Polecane posty

Pawel2678    56

u mnie wujek tydziń temu prysnoł linturem(wcześniej nie mógł wjechać ) to jęczmień żółcitki ciekawe co z tego będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pryskałem w tamtym tygodniu chwastoxem trio jęczmien jary. poradził sobie bardzo dobrze. od ognichy po osty wszystko poszło. oprócz trawy :) "przedpllonem" były łąki, pastwiska...

 

ja pryskałem tak. grzyb-5dni chwastox-4dni cerone(dzisiaj skonczyłem)

 

kupiłem jeszcze pume na pare hektarów gdzie wcześniej był jęczmien/owies ale już za późno na ten oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

u mnie wujek tydziń temu prysnoł linturem(wcześniej nie mógł wjechać ) to jęczmień żółcitki ciekawe co z tego będzie?

Mozna było się tego spodziewać jeżeli nie stosuje się do zaleceń etykiety...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mam na jeczmieniu kolejny atak skrzypionki jeczmien sie juz praktycznie wykłosił

 

przy okazji likwidowania skrzypionki pasowało by zabepieczyc kłos co polecacie ????

 

pasowało by tez podtrzymac jeczmien w fazie nalewania ziarna czyli wpłynac na rosliny zeby jak najdłuzej były zywe i zielone sam mocznik raczej nie wystarczy moze jakas odzywka ???

Czym poprzednio pryskałeś? Jeżeli samym pyretroidem to jak widać nie warto, lepiej było dać eforie która ma 2 substancje aktywne, dłużej działa a od pyretroidów jest droższa o ok 20zł. Na kłos powinna artea wystarczyć w jęczmieniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony92    1

Upalna pogoda zniechęciła mnie do oprysku herbicydem, może lepszą opcją będzie na krótko przed żniwami roundup który powinien dobrze poradzić sobie z zniszczeniem perzu i chociaż w oziminie nie będzie tyle chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W temperaturze 30 stopni można pryskać fungicydem w raz z siarczanem magnezu 3 kg/ha oraz 2 kg/ha basfoliar? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takiej temperaturze to wszystko odparuje zanim się wchłonie. pozatym poczytaj etykiety i na nich pisze w jakich temperaturach najlepiej działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jedyne wyjście to pryskanie późnym wieczorem/ nocą, lepsze to jak odpuścić i nie pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Dołaczam się do pytania czym pryskacie na skrzypionke w jakiej dawce ???


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przykładowo

Minuet 100 EW 0,1l/ha razem z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a praktykujecie dwa zabiegi funigicydowe? dalem falcona jakos na poczatku strzelania w zdzblo

azot 75 , czy warto dac funi drugi raz czy to zbyteczne? oznak grzyba nie widac

myslalem ze mam skrzypionke ale t oco innego i wlasnie pytanie co to moze byc?

w lisciach zostaja wygryzane podluzne slady, tak jakby zdrapywaly zielony kolor z liscia

malutkie maziowate czarne kuleczki

widzialem jednego doroslego osobnika ktory skladal chyba te jaja, taka mala zielona gasiennica

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Dołaczam się do pytania czym pryskacie na skrzypionke w jakiej dawce ???

Bi 58 0,5 litra koszt ok 20 zł na ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dołaczam się do pytania czym pryskacie na skrzypionke w jakiej dawce ???

Tańsze rozwiązania to pyretroidy w granicach 20 zł/ha, środków opartych na pyretroidów masa. Droższe, lepsze dłużej działające to eforia ale rzecz jasna że droższe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

zamierzam pryskac bi 58 nowym , czyli co w takiej temperaturze nei zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wiesz co możesz zwalczyć pyretroidem w takich temp.?nie pisz głupot

Nie rozumiem... Bo to że wykonywanie zabiegów w temp powyżej 25 stopni to bezsens to raczej nie musze pisać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To że pyretroid słabo będzie działał w temperaturze powyżej 20stC. Wczoraj w temperaturze 26st robiłem oprysk Bi58 (fosforoorganiczny)w pszenicy a była godz 20 i słońca nie było. Po godz burza i spadł deszcz. Ciekawe czy zadziała bo dużo mszycy w kłosach. Do Bi58 dałem 2% mocznika i 1%siarczanu Mg bo podobno to działa jak adiuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

wiesz co możesz zwalczyć pyretroidem w takich temp.?nie pisz głupot

Proponuje wstać wcześnie rano i zrobić zabieg. Tak po 3 jest już jasno i temperatura poniżej 20 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ale np bi najlepiej dziala w temperaturze powyzej 15 stopni chyba

to za wysoka temperatura tez nie moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jak tam Wasze jęczmienie ozime? U nas już koloru zaczyna nabierać, jeśli słońce nadal bedzie dziennie po trochu to za 2-3 tygodnie pod kose..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jęczmienie już żółkną. U mnie niestety jest w jęczmieniu sporo, nawet bardzo dużo zeszłorocznego żyta więc będę czekał aż żyto dociągnie. Szkoda żeby poszło w d*pę kombajnu, tym bardziej że na słabych i piaszczystych kawałkach jest go tyle co jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Zaraz po zbiorze był gruber, potem normalna orka, ziemia odleżała i przed siewem agregat i siew agregatem uprawowo siewnym. Ale to wszystko na nic bo było sucho i ziarno leżało sobie i czekało na deszcz. Po siewie jęczmienia spadł deszcz i wszystko pięknie wzeszło... razem z żytem. A to jest hybryda więc pokrzyło się niesamowicie. Czasem pogoda nie sprzyja i potem takie kwiatki wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj