Skocz do zawartości

Polecane posty

mariusz4321    5

Często takie pasy się tworzą, kiedy na polu zostanie dużo nierozgarniętej słomy. Wydzielają się wtedy szkodliwe substancje - tak bylo napisane w gazecie rolniczej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Szron88    2

Ph nieznane wapnowane juz kilka lat temu. Moglo juz troche spasc ph.pod orke dostalo 35m3/ha pofermentu z biogazowni.przedsiwenie 200kg wap magu i 200kg polifoski8. Co radzicie co zrobic. Sypnac z 500kg jakiegos wapna granulowanego czy cos dolistnie cos bedzie z tego? Na pozostalej czesci pola wyglada swietnie 4liscie ladnie rozwiniete koloru intensywnie zielonogo.

eagle19    0

Nie polecam pryskać lancetem jęczmienia ozimego, miałem w tamtym sezonie obok siebie pszenicę i jęczmień, i w jednym miejscu lanca z lancetem  zeszła mi na 30 cm pasek jęczmienia, po kilku dniach było widać, że zrobił się jasno zielony i zaszkodziło mu.

Szron88    2

No fakt mokro to jest strasznie. Dzis popryskalem wapnovitem 5l/ha zobaczymy czy cos to da.

kondzio1579    2

W tym roku pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i mam taki problem mam takie miejsca na polu że jest, czy to może być spowodowane gęsty siew, jakie środki polecacie na chwasty i na choroby.

Szron88    2

Ja wlasnie posiałem wczesnie ze wzglegu na pogode a i u nas na podlasiu zawsze jakos zima szybciej przychodzi wiec nie bylo na co czekac.

greg91    3

Poczytaj parę stron wcześniej ale możesz śmiało zastosować Tolurexa lub Lentipur,a co z tymi placami oco tam chodzi że pewnie żółty,,,,,

kryssr    50

mój ozimy ma 1-2 liście, jest okno pogodowe żeby tolurex zastosować tylko czy nie za wczesnie ? nie zaszkodzi mu ? ogólnie kawałek gdzie miotły nigdy nie brakowało :P 

kondzio1579    2

Żółty jest 

Poczytaj parę stron wcześniej ale możesz śmiało zastosować Tolurexa lub Lentipur,a co z tymi placami oco tam chodzi że pewnie żółty,,,,,

MYCIO1    1

Ja u siebie wczoraj zauważyłem mszyce czym ją zwalczacie w Jęczmieniu ozimym.

drobny    0

Na mszyce pryskałem Karate Zeon 050 CS 0,1 l/ha ponad 2 tyg temu + 5 l wapnovitu + 5 kg mikrokomplex bo też są żółte place przez te ulewy.Odmiana Zenek siana 9 września  

1490    5

Witam czym na grzybka jesienią jeczmień prysnąć tak zeby nie było najdrożej jade z siarczanem i mikro to bym dodał

Gustlik25    0

Witam, panowie problem jest następujący po intensywnych opadach jęczmień zrobił się jak na foto, czym go zasilić i czy wogole zasilać? Dodam że ziarno było zaprawiane.

post-37716-0-63977000-1508474975_thumb.jpg

post-37716-0-61823700-1508475192_thumb.jpg

KamilMaj    0

Z żyłem mam taki sam problem a myślimy dać coś typu RSM, coś podobnego a co z tego wyjdzie to zobaczymy
Z żytem

Gustlik25    0

myślisz że dolistna dawka azotu rozwiąże problem? ;-) kurde w temacie miało być "po" a nie "bo" Ahh te słowniki w telefonach ;-)

rafiursus60c    207

Ja bym nie stawiał na to że to po opadach. Tylko raczej jakiś grzyb 2 lata temu miałem taki sam przypadek z jęczmieniem a po zimie nic z niego nie zostało...

Gustlik25    0

dziwne bo żółty jest tylko tam gdzie woda się zbierała i zalegala na górce jest normalny zielony ..

robi57362    53

Jak tylko w dolkach to od nadmiaru wilgoci a z nadmiaru wilgoci moze pojawic sie grzyb wiec jak bardzo ci zalezy na nim to trzeba prysnac od grzyba. Ja odrazu bym dodal moczniku i siarczanu magnezu

Szron88    2

Jednak w jeczmienu to nie tylko ph. Jest grzyb. Maczniak i cos jeszcze.jaki srodek polecicie zeby jeszcze teraz popryskac. Dodatkowa jest masa mszyc takze pojdzie karate razem z fungicydem tylko co zastosowac?

post-51231-0-30857700-1508516565_thumb.jpg

post-51231-0-21263700-1508516606_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się