Polecane posty

na jesieni na tym kawałku stosowałem glean + legato 600 i została tylko bylica ale sporo jej, ale tak to mieszanina ok; z tym ze oba preparaty maja chaber w srednio wrazliwych a bylica z tej samej rodziny moze to byc powód?

 

mysle o expert met + tolurex - jesien oraz legato500/pleban lub oba na wiosne

 

co o tym sadzisz milanreal1?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak chcesz taka mieszaniną zniszczyć bylice to nie da rady. Mieszanina expert+legato jest sensowna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Mam na polu przesmyk na którym w tym roku był jęczmień ale go nie było tylko wyrosła chwastnica. Gleba piaszczysta, wapnowane nie było ponad 20 lat, co mniej więcej 2 lata obornik. Co teraz zrobić dać wapno granulowane w jakiej ilości, czy może coś innego?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmf    0

Witam ja mam pytanie troche z innej beczki, mam jeczmien jary zakupiony i wysiany wiosną 2015. W tym roku nie był wysiany i moje pytanie jest takie, czy moge go wysiac na wiosne 2017??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfaholik    1

Witam
napewno wielu forumowiczow mnie zje za to pytanie ale meczy mnie jedna rzecz a raczej pytanie.Czy ktoś tu z obecnych sieje albo mial doczynienia z jeczmienim jarym ozimym.Chodzi mi dokladnie o nawozenie przedsiewne owego jeczmienia.Ile kilogramów na hektar i jaki rodzaj nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

zrób analize glebową koszt 13-25 zł , podaj wyniki wtedy Ci powiemy co i jak , nikt jasnowidzem nie jest :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

zrób analize glebową koszt 13-25 zł , podaj wyniki wtedy Ci powiemy co i jak , nikt jasnowidzem nie jest :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jęczmień jary ozimy? Miałem kiedyś w pszenicy ozimej samosiewy eunovy które w doskonałem stanie przetrwały zimę. Zastosowałem apyros...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Czy jeśli po zbiorze pszenicy, będę chciał od razu, bez podorywki wykonać orkę siewną pod jęczmień ozimy to będzie duży błąd ? Wiem że powinno się wykonać podorywkę bo przerywa parowanie wody z gleby i przyspiesza rozkład resztek pożniwnych ale może być taka sytuacja że się nie wyrobię. Jakie macie zdanie na ten temat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zrobisz matę z słomy, samosiewy odbiją się czkawką w następnych latach. W sumie jak masz robić podorywkę to już lepiej tą orkę razówkę bo na jedno wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A tak z ciekawości to co się stanie jeżeli jednak bym przyorał słomę i zrobił tą "matę" z słomy? Wiadomo że słoma "zabierze" z gleby azot potrzebny na mineralizacje resztek, ale czy będą jeszcze jakieś negatywne skutki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jęczmień jary posiany na wyoranym jęczmieniu zimowym plon max 4t/ha

jaki optymalny wynik można było osiągnąć na ten rok ziemia IIIa ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0

Witam przysłali mi jęczmień ozimy do siewu o parametrach MTN 34,5 g  Kieł.92% Jaką zastosować obsadę i ile Kg/Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Taka MTN to chyba poślad? Wiosną siałem Kucyka o MTN 42g i był naprawdę chudy i drobny.  Nie przestawiłeś cyferek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Witam przysłali mi jęczmień ozimy do siewu o parametrach MTN 34,5 g  Kieł.92% Jaką zastosować obsadę i ile Kg/Ha

zakładając 260-280 n/m2 przy tej masie i zdolności należy wysiac od 97-105 kg/ha 

 

Dziś wywiozłem jeczmien ozimy Titus C1 , na jednej działce wyszło 5t/ha a na drugiej 2,6t/ha i na ziemi kłoski lezą . Lipa jak ch*j dołożyłem w tym roku do jeczmienia i wiecej go juz nie sieje! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Rzepak pszenica i pszenżyto te główne chce zostawic w tym roku mam kawałek łubinu i prosa na doprowadzanie pola do kultury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

dlaczego narzekacie na jeczmien ozimy,u mnie co prawda tez wymarzł ok 10-20 procent z ha a i tak dał 6t z ha,moze złą odmiane zasiałes, ja miałem meridana i jako tako nie moge na niego narzekac,siałem go 2 raz po centrali na glebie4 klasy,mroz tez byl zimą nawet do -20 i dał rade,a plon tez niczego sobie ,liczyłem na mniejszy,nawet kombajnista sie zdziwił ;[ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja tam wole jęczmień jary nie pamiętam kiedy mnie ostatnio zawiódł w przeciwieństwie do ozimego z którego zrezygnowałem po zeszłym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Miałem ochotę spróbować z jęczmieniem ozimym ale jak naczytałem się ile z nim problemów to mi przeszło. Wolę jary który plonuje około 6t i nie muszę martwić się o zimę i mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Hmm, też miałem siać jęczmień ozimy ale po waszych wpisach trochę zwątpiłem. Jest aż tak ciężko uzyskać przyzwoite plony? no wiadomo że największe problemy to aby przetrwało zimę i te cholerne mszyce. 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj