Polecane posty

seba07101    3

panowie mam takie pytanie czy jak zasieje w tym tygodniu jęczmień to coś z tego bedzie czy lepiej dać sobie spokój ? Wczesniej nie dałem rady zasiac bo mokro było a pole nie drynowane dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek89    0

Witam , mam problem , otóz jeczmien bardzo ładnie powschodził a teraz uscha , końcówki robią się suche ,na całym polu , ph gleby było niskie ale przed siewem dawałem 3,5 tony wapna na 3, 5 ha ,wiem ze mało ale srodki mi nie pozwalały:( ..Da się to jeszcze uratować?, jakieś porady bym prosił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

nie mam doświadczenia w słabych glebach i mam teraz jęczmień na 5 klasie kawałek dostał po około 150 kg saletrzaku przed siewem rośnie już w 3 listek i lepiej dać jeszcze ze 100 kg saletry i 50 kg mocznika dolistnie czy to za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedy padał u ciebie deszcz? U mnie też powoli zaczyna usychać z braku wody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie także schnie deszczu to ja nie pamiętam jeszcze tej wiosny jakieś parę kropel spadło i to wszystko. Jak masz możliwość to nawadniaj. Te deszcze tak zapowiadają ale gdzie one są rok temu podobnie było tylko że rośliny były już rozkrzewione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Panowie można dolistnie zasilić jęczmeń w fazie 1,2 liści mocznikiem,siarczanem magnezu i odzywką? nie przypali go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek89    0

suche , koncówki . a deszczu to mam pod dostakiem

az za duzo.

 

usycha :( , co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

to głupie się może wydawać ale daj w oprysku siarczan magnezu i asahi tak jak na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

też się zastanawiam i chyba jak ma dwa liście to jeszcze za mało by zmagazynować jakieś ilości mocznika,zresztą ziemia nie zakryta to więcej na glebe spadnie, ja czekam na czwarty listek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam u mnie jęczmień jary suweren też na całym polu robi się zółty chciałem teraz chwastoxem jechać może dać mu tego siarczanu magnezu do niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek89    0

Własnie jestem po zabiegu , dałem dolistny nawóz i srodek na rdze i septorioze , zobaczym co sie bedzie działo ... (yara Vita i propico 250 ec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Mam podobny problem, tyle że u mnie deszczu było pod dostatkiem, do tej pory ziemia przesycha.

Na polu są wysepki takich objawów - kilka, kilkanaście. Co to może być? U was tak samo wygląda?

Co do pola to świeżo kupione o pH ani reszcie niczego narazie nie wiem. Tylko klasę IIIb.

aed2e90e6ae38.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Witam .Panowie. Mam pytanie mianowicie. Czy jest sens teraz siac jeczmien jary? czy juz nie wyjdzie? Lub ewentualnie mieszanka owies jeczmien i pszenica?

Gosc chce mi oddac teraz pole w dzierzawe i nie wiem czy brac. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

koledzy mam następujący problem zasiałem jęczmień jary 19 kwietnia gdy wschodził było wszystko ok natomiast obecnie zrobił on się strasznie zółty i nie wiem co robić co zastosować przedsiewnie dostął on 100 kg polifoski, 100, saletry i 50 kg saletrzaku prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

pierwsza opcja zrób badanie gleby jesli nie znasz pH druga opcja czy przypadkiem nie siałes w mokra ziemie ? Jeczmien strasznie nie lubi mokrej gleby podczas siewu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

mój wyglada podobnie tylko całe pole dałem 200 kg saletrzaku pod korzeń ale na wiosnę dałem 12 rozrzutników obornika może za duzo azotu i zrobił się zółty ? co mogę zastosować teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

o dołącze się do pytania posiałem jęczmień jary suweren około 6 kwietnia na polu był poplon z żyta ale przyorany razem z obornikiem na wiosne pod korzeń 200 kg saletrzaku ładnie powschodził a teraz od jakiegoś tygodnia całe pole zółte postaram się dziś zrobić zdjęcia i wstawić czy może za duzo azotu jak tak to jest jakas szansa na uratowanie go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To wszystko chemia zabija, dajecie przedsiewnie, pogłównie i jeszcze wspomagacze dolistnie, potem lejecie hamulce i opryski, ile ta ziemia tego zniesie. Dać wapno, obornik i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Co roku, czy to oziminy czy jare, mam problem na dwóch stanowiskach ze złocieniem polnym. Żaden ze środków w etykiecie nie ma wpisanego tego chwasta. Może ktoś ma doświadczenia jak go zwalczyć? Zastanawiam się czy jedynym rozwiązaniem nie jest randapowanie ścierniska po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj