Polecane posty

masa24    2344

panowie jak to jest

pryskam jak szkrzypionka sie pojawi(np u mnie jeszcze ni ejest zboze wykloszone do konca)

czy czekac az sie wyklosi? wszedzie pisze na srodkach ze pryskac po wykloszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam,

była dzisiaj konkretna burza i położył mi sie jeczmień jary. Podniesie się czy będzie z tym ciężko? Dodam że dopiero co się zaczął klosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak masz jednoliścienne w jęczmieniu zastosuj Pumę albo Axiala

jak sie połozył teraz to jeszcze spokojnie wsatnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1234    0

mam problem jęczmień zimowy przez burze się przewrócił trzy tygodnie temu. Teraz jest mokro i zaczyna się odnawiać. Trzeba będzie go chyba potraktować randapem ale nie wiem czy to jeszcze nie za szybko czy nie czekać aż ten stojący się skręci kłosem w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tylko jak w tym roku zaplanować datę zbioru? W normalnym roku to już by u mnie zaczeli podsiekać, a w tym? Ja też musze zdesykować, chyba jeszcze z tydzień zaczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mam problem jęczmień zimowy przez burze się przewrócił trzy tygodnie temu. Teraz jest mokro i zaczyna się odnawiać. Trzeba będzie go chyba potraktować randapem ale nie wiem czy to jeszcze nie za szybko czy nie czekać aż ten stojący się skręci kłosem w dół

Jest jeszcze droższa opcja ale ziarno będzie nadawać się do siewu, reglone ok tydzień przed zbiorem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

121 ziaren w jednym klosie?

po wykloszeniu to juz jest liczba ziaren ktora bedzie tak?

nie ma czasem kolo 20 ziaren w klosie?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ozimy czy jary? Jary ma około 20. Ozimy może mieć 120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

chodzilo mi o jeczmien jary, obsada w m2 jakies 400 klosow, liczba ziaren w klosie 23-25, odmiana mercada, na jaki plon moge liczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Witam panowie potrzebuje porady. a mianowicie posiadam 1 ha jeczmienia jarego kawałek od domu nie sypałem nawozu pod niego dziś byłem i sie przeraziłem taki lichy żółty jasny mały itd. czy jak bym zastosował jakąś saletre teraz to wogule coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w tej fazie już jest za póżno pod jeczmień jary najlepiej dać azot przedsiewnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

U nas ludzie już szaleją, łażą po polach i chcą w sobote kosić o_O .. Kilka dni słońca i już jęczmień ma być :) ? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie był dojrzaly już kilka dni z tym że czekałem na deszcz żeby obkruszały ości i jutro zaczynam, jest wcześniej bo brak ochrony grzybowej ze względu na brak mozliwości wjazdu na pole przez nadmiar wilgoci


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Mój może za 2 tygodnie. Bardziej zielony niż żyta w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

W mojej okolicy jest bodajże jeden jęczmień zimowy ale jest jeszcze bardzo zielony za ok 10-14 dni takiej pogody jak dziś i może dojdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

przepraszam za pytanie, ale co ma ochrona z grzybowa w zwiazkui z terminem zniw? sroki grzybowe opozniaja dojrzewanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to jest pytanie na powaznie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj