Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2344

na malych kawalkach pola zauwazylem ze liscie ,koncowki sa zolte a od nasady liscie przebarwil sie na fioletowo? co to moze byc? czytalem ze moze slabe ph

widzialem tez ze moze byc to przez mszyce, czy one juz zeruja? jeczmien jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

fioletowe zabarwienie to oznaki niedoboru fosforu a zołte koncówki to pewnie niskie ph lub cos zeruje w ziemi na korzeniach jeczmienia,jest tez opcja ze jakis grzyb zaatakował jeczmien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na malych kawalkach pola zauwazylem ze liscie ,koncowki sa zolte a od nasady liscie przebarwil sie na fioletowo? co to moze byc? czytalem ze moze slabe ph

widzialem tez ze moze byc to przez mszyce, czy one juz zeruja? jeczmien jary

 

 

ja mam tak samo, mi doradzono odzywke NPK 20 20 20 z mikro elementami i na grzyba tilt.mam jeszcze srodek na skrzypionke ale nie wiem cz jest sens teraz to zwalczac czz poczeka na larwy.. ? slabe ph tez pewnie masz...jutro wjezdam

soryy za polskie znaki ale klawiatura nie teges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

 

.....

soryy za polskie znaki ale klawiatura nie teges

 

Na problemy z klawiaturą polecam nacisnąć jednokrotnie: Ctrl + Shift

Co niektórym pewnie życie uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

cihu dzięki za podpowiedź. działa :)

 

do opryskiwacza najpierw dajemy środek na grzyba, w tym przypadku Tilt a następnie odżywkę czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

odwrotnie - mocznik, siarczan, odżywki, fungicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ten po podaniu dolistnie działa dopiero po 3tygodniach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

doglebowo to po około 3 tygodniach działa ale dolistnie to nie wiem własnie i pytam dlatego gdyz 1 raz zastosowałem go w dolistnym dokarmianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Dolistnie w idealnych warunkach roślina pobierze 80% N z mocznika w 3 h, resztę w ciągu 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

nie bardzo sie znam ale po pierwsze oznaki ataku skrzypionki sa inne

a po drugie tilt turbo z tego co widze na ulotce nie jest stosowany w jeczmieniu jarym i jest dosc drogi dopiero . areta wychodzi taniej, czy polecacie cos jeszcze innego na grzyba?

bede pryskal oprysk na grzyba i chcialem dac jakies mikroelementy? co proponujecie dodac , przypominam ze mam zolte koncowki i fioletowe przebarwienia

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam kolegów ! mam pytanie czy można łączyć axial z mustangiem forte ,jeszcze nie pryskałem i mam zamiar dzisiaj jak pogoda dopisze. może ktoś ma doświadczenie z ubiegłego sezonu będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam.

Nie zaleca się mieszania axialu z innymi herbicydami.

a co lepsze na falcon,duet ultra,czy artea na jeczmień jary?

Wszystkie są dobre ale w innych fazach. Artea jest najlepsza w późniejszych fazach. Na bardziej ekstensywnych uprawach nawet artea wystarczy we wczesnych fazach. Jeżeli uprawiasz intensywnie to co najmniej 2 zabiegi powinny być. 1 zabieg tlitem turbo, 2 zabieg arteą.

witam.Po ilu dniach widac efekty działania mocznika?Dałem na 1 kolanko 20kg mocznika na 230 litrów /ha?

Następnego dnia już powinno widać. Ale sam mocznik słabo działa. Z siarczanem magnezu widać różnicę.

pomoże ktoś w sprawie antywylegacza?

A konkretniej? Pisałem już że może być moddus w dawce do 0,4l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czy moge jednego dnai sypnac saltetre a drugiego dac juz na grzyba +odzywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie pilna sprawa. Co to może być? Plamistość siatkowa? Zaprawiałem Maximem zwykłym który nie ma rejestracji na jęczmień i na polach gdzie był zaprawiany tą zaprawą jest taka choroba. Na innym stanowisku gdzie ziarno zaprawiane było zaprawą do jęczmienia czysto - bez porównania. Można w fazie 3-4 liści pryskać na grzyba? Na wszystkich środkach napisane jest od końca fazy krzewienia ale nie wiem czy czekać jak tyle liści porażonych.

KY8PH6B.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zasiałem 19kwietnia czyli w w opóźnionym terminie, zwiększyłem normę do 180kg. Wyszedł bardzo gęsty i nie chciałbym zeskrobywać w żniwa i dlatego zapytałem co silniej zadziała 0,4l moddusa czy 0,75l cerone? Albo może teraz na drugie kolanko dać 0,3l moddusa a jak tylko wychylą się ości 0,5l cerone? Czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

moddus to mocniejszy regulator wzrostu. W czasie wychylania się ości to bym cerone nie dawał. W tamtym roku tak prysnąłem ozimy jęczmień i skróciło mi kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie co mysliscie o nawozie dolisttnym plant prod 20 20 20 , bo wychodz atrakcyjnie cenowo, czy mozna to mieszac razem z artea w jednym opryskiwaczu bo nie widze takiej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Antywylegacze, typu Moddus czy Cerone, to bardzo mocne i bardzo niebezpieczne środki. Ten rok w centralnej polsce, wg mnie pozwala na ich spokojniejsze stosowanie gdyż jest dość dużo wilgoci. Moddus usztywnia źdźbło i skraca dolne międzywęźla, Cerone służy do skracania przykłosia. Pamiętajcie że Cerone przyspiesza dojrzewanie rośliny skracając ich wegetacje. Przy wysokich temp. i małych opadach można nawet dużo mniejszymi dawkami niż zalecane wykończyć plantacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kupiłem optimus, niby zamiennik moddusa ale inna ilość substancji czynnej. Dziś była w zasadzie dobra pogoda tylko nie było słońca, a wyczytałem na etykiecie że bez naświetlania słabiej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

odwrotnie - mocznik, siarczan, odżywki, fungicyd

 

a jeżeli w takim składzie miałby się jeszcze pojawić sodek na robala( skrzypionka, mszyca) to na którym miejscu idzie do baniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zasiałem 19kwietnia czyli w w opóźnionym terminie, zwiększyłem normę do 180kg. Wyszedł bardzo gęsty i nie chciałbym zeskrobywać w żniwa i dlatego zapytałem co silniej zadziała 0,4l moddusa czy 0,75l cerone? Albo może teraz na drugie kolanko dać 0,3l moddusa a jak tylko wychylą się ości 0,5l cerone? Czy to dobry pomysł?

Teraz lepiej daj moddus bo lepiej działa w niższych temperaturach. W fazie 1 kolanka daj 0,3l, w fazie liścia podflagowego 0,2l i powinno stać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jak mi zostala butelka cerone i chcialem opryskakc nim jeczmien jary to w jakiej fazie i w jakij dawce najlepiej?? CZy nie ryzykowac z i kupic jakis inny regulator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj