Polecane posty

PawelWlkp    726

Ja bym powiedział że środki żniw nie opóźniają, a raczej choroby je przyspieszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zdrowa roślina wypełnia ziarniaki i w sposób naturalny, fizjologiczny zamiera. Roślina porażona różnymi grzybami choruje co przyśpiesza jej zamieranie i zaburza wypełnianie ziarna. W ten sposób to rozumiem.

Podobno strobiluryny w dużej dawce lub zastosowane za późno w sposób sztuczny przedłużają wegetacje co ma jakieś negatywne skutki tylko nie wiem jakie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jeszcze pryskać jęczmień jary na grzyba? :P Środek grzybobójczy który posiadam to falcon 460ec.Z góry dziękuje za odp. ;)post-63291-0-76822200-1373279892_thumb.jpg

Edytowano przez rolnikursusc3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Wątpie żeby coś dał oprysk teraz? Za późno, oprysk miał być jak byly lekkie oznaki, a nie jak złapało 100% chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jedna rzecz to co widać na zdjęciu to objawy mączniaka w dużym nasileniu na mączniaka dobrze dzałają morfoliny ale o tej porze bałbym sie je stosować, morfoliny takie jak np fenpropidyna fenpropimorf

 

przepraszam za pytanie, ale co ma ochrona z grzybowa w zwiazkui z terminem zniw? sroki grzybowe opozniaja dojrzewanie?

ma kolego i to dużo prawidłowo chronione plantacje dłużej wegetują dłużej są zielone a co za tym idzie wieksza masa itd

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Podobno strobiluryny w dużej dawce lub zastosowane za późno w sposób sztuczny przedłużają wegetacje co ma jakieś negatywne skutki tylko nie wiem jakie :huh:

Późne stosowanie strobiluryn nie ma zbytnio sensu. Na ok 4 tyg przed zbiorem triazole dobrze ochronią zboża. Jeżeli ostatni zabieg ma być wcześniejszy to lepiej dać strobiluryne najlepiej w postaci azoksystrobiny (amistar) bo bardzo dobrze radzi sobie z chorobami kłosów. Strobiluryny przedłużają wegetacje to prawda, a nierównomierne dojrzewanie może występować w przypadkach nierównomiernego łanu kiedy rośliny wyższe otrzymują wyższe dawki środka niż rośliny niższe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Wczoraj skoszona Souleyka siana 10,09.

Chorował jesienią(wirus?)Opóźniona dawka azotu wiosną(mokro), brak ochrony fungicydowej(mokro), odchwaszczany Lintur+Protugan(skutecznie). Plon 4,2t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Czy warto jeszcze pryskać jęczmień jary na grzyba? :P Środek grzybobójczy który posiadam to falcon 460ec.Z góry dziękuje za odp. ;)post-63291-0-76822200-1373279892_thumb.jpg

Z jakiego rejonu kraju jesteś? Jeśli żniw spodziewasz się za jakiś miesiąc to pryskaj, wiele nie pomorze ale takiej masakry z grzybami to na żywo jeszcze nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego rejonu kraju jesteś? Jeśli żniw spodziewasz się za jakiś miesiąc to pryskaj, wiele nie pomorze ale takiej masakry z grzybami to na żywo jeszcze nie widziałem.

 

 

Ja jestem z woj. łódzkiego żniwa nie wcześniej niż 3-4 tygodnie ,ale dodam że ten jęczmień był 2 razy pryskany na grzyba amistarem 250sc. Dzięki za rade. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam może ktoś mi doradzi jaki zasiać jęczmień na stanowisku po życie klasa ziemi 4 i 5. Od kilku lat siane tam jest żyto na oborniku plon około 4 tony w tym roku po zbiorze(koniec lipca jak pogoda bedzie) bedzie wapnowane wapnem węglanowym oraz weglanowo-magnezowym. Później podorywka i własnie co dalej... czy jest sens siać jakiś poplon pod jęczmień ozimy żeby około 15.09 go ztależować i położyć obornik i zaorać i zasiać jęczmień ozimy czy poczekać do października zebrać poplon w baloty na na pasze i zasiać na wiosnę jęczmień jary. Czy nie siać poplonu i zasiać jęczmień ozimy hybrydowy, troszkę namieszałem ale myślę że będzie zrozumiałe dla wszystkich. Gleba bedzie badana po żniwach przed wapnowaniem i jak wyjdzie niskie ph to na wiosne pójdzie jeszcze kreda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Najlepiej zrób podorywkę później zasiej poplon na wiosnę orka i jęczmień jary bo w tym ozimym dużo żyta będzie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam u nas już żniwa w pełni z jęczmieniem zimowym , sam dzisiaj skończyłem .

 

Południowa wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Witam może ktoś mi doradzi jaki zasiać jęczmień na stanowisku po życie klasa ziemi 4 i 5. Od kilku lat siane tam jest żyto na oborniku plon około 4 tony w tym roku po zbiorze(koniec lipca jak pogoda bedzie) bedzie wapnowane wapnem węglanowym oraz weglanowo-magnezowym. Później podorywka i własnie co dalej... czy jest sens siać jakiś poplon pod jęczmień ozimy żeby około 15.09 go ztależować i położyć obornik i zaorać i zasiać jęczmień ozimy czy poczekać do października zebrać poplon w baloty na na pasze i zasiać na wiosnę jęczmień jary. Czy nie siać poplonu i zasiać jęczmień ozimy hybrydowy, troszkę namieszałem ale myślę że będzie zrozumiałe dla wszystkich. Gleba bedzie badana po żniwach przed wapnowaniem i jak wyjdzie niskie ph to na wiosne pójdzie jeszcze kreda. Pozdrawiam

 

Gościu, daj sobie spokój z jęczmieniem na takim stanowisku. Przedplon fatalny, klasa V to raczej nie jęczmień, gleba pewnie utrzymana w dość przeciętnej kulturze. wszystkiego nie da rady się zrobić w jeden rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

u nas wczoraj zimowy wymłucony plon 5.5t/h nie jest źle biorąc pod uwagę że padał grad w zeszłym tygodniu. Znajomy młucił to u niego około 4.5 tony dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

4-5ton to spokojnie bez zbytniego spinania będzie z jarego. To po co się w zimie stresować ozimym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

nie mamy swojego kombajnu tylko kuzyn teścia młuci a ze dosyć zboża jest to trzeba sobie trochę rozłożyć pracę w czasie, bo później ciężko by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

witam, ziarno jeczmienia jarnego maja przeblyski koloru fioletowego, co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zimno prawdopodobnie od zimna taki kolorek dostaje chociaż to normalne w jeczmieniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Potrzebuje dobrej odmiany jęczmienia hybrydowego. Będę siał poraz pierwszy dlatego prosiłbym w skrócie agrotechnike wraz z terminami oczywiście jeśli to nie problem.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

tak to wyglada tak samo, dzieki

u nas na mazurach jest mokro jak diabli i widze ze nie tylko u mnie ale ogolnie na polach zboze pozolklo i wdal sie grzyb

u mnie jesto najprawdopodobniej plamistosc siatkowa jeczmienia

czy w takiej fazie zboza jak ziarno jest juz wyksztalcone, grzyb znaczaco wplywa na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Potrzebuje dobrej odmiany jęczmienia hybrydowego. Będę siał poraz pierwszy dlatego prosiłbym w skrócie agrotechnike wraz z terminami oczywiście jeśli to nie problem.

Jedną z lepszych odmian jest zoom. I jeżeli chcesz uzyskać wysoki plon to nie wszystko musisz zrobić dobrze od siewu, do zbioru. Na razie najważniejsze to wcześnie zaorz żeby gleba odpowiednio się uleżała i wcześnie posiej żeby dobrze się rozkrzewiła. I nie zapomnij o nawożeniu NPK i herbicydzie. Na jesień tyle wystarczy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

milanreal1 jaki jest optymalny termin siewu oraz ile wysiać jęczmienia kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj