieloni w uprawie jęczmienia, i nie wiemy za bardzo czym można odchwaścić jęczmień przed zimą, a czym nie, i czy w ogóle można to zrobić na jesieni? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj