Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Koledzy, jaką dawką i w jakiej fazie można zasilać jęczmień jary?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy zastosowanie modusa w jeczmienu jarym z wsiewką koniczyny i trawy nie zaszkodzi wsiewce ?

 

Czekałem na wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego. Wydaje mi się że wsiewce nic nie będzie, poprostu nie zareaguje na retardant. Lepiej skrócić bo jak jęczmień wylegnie a wsiewka go przerośnie to później masakra kosić

Wczoraj pryskałem optimusem a do tego dodałem 7% mocznika 5%siarczanu Mg i 1l insolu3. Za kilka dni jak tylko pogoda pozwoli to pojadę axialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1326

Chłopaki co lepiej dodać do mocznika i sarczanu magnezu na słaby i pożółknięty jęcznień jary? Coś zrównoważonego NPK np. PLONVIT OPTY 20 20 20 + micro, czy coś azotowego np.

Basfoliar 36 Extra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Axial +ADIGOR pytałem kilka razy i można a nawet powinno dodawać się na grzybowe choroby w jęczmieniu za jednym przejazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Axial +ADIGOR pytałem kilka razy i można a nawet powinno dodawać się na grzybowe choroby w jęczmieniu za jednym przejazdem

a co ma wspólnego Axial i Adigor z chorobami grzybowymi????

ten środek jest na chwasty jednoliścienne w tym owies głuchy wiem bo sam stosowałem w jęczmieniu jarym na początku maja i działa super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

u mnie to samo! tez lintur na dwuliscienne w mieszance z axial+adigor i ganc geneva na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

jaką powierzchnię stosowałeś ponad 100ha czy ponad 1000ha? Axjal + Adigor w jęczmieniach jarych to raczej dopiero się zaczyna okres stosowania ponieważ Owies głuchy jest rośliną ciepłolubną i ten owies który wzejdzie 20 maja to zdąży do żniw być gotowy do koszenia w jęczmieniach coraz częściej pojawiają się choroby grzybowe jak stosuje się na wiele roślin uprawnych 5-7zabiegów opryskiwaczem to jest zalecenie że można do sirodka na Owsik dodać środek grzybobójczy np. Merana, Tilt, Artea w zależności od potrzeb i fazy rozwojowej rośliny adigor wzmocni jeszcze wchłanianie i mamy jeden przejazd opryskiwacza mniej. Można również przy stosowaniu środka Modus na skracanie bezpiecznie dodać środek grzybobójczy i jest to oszczędność rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Witam. Wczoraj popryskałem jęczmień jary pumą w celu zwalczenia owsa głuchego. Po upływie zaledwie kilku minut oczywiście spadł deszcz, nie ulewa ale jednak.Popadało ok 5 min. Jak myślicie czy mam zabieg do powtórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jakie fungicydy i w jakiej fazie polecacie na jęczmień jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

jęczmień dalej jest gdzie niegdzie żółty. Pryskałem już siarczanem, czekam na efekt.

 

Mam teraz pytanie- Czy mogę dać teraz saletrę na jęczmień jary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

zaszedłem dziś na pole jęczmienia ozimego a tam zong- cały łan zaatakowany mączniakiem. Czym najlepiej zainterweniować? T1 ani T2 nie było robione a jęczmień jak to jęczmień- ma już dorodne kłosy...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam3553    194

Brakuje magnezu. Wapno od razu nie działa i nie zmienia ph, do tego potrzeba trochę czasu.


Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Prysnałem we wtorek mustangiem. W poniedzialek planuje dac saletre + oprysk falcon z rosasolem.

Czy tydzien pozniej moge pojechac z axialem czy to bez sensu alb o zla kolejnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam wszystkich, właśnie ponawiam pytanie @gwozd - jaką ochronę fungicydową polecacie na jęczmień jary - wykonać 1 zabieg, czy 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście 2 zabiegowa jest lepsza to chyba nawet nie trzeba mówić. Jak chcesz dać tylko raz fungicyd to proponuje zastosować droższe środki ale takie które będą przez dłuższy czas chronić rośliny, np takie mieszaniny jak menara+olympus. Na podobnym poziomie cenowym wyjdzie bontima.

I do tego dodć lintur i wszystkie ziele padło, a gdzie miałem dół i ziela aż zielono przejechałem 2x ziele zdechło jęczmieniowi nic.

Taka mieszanina jest lekko ryzykowna. Lintur obniża skuteczność axialu, dlatego do takiej mieszaniny powinno się dawać ok 0,5l więcej axialu a to już nieopłacalne, lepiej poczekać tydzień i opryskać jeszcze raz. Miedzy innymi z tego względu w etykiecie nie ma nic o mieszaninach z innymi herbicydami. Co do mieszania z fungicydami to nie ma żadnego problemu.

zaszedłem dziś na pole jęczmienia ozimego a tam zong- cały łan zaatakowany mączniakiem. Czym najlepiej zainterweniować? T1 ani T2 nie było robione a jęczmień jak to jęczmień- ma już dorodne kłosy...

Moze być menara, ale może być też tilt. Tilt lepszy na mączniaka. Menara lepsza na choroby kłosów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

może być jeden propikonazol + tebukonazol i powinno wyczyścić (szukaj najtańszych z tym składem) np propico+ brasifun niestety brak rejestracji w jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to może faktycznie zdecyduje się na 2 zabiegi. Co powiesz na T1 Soligor 0,7l/ha, a T2 Falcon 0,6l/ha? Może polecisz coś innego :) . Z góry dzięki za pomoc ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

zrób soligor-em powinien wyczyścić. :) jak byś zrobił tym co ci napisałem to byś zrobił za 95 zł 2 ha a soligor wyjdzie Ci 100zł ha :P

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj rzuciłem 150 kg saletry. Po niedzieli, albo jutro pójdzie Falcon, siarczan, mocznik, CCC i insol.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na jęczmień CCC? W jakim celu?

Przed wczoraj pryskałem jęczmień w fazie trzeciego kolanka i go lekko przypaliło. Dałem litr optimusa na 2ha + 7%mocznika + 4%siarczanu Mg + 1l/ha insolu3. Co mogło być tego przyczyną? Mocznika chyba nie było za dużo, pryskałem wieczorem(zacząłem o 17) i nie było zbyt ciepło ani dużego nasłonecznienia. Chmur było więcej jak słońca, co prawda woda ze studni głębinowej...ale zawsze tak robię i nie raz było cieplej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie pada co dziennie ;/ 1/4 pól z jęczmieniem mam żółtych od nadmiaru wody...

jak susza to susza jak pada to na okrągło... zawsze pod górkę, a co najgorsze jeszcze 2 tyg ma być taka pogoda,jeśli się tak utrzyma to w mojej okolicy 50% zbóż jarych wymoknie... a może nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, w środę dało się dopiero wjechać na jęczmień jary z opryskiem na zielsko (lintur + axial), jęczmień w fazie 1 kolanka, kiedy mogę jechać z saletrą żeby zielsko nie odbiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj