Polecane posty

Michalmeer    483

Wczoraj wymłóciłem jeczmien zimowy i strasznie duzo osci jest i nic z tym juz nie da rady zrobić .. plon niejajgorszy choć mogło być wiecej wyjdzie troche ponad 5 ton z ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Ja jeszcze nie młócę właśnie ze względu na ości, które mocno się trzyma ją. Trzeba go jeszcze z tydzień potrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie ma co czekac skrec kombajn do oporu i jest znacznie mniej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

kosiłem wczoraj ozimy i ości było mało. Klepisko w kombajnie trzeba podciągnąć do końca. Obroty młocarni na 1100 i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak w jakim celu? Jak coś poszło nie tak to jęczmień się odmłodził. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ano w takim ze po duzej dawce strobi jest nierówny poza tym część leży Cihu dobrze Ci to wyjaśnił


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

dopiero Dziś u mnie w okolicy został położony jedyny jęczmień zimowy sypał ok 5 ton-pole w znakomitej kulturze jednak w tym roku ciężko było coś więcej tam wyciągnąć z powodu braku możliwości dobrzej ochrony fungicydowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

5 ton z ozimego? tyle miałem w zeszłym roku z jarego w technologii półintensywnej. Po co siejecie to g...o?

Nie chce się zapierdzielać w żniwa czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Taki rok i nic tego nie zmieni......ja nie miałem zasianego tylko znajomy posiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W moich stronach zimowe jęczmienie od 4 do 8 ton, za to jare to niektóre po 2 tony będą sypać i to już niedługo bo uschły nagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jęczmienia uprawiam niewiele, ale mam obydwie formy. Ozimy idzie na rekord, ale do żniw jeszcze daleko :rolleyes: , jary bieda i już prawie gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja ozimego nie mam, znajomy miał bazowy ,,holmes,, ale przegrał z pleśnia pośniegową. Mój jęczmień jary ,,skald,, jest bardzo ładny. Mam też ,,eunova,, w mieszance zbożowo-strączkowej i wygląda nieźle. W zeszłym roku mi poodbijał i było trzeba desykować, ale w tym roku takiej potrzeby nie będzie.najprawdopodobniej., bo nigdy nie wiadomo co pokaże pogoda.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

5 ton z ozimego? tyle miałem w zeszłym roku z jarego w technologii półintensywnej. Po co siejecie to g...o?

Nie chce się zapierdzielać w żniwa czy co?

po co ta ironia zobaczyłbys ze wyśmienite jęczmiona w potężnych gosp na dolnym śląsku sypią po 5-6 ton tak to wyglada w tym roku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Znajomy kosił jęczmień na usłudze z drogi wyglądał na gdzieś na 7 ton a jak zaczął kosić to tylko 4 t sama plewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

To prawda jęczmień ozimy w tym roku sypie słabo, chociaż wizualnie wyglądał lepiej niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a u mnie w opolskim odwrotna sytuacja, mój jeczmien ozimy Campanille dwurzędowy sypał lepiej niż zeszłego roku bo w tym około 7 ton z ha a poprzedniego średnio 5,5 tony z ha :-) w tym roku wyglądał gęstszy i pomimo ciut chudszego ziarna jednak sypał lepiej, czyli gęstością łanu nadrobił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem tu nowy więc mam pytanie odnoszące się w sprawie Jęczmienia ozimego pomóżcie.:)

Mam problem bo nie wiem czy można posiać pszenicę ozimą na jęczmienisku ozimym jedni mówią że nie a drudzy mówią że tak tylko trzeba dużo obornika.

Tak więc czy można siać pszenice ozima na jęczmieniu ozimym ?

Proszę o szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Planujesz posiać pszenice z jęczmieniem? Bo nie rozumiem wcale o co Ci chodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wydaje mi się że kolega chce posiać pszenice w miejscu gdzie zebrał jęczmień. No cóż można ale stanowisko po jęczmieniu jest jednym z najgorszych miejsc pod pszenice, gorsze byłoby tylko stanowisko po pszenicy czy życie. Oczywiście że plon może być dobry tylko muszą być zwiększone nakłady na nawozy i ochronę od chorób grzybowych. Obornik na pewno wniesie składniki odżywcze i najlepiej nie dawać go pod orkę przedsiewną ale już teraz pod podorywkę żeby zdążył oddać trochę składników odżywczych do siewu pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

płodozmian plodozmian i jeszcze raz płodozmian to czynnik który bardzo redukuje bądż podnosi plon


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj