Polecane posty

soltys48    19687

antywylegacz można stosować z fungicydem-przynajmniej ja tak robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Antywylegacz z fungicydem można, z herbicydem lepiej nie.

Zabieg herbicydem w fazie pełni krzewienia BBCH 25-29.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

bbch to fazy rozwojowe roślin. Na wikipedii jest wszystko ładnie objaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ph 5-8do 6,3 na 4 cwiartkach ( lekko kwasne wszedzie)

Fosfor 12-32 ( czyli na jednej cwiartce srednia, na 2 bardzo wysoka)

POtas 17-28-2 cwiartki sednia 2 wysoka)

Magnez 10,2-12,4 - 3 cwiarki bardzo wysoka, jedna wysoka

 

Przy takich badaniach nie starczy dac 100 kg polifoski? konieczne jest te 200 kg?

 

dalbym 100 kg polifoski 6, 150 kg mocznika a potem 100 kg saletry . moddus potem i licze na 5 t z ha. realne?

czy moze dac tylko jedna dawke przed siewiem 200 kg polifoski na ha + 200/250 saletry i juz drugiej dawki nie dawac? bo roznie pisza tu na forum i juz zglupialem, przypominam ze sieje jeczmien jary

 

 

 

 

funigicyd mozna z moddusem? kiedy to sie daje? ten w pelni krzewienia?

takie ph powinno byc odpowiednie, teraz mam 5,6-6,3, odczyn lekko kwasny. Sieje teraz jeczmien. Wapnowac juz po zbiorach czy jeszcze dam rade rzepak zasiac?

 

odmaina rubinek jest dobra?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Panowie,mam taki problem;w tym roku pierwszy raz posiałem jeczmień ozimy odmiana LOMERIT , kwalifikat w ilości 150 kg/ha siew 12 wrzesień, i albo posiałem za wcześnie albo za gęsto bo jest bardzo rozkrzewiony i gęsty,i tu pytanie; ile zastosować azotu, w jakich terminach i dawce[o ile nadchodzące mrozy go nie załatwią]?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

jęczmień ozimy ma być gęsty bo się krzewi jesienią tak jak żyto. 12 wrzesień to normalny termin. 200 kg saletry na start powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Co będzie lepsze pod korzeń w jęczmieniu jarym? Polidap NP(S) 18-46(5) czy polifoska 6 NPK(S) 6-20-30-(7) a może jeszcze coś innego polecicie ? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Polifoska będzie lepsza przecież w tym "Polidap NP(S) 18-46(5)" nie masz w ogóle potasu !! Można też kupić coś innego nie musi być polifoska która jest dość droga ale byle dostarczyć roślinie wszystkich składników (NPK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Polifoska 6 jest droga? To przelicz sobie na koszt czystego składnika który dostarczach roślinom. To w porównaniu do innych lubofosów itd to Ci wychodzi najtaniej. Lubofosu dasz 800 to Ci sie wydaje że dużo nawozu to dobrze dałeś, a polifoski 6 dasz 400 kg i masz zasilone porządnie. I masz taniej o 50-80gr w przeliczeniu na czysty skłądnik w zależności od cen w danym regionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników serwisu.

Drodzy Panowie nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem założyć nowy.

Mianowicie mam problem z jęczmieniem jarym. Jęczmień ma około 18 % wilgotności był po prostu skoszony trochę za wcześnie bądź źle przechowywany wilgotne miejsce.

Moje pytanie jest takie czy dany jęczmień nadaje się do przyrządzenia paszy dla trzody chlewnej. Bo wiem, że sprzedać takie coś jest trudno.

Oczywiście sporządzenie paszy z dodatkiem "ćwiartki" innego zboża i innych składników. Bądź czy macie inne sugestię co zrobić z tym zbożem jaką zrobić mieszankę żeby to zboże nadało się do spożycia, bo wyrzucić tyle zboża jest dla nas nie do przyjęcia, bo to jest troszeczkę pieniędzy.

 

Prosiłbym o pomoc.


Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mam ten sam problem z jeczmieniem,mój to normalnie smierdzi,daje go tucznikom razem z pszenicą pół na pół,do tego dosypuje Mycosan z Sano i jest ok :) .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to tak jak z zeczmieniem zimowym do pasenia śrut jest goracy .. ale po chwili wystygnie jak cienko go sie rozsypie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na pewno w takim zbożu rozwineły się toksyny więc polecam "antitoks" z nutreny po ześrutowaniu mieszasz z pasza i tak jak mich pisze pół na pół z innym zbożem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zgadza się. Należy patrzeć na cen składnika a nie nawozu. Jeszcze troszeczkę taniej wychodzi sól potasowa i superfosfat wzbogacony ale trzeba mieszać co zajmuje czas. A czas to pieniądz B) z drugiej strony patrząc na zasobność gleby nawóz wieloskładnikowy może okazać się "źle zbilansowany" a wtedy trzeba dodać coś jednoskładnikowego, czyli jednak mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem ekspertyzę zboża i są śladowe ilości robaczka rozkruszka i co teraz robić ?


Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mycosan i po sprawie ja daje takie zboze tylko pół na pół z innym zbożem+mycosan i nic jeszcze nie padło.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

rozkruszek ja gazowałem zboze na przyczepach i spowrotem na spichsz .. jeszcze dmuchawa je troche przedmuchała i było ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmieszam ten jęczmień z innym zbożem w proporcjach "pół na pół" i dodam koncentraty, środek mycosan. To nie powinno być upadków ?


Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Nie powinno byc padnięc,ja daje taki jęczmien 5 miesięcy i nic jeszcze mi nie padło.Ale małym to lepiej takiego jęczmienia nie dawac.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj