Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15287

Trzeba wyrwać i zawieść do doktora od roślin i oceni co za przyczyna i wdroży odpowiednie leczenie, bo tak to wywalanie kasy na chybił trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Znacznie ułatwiło by sprawę gdyby do informacji że coś tam dolega jęczmieniowi dołączyć informacje o pH pola. Chyba nie ma rośliny bardziej wrażliwej na kwaśne stanowisko. Jeżeli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Pewnie sialiście w mokrą glebę, potem jeszcze deszczu dolało. Jęczmień nie lubi ugniecionego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie.jęczmień zimowy już się wykłosił i właśnie ,można dać jakiś oprysk na grzyba?jeśli tak to jaki,oraz czy można łączyć oprysk z odżywką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

panowie do fazy ilu lisci dochodzi jeczmien?

moze zaczac sie krzewic a fazy lisci moga dalej postepowac? moze nie precyzjnie o tym mowie ale nie mam za bardzo pojecia a wiekszosc ilustrcji na ten temat jest kiepska

krzewienie to rozumiem jak z ziarna wychodzi druga lodyka a z niej kolejne liscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

panowie można juz pryskac jęczmień jary hebricydem siałem 18.04 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja dziś pryskałem, też tak siany, najwyższy czas bo liście zasłonią ziele i tylko jęczmień dostanie, a ziele będzie się śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie.tak na 4-6m/2 kłosy jęczmieni zimowego tak jakby poskręcały się co to może być.w zeszłą sobotę sypnołem tam mocznika bo takie mniejsze bladsze było bo to sam narożnik pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

To zależy jaki herbicyd. Jednym pryskamy w tej fazie drugim w innej. Na ulotce pewnie jest to napisane, w ktorej fazie można juz pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

mam pytanie odnosnie jęczmienia jarego mianowicie był siany 15 kwietnia lecz praktycznie od tego czasu poadało kilka dni słonecznych powschodził ładnie lecz od nadmiaru wody żółknie czy jak zrobi się pogoda znowu ożyje ? bo nie wiem czy jest sens nawozenia dalszego licze na szybką odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

po nawozeniu saleta poglownie, kiedy mniej wiecej musi spasc deszcz zeby nawozl sie dobez rozpusci? pora dnia sie liczy przy takim nawozeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Rozsypać o 18:00-19:00, a deszcz ma spaść ok. 20:00 wtedy nic się nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Zależy jeszcze ile masz ha do podsiania. Bo np. 10 ha nie nawieziesz w godzinę czy dwie ale 1,5- 2 ha to na spokojnie bez pośpiechu. Ja sieję nawet z 20 godzinnym uprzedzeniem i nie widzę, żeby nawóz nie działał czy miał słabsze działanie, jeżeli nie pada 2 tygodnie to wtedy można dużo stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie jak to się sprawa przedstawia z siarczanem magnezu? Można mieszać np. Mustangiem Forte? Ktoś mógł coś podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Saletra amonowa jest jednym z najbardziej higroskopijnych nawozów. Żeby się rozpuściła wystarczy wilgoć z powietrza. Można powiedzieć nie ma strat do atmosfery. Oczywiście deszcz przemieści azot w strefę korzeni i wtedy roślina szybciej pobierze. Jak siałem na wiosnę saletrę na pszenice to w środku dnia a po 3godz nie było śladu granulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Trzeba wyrwać i zawieść do doktora od roślin i oceni co za przyczyna i wdroży odpowiednie leczenie, bo tak to wywalanie kasy na chybił trafił.

Najlepsza będzie Dr. Queen leczy sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie jak to się sprawa przedstawia z siarczanem magnezu? Można mieszać np. Mustangiem Forte? Ktoś mógł coś podpowiedzieć?

Spokojnie możesz mieszać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Co sadzicie o oprysku dolistnym jęczmienia jarego myślałem o dawce 15-20 kg /ha i siarczan magnezu 7 kg. Przedsiewnie było dane 250 kg monofoski i na jesień 100 t obornika /ha. dwa dni temu dostał 220 kg mocznika. I chciałbym się jeszcze doradzić co do antywylegacza myślę o dawce 0.6 optimus. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

Witam,

 

Widzę, że w okolicy jest coraz więcej jęczmienia ozimego i moje pytanie do was; czy warto go siać czy lepiej zostać przy jarym? głównie chodzi mi o plon który może dać więcej ? Po jakim przedplonie był by najlepszy ? Planuję posiać go po pszenicy ozimej i ziemniakach, na ściernie pójdzie 4t/ha wapna weglanowego mam niektóre miejsca ciut przy kwaśne, ale tragedii nie ma ;) czy wapno by pomogło tak szybko ? jeśli chodzi o zabiegi to pewnie tak jak w pszenicy ok. 100-160N ? przynajmniej dwa razy na grzyba, antywylegacz no i od chwastu jeśli się mylę to mnie poprawcie:)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ja mam problemy z jęczmieniem jarym. Otóż żółknie mi w niektórych miejscach na polu;/ wysiałem go 160kg/ha odmiana Olof. Pod korzeń dałem wapno koszelowskie, polifoska i mocznik. na razie popryskałem siarczanem i kelpakiem. Dziwne trochę to wygląda, bo żółknieje tylko w niektórych miejscach na polu, fakt że juz tydzień deszcz nie padał, ale to tak szybko by upadał jęczmień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Pewnie za mokro było w tych miejscach co żółknie, w tym roku na polach wiać dużo takich miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

jest wiele miejsc w których jęczmienie żółkną, jest też na forum na ten temat, ale brak jakiegoś konkretnego wytłumaczenia.

Brak magnezu, zbyt duża ilość wody, nieodpowiednie pH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj