Polecane posty

warchest    253

tylko z jeczmieniem ozimym jest problem przy zbiorze gdyz ponoc osci sie nie domlacaja jak z tym poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

W j.ozimym wyskoczyła mi przytulia czepna i parę innnych chwastów,jęczmień jest w fazie nalewania ziarna.Czy jest jakiś cherbicyd w tej fazie,czy tylko pozostaje desykacja przed zbiorem?

 

tylko czy desykacja nie wpłynie na kiełkowalnosc nasion jeczmienia i kiedy najlepiej ja zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

tylko z jeczmieniem ozimym jest problem przy zbiorze gdyz ponoc osci sie nie domlacaja jak z tym poradzic

Jak pogoda będzie "niesprzyjająca" łamliwości osci to każdy będzie się źle wymłacał. Jeżeli w okresie po kwitnieniu-dojrzałości martwej jęczmienia będzie pogoda w kratkę- deszcz-słońce- i tak na zmianę to ości będą się elegancko łamać. W zeszłym roku ości mi wysuszyło ale wgl się nie łamały- nie ważne czy jeczmien dwurzędowy czy wielorzędowy. Tak więc zaradzić się temu jako tako nie da, chyba że odmiany różnie się wymłacają ale wątpię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

w tym tygodniu mam zamiar opryskać jęczmień jary siarczan,mikro,tytanit i na grzyba T2 i u mnie spora susza panuje i mam pytanie czy oprysk w suszę będzie miał mniejszą skuteczność czy też może jakoś negatywnie wpłynąć na uprawę jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Jak pogoda będzie "niesprzyjająca" łamliwości osci to każdy będzie się źle wymłacał. Jeżeli w okresie po kwitnieniu-dojrzałości martwej jęczmienia będzie pogoda w kratkę- deszcz-słońce- i tak na zmianę to ości będą się elegancko łamać. W zeszłym roku ości mi wysuszyło ale wgl się nie łamały- nie ważne czy jeczmien dwurzędowy czy wielorzędowy. Tak więc zaradzić się temu jako tako nie da, chyba że odmiany różnie się wymłacają ale wątpię

 

bo podobno do tego jeczmienia to sie zaklada jakies blachy do kombajnu na beben mlucacy . ale slyszalem takze ze reglonuje sie jeczmien i osci sie wymłącaja tylko ze jak sie zreglonuje to do siewu sie nie nadaje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo255    0

pomocy musze opryskac jeczmien jary na chwasta na grzyba i na owsik i musze jeszcze nawozu nawiez i mam pytanie czy najpierw pryskac a potem nawozic a jesli tak to po ilu tyg. nawozic od opryskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Co wy gadacie że jeczmien oz.sie nie omłaca. Jak sie kosi suchy to nie ma problemu. Jak mokry to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ile obrotow na bebnie by sie dobrze młócił bo kiedys jak ojciec sial to mowil ze takie osci byly ze ze zbiornika ciezko mial leciec jakei teraz nowe odmiany sa by dobrze sie mlocily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Co wy gadacie że jeczmien oz.sie nie omłaca. Jak sie kosi suchy to nie ma problemu. Jak mokry to inna sprawa.

Żniwa 2014- KWS Meridian 13%, Eunova 10,4%(!) i ości w opór. Tydzień przed żniwami tydzień >25*C i lekki wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

W jęczmieniu ozimym zaczęły pojawiać się białe kłosy, zabieg na kłosa jutro zamierzam wykonać. Może to być grzyb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Krychu to chyba łamliwosc podstawy zdzbla. ...teraz to już chyba po rybach ale głowy nie daje..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Też obstawiam podstawę, choć z drugiej strony jest to w miejscu gdzie mam troszkę słabszą glebę. Do tego mamy straszną suszę i pewnie potęguje grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

czy cerone mogę zmieszać z T2 (epo+tebu) i dodać fastac na flagę w jęczmieniu jarym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Może ktoś poleci mi, czym skrócić jęczmień jary ?

 

Cerone 0,75l/ha powinno dac rade,sam bede stosował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzek    0

Co to jest za choroba i czym ją  najlepiej zwalczyć?  Było pryskane tydzień temu mirage.post-53273-0-47091300-1433258324_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Jakie są wasze porównania w plonowaniu jęczmienia jarego a ozimego? Susza powoduje, iż człowiek zastanawia się nad tym czy całkowicie nie zrezygnować z siewu zbóż jarych. Tylko co zasiać po kukurydzy na ziarno jeśli nie zdąży się z pszenicą? Albo czy jęczmień ozimy jest dobrym wyborem po pszenżycie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

U mnie teraz ozimy będzie po pszenicy oz. na tym kawałku jary sie uda jak przepaduje bo jest miekko jak nie do zasklepi i wogóle nie wzejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja sieje jeczmień ozimy czy jary zawsze po pszenicy ozimej,raz posiałem jeczmien ozimy po pszenzycie i pamietam ze gorzej wypadł wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt13    0

Witam,jeczmien jary siany 9.04 czy moge pryskac teraz mocznikiem 25kg+siarczan magnezowy10kg+ 5kg rosasol to na 400l wody/ 1.5 ha? Czy ne przypali mi jeczmienia?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj