Polecane posty

bialy2005    582

chodzi o skrzyp polny


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

na 90 % nie bylo

nie dlugo zrobie badania gleby

a na ta chwile co mozecie doradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

z tym skrzypem to różnie bywa mojemu znajomemu przywiezli wapno magnezowe i po miesiącu na szczycie pryzmy urósł właśnie SKRZYP POLNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak odczyn jest w pożądku to śmiało możesz siać jęczmień. Ja pod korzeń daje 100kg soli potasowej 100kg fosforanu amonu i 100kg mocznika. Potem oprysk na chwasty i na choroby grzybowe+ odżywki. No i w razie potrzeby oprysk na mszycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

bede mial badania gleby to napisze jeszcze raz

powiedzcie mi jeszcze cos takiego, teraz mam pole po orce glebokiej, bede sial jeczmien nawiosne

to prawidlowo by bylo jakbym przed siewem dal nawoz npk a potem jeszcze azot w innej formie jak zboze juz wzejdzie?

Jak to robicie? jaki bedzie koszt mniej wiecej takiego nawozenia przy 14 h?

Do tego szacunkowo ile wyjda mnie ghdzie opryski? Przepraszam ze tak pytam ale nie mam kompletnie wiedzy a chociaz troche mi to rozjasni sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zalezy w jaki plon celujesz :) NPK pasuje dac przed uprawą i najlepiej połowe dawki azotu np w postaci saletrzaku lub mocznika druga część azotu później w fazie strzelania w żdźbło. Ja bym dał ze 200kg/ha polifoski 6 ( 420zł), do tego ze 150kg saltrzaku ( 40N około 170zł lub zamiennie 100kg mocznika 46N cena podobna), a pogłównie saletra ze 100kg/ha ( 34N za 135zł) W sumie da to około 90N. Co do oprysków to na chwasty 2 liscinne około 50-70zł/ha zaleznie od tego jakiego środka użyjesz. Jesli bedziesz chciał uzyskać lepszxy plon to musisz liczyc sie ze trzeba bedzie pryskac na grzyba 1-2 zabiegi myśle ze w sumie 150zł/ha. Przy w/w nawożeniu moze byc konieczne skracanie koszt zaleznie od uzytego środka i dawki 40-70zł/ha. Jesli bedzie konieczne to insektycydy ale to juz niewielki koszt 20zł/ha no i jakies odżywki. To jest plan troszke bardziej intensywny. Możesz obniżyc nawożenie azotowe, zrezygnowac z grzybówki ale wtedy i plon bedzie mniejszy. Decyzja nalzey do ciebie. Z tego co napisąłem myśle ze 5t wyciagniesz z ha jesli pH w miare i ziemia IVklasy

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie za duza dawka tej polifoski? gdzies spotkalem sie z dzwkowaniem polowe mniejszym

rozumiem ze przed siewem 150 kg saletrzaku ale na hektat tak?? Mozna mieszac ta polifoske i saletrzac i dawac razem czy jak sie to robi? mozna w jeden dzien to wysypac?

 

O co chodzi z tym zabiegiem skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

200 poli 6 to ani duzo ani mało :) Sa tacy co wogóle nie sieja npk sypna ze 200 saltrzaku zero grzyba od biedy cos na chwasta i kosza po 2-3t :) Musisz poczytac jakie zapotrezbowanie ma jeczmin i tam zazwyczaj podaja na 1 t plonu i policzysz sobie ile wysiac zeby dany plon uzyskac. Można mieszac polifoske z azotowym nie ma problemu. Według tabeli z nawozu pol6 przy sredniej zasobnosci gleby w NPK trzeba dac 60kg na każda tone plonu. Czyli chcesz ukosic 5t to musisz wysiac teoretycznie 300kg

 

Skracanie to antywylegacz bo przy takim nawozeniu jak opisałem jak podpasuja warunki a jeszczs nie daj boże zasiac za gesto to przed zniwami bedzie wszystko leżało.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja pod jary daję 12 rozrzutniki 3.5 tonowe obornika,200kg wapmagu, oprysk puma+chwastox turbo i tyle inwestycji. Coś tam narasta nie ważę to nie wiem ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kiedyś sypnąłem 200kg saletry po rozkrzewieniu to się położył i mniej nakosił niż by nie sypał, od tamtej pory na samym oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak jak pisałem śą różne podejscia do uprawy :) jeden aby cos ukosic a drugi zeby duzo ukosić :) Rolnik1973 pochwal sie jakie normy wysiewu jeczmienia stosujesz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Siewnik mam ustawiony na 170kg, a ile wysieje to jego sprawa, nie ważę ile wyszło.

 

Siewnik mam ustawiony na 170kg, a ile wysieje to jego sprawa, nie ważę ile wyszło.

 

Siewnik mam ustawiony na 170kg, a ile wysieje to jego sprawa, nie ważę ile wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

150 kg saletrzaku ktory radzisz dac z npk to mam rozumiec ze 150 kg na hektar?

myslisz ze jak dam 200 kg polifoski to wystatrczy na te 5 t z ha a nie 300 kg?

Znaczenie ma tez ziarno prawda? Celuje w kwalifikat, tez wazne jest zeby zdzblo nie roslo za duze, odmiany maja rozna wysokosc zdzbla?

ten antyweglacz daje sie profilaktycznie zawsze czy poprostu musze obserwowac?

Mozecie polecic jakas literature gdzie byloby to dobrze opisane wszystko? jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak wszystko co pisałem to na hektar. Co do antywylegacza to sa substancje które dajesz we wczesnych fazach np. modus ale jak widzisz ze to mało lub nie dałes nic to jest cerone lub zamienniki którym pryskac mozna w pózniejszych fazach. Uprawa to temat rzeka :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ja uprawiam tak.

Brona

kultywator z wałkiem

obornik

orka

wapmag

kultywator z wałkiem

siew

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stantom   
Gość stantom

150 kg saletrzaku ktory radzisz dac z npk to mam rozumiec ze 150 kg na hektar?

myslisz ze jak dam 200 kg polifoski to wystatrczy na te 5 t z ha a nie 300 kg?

Znaczenie ma tez ziarno prawda? Celuje w kwalifikat, tez wazne jest zeby zdzblo nie roslo za duze, odmiany maja rozna wysokosc zdzbla?

ten antyweglacz daje sie profilaktycznie zawsze czy poprostu musze obserwowac?

Mozecie polecic jakas literature gdzie byloby to dobrze opisane wszystko? jest cos takiego?

Moim skromnym zdaniem jeżeli chcesz mieć "kwalifikat"(browar) to z azotem trzeba uważać.A podstawa to analiza gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co ja wiem to dużo mnij sie wysiewa :) norma to 120-180 zaleznie od terminu siewu. Jesli siejemy pierwsze dni kwietnia czy w marcu to 120 wystarczy. Jesli po 15 kwietnia to 180 i słaba ziemia


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj