Polecane posty

bolid20    98

ja 12.09.2013r zasiałem odmianę Lomerit kupioną w centrali zaprawiona Sceniciem siew 170kg/ha . Wczoraj byłem zobaczyć co się dzieje w polu i puścił już kiełki.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

podlasie tylko unas jest za mokro na sianie ja plauje posiać po 20.09 u mnie znajomy w tamtym roku siał 29.09 i miał plon 6.5t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja też siałem w piątek i teraz zastanawiam się czym opryskać jęczmień... na polu na którym rośnie występuje owsik i nie wiem co robić bo wypadało by opryskać jesienią ale chyba ciężko o środki na owsik do jesiennego stosowania? czy może opryskać czymś tam i liczyć że mróz załatwi owsik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Głuchy owies to takie cholerstwo, że wyjdzie nawet wiosną i jeżeli masz go w polu to teraz po wschodach proponuję Tolurex na miotłę a na wiosnę proponuję poprawkę ale najpóźniej jak tylko faza pozwoli, gdyż owsik lubi tak później się pojawić.

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

W dodatku zauważyłem że kiełkuje jak ziemia wiosną jest poruszana (np woisenny siew) Jeśli jest w oziminach pojawia się sporadycznie lub wcale. Przypuszczam że zależy to od napowietrzenia ziemi (ale to są tylko moje spostrzeżenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie posiałem jęczmień 2.09 czy to nie za wcześnie? Odmiana Jup posiany 160kg.ha Może ktoś siał tą odmiane? Sieje 1 Raz Jęczmień Ozimy wiec jestem zielony .Jakies opryski się stosuje na jesień czy tylko chwasty ? Zasiałem 15ha. Dziś byłem ma dwa czasem trzy listki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie sądzę żeby dało się pola z tego wyczyścić. Co z tego jak pryskam co rok dobrymi środkami na dwu- i jednoliścienne jak sąsiad zza miedzy w tym roku w ogóle nie pryskał jęczmienia jarego. Zawsze taki się znajdzie

W zeszłym roku pierwszy raz miałem owsik w pszenicy ozimej gdzie zima przerzedziła mi pszenicę na rędzinach. W tym roku wydłubałem kilka roślin z łubinu i większość kiełkowała z głębokości około 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zaprawa to LAMARDOR 400 FS PTOTIOKONAZOL 250G/L ,, TEBUKONAZOL 150G/L BAYERN

Ta zaprawa nie powala na kolana, ale może w przypadku jęczmienia wystarczy.

Ja też siałem w piątek i teraz zastanawiam się czym opryskać jęczmień... na polu na którym rośnie występuje owsik i nie wiem co robić bo wypadało by opryskać jesienią ale chyba ciężko o środki na owsik do jesiennego stosowania? czy może opryskać czymś tam i liczyć że mróz załatwi owsik??

Jak masz problem z owsem głuchym to wątpie abys go zwalczył jesienią. Wiosną i tak wzejdzie kolejny. Owies wytrzymuje mrozy do -13 stopni więc mozliwe że wytrzyma mróz. Wiosną dasz axial lub pume i będzie czysto. Chociaż lepiej axial, trochę tańszy, i bardziej bezpieczny dla jęczmienia. Można pryskać do fazy liścia flagowego.

Panowie posiałem jęczmień 2.09 czy to nie za wcześnie? Odmiana Jup posiany 160kg.ha Może ktoś siał tą odmiane? Sieje 1 Raz Jęczmień Ozimy wiec jestem zielony .Jakies opryski się stosuje na jesień czy tylko chwasty ? Zasiałem 15ha. Dziś byłem ma dwa czasem trzy listki.

Jesienią tylko na chwasty. Jak jest zaprawiony dobrą zaprawą to nie powinno być presji chorób.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Ta zaprawa nie powala na kolana, ale może w przypadku jęczmienia wystarczy.

 

Jak masz problem z owsem głuchym to wątpie abys go zwalczył jesienią. Wiosną i tak wzejdzie kolejny. Owies wytrzymuje mrozy do -13 stopni więc mozliwe że wytrzyma mróz. Wiosną dasz axial lub pume i będzie czysto. Chociaż lepiej axial, trochę tańszy, i bardziej bezpieczny dla jęczmienia. Można pryskać do fazy liścia flagowego.

 

Jesienią tylko na chwasty. Jak jest zaprawiony dobrą zaprawą to nie powinno być presji chorób.

 

a jakim środkiem dobrze by było prysnąć na grzyba jesienią ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

My sialiśmy kiedyś jęczmień 25 września i był bardzo ładny

Teraz nie wiem kiedy cały czas pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a jakim środkiem dobrze by było prysnąć na grzyba jesienią ? ;)

Trudno powiedzieć... Zależy jaka choroba się wpakuje. Preparaty oparte na triazolach mogą być słabo skuteczne z powodu niskich temp. Może np prochloraz (mirage) lub cyprodynil (unix). Cena spora, ale jak zaprawa podziała słabo to niestety ewentualna poprawka to koszt już spory.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Trudno powiedzieć... Zależy jaka choroba się wpakuje. Preparaty oparte na triazolach mogą być słabo skuteczne z powodu niskich temp. Może np prochloraz (mirage) lub cyprodynil (unix). Cena spora, ale jak zaprawa podziała słabo to niestety ewentualna poprawka to koszt już spory.

 

ten mirage z ceną nie tak zle tylko piszę że można pryskać od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka... to można użyć go jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teoretycznie można ale jeżeli to będzie już późna jesień, temp niskie, w nocy przymrozki to ten oprysk tez niewiele da. Jeżeli choroby pojawią się późna jesienią to już darowałbym sobie kolejny przejazd opryskiwaczem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu123    0

Dostałem niedawno wyniki badań gleby.

kategoria bardzo lekka

pH w KCL 4,8 :(

P2O3 32mg/100g (b. wysoka)

K2O 8mg/100g (średnia)

Mg 3,2 mg/100g (średnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Teoretycznie można ale jeżeli to będzie już późna jesień, temp niskie, w nocy przymrozki to ten oprysk tez niewiele da. Jeżeli choroby pojawią się późna jesienią to już darowałbym sobie kolejny przejazd opryskiwaczem.

 

no tak ale nie lepiej prysnąć tak w połowie października zapobiegawczo ? czy nic to nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj