Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

pewnie nie ale jak polisę napiszesz np 15 kwietnia a mróz przyjdzie 29 kwietnia to też nie uznają gdyż firmy ubezp mają karencję 14 dni

Tak kolego ale jeśli umowe podpisałem 1 kwietnia plus 14 dni czyli odpowiedzialność od 15 kwietnia pozdrawiam i pogodnych spokojnych świąt :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W czwartek jak siałem NPK pod jęczmień to sąsiad przekonywał mnie że sianie nawozu przed kultywatorowaniem nie ma sensu ponieważ nawóz wpadnie głęboko tzn kultywator wymiesza głęboko go z ziemią i jęczmień go nie weźmie. Mówił żo zawsze sieje jęczmień później sieje nawóz i bronuje.

Co o tym myślicie?

U mie jak na razie nawóz wymieszany z ziemią broną, po świętach kultywator i siew

 

Pierwsze słyszę, że uprawa kultywatorem zagłębia nawozy za głęboko. Przecież nie robisz tego na 20 cm tylko 10 cm . A co mogą powiedzieć tacy co przyorują nawozy PK na zime ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Poza tym kto uprawia 10 cm pod zboże? Przecież przejazd agregatem ma na celu także określenie głębokości siewu - dlatego uważam stwierdzenie sąsiada Gwozda za bezsensowne - u mnie agregat nie pracuje głębiej jak 5 cm, a nawóz trzeba porządnie wymieszać.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

powiedz sąsiadowi że bredzi nawozy są ruchome w glebie także to że granulka gdzieś tam wpadnie nic nie znaczy roślinka je pobierze tylko muszą przejsć parę kilka procesów zeby być gotowymi do pobrania


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Poza tym kto uprawia 10 cm pod zboże? Przecież przejazd agregatem ma na celu także określenie głębokości siewu - dlatego uważam stwierdzenie sąsiada Gwozda za bezsensowne - u mnie agregat nie pracuje głębiej jak 5 cm, a nawóz trzeba porządnie wymieszać.

 

Ja uprawiam tak ok.8 cm ponieważ mam glinę i ciężko uprawić dlatego wolę głębiej. Wtedy rośliny mają miękkie podłoże o co w glinie jest trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Powiedz sąsiadowi że najlepiej by zrobił jak by siał nawóz już po bronowaniu to w ogóle by nie wpadł w ziemie ha ha :lol: :lol:

Moim zdaniem to najlepiej by było siać nawóz na wiosnę pod skibę wtedy roślina dobrze sie zakorzenia puszczając korzonki ku dołowi bo tam znajduję się pokarm czyli nawóz i w przypadku suszy jakie często nawiedzają nasz kraj lepiej by przetrzymała. takie jest moje zdanie i spostrzeżenie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Ile wynosi ubezpieczenie 1 ha jęczmienia i w jakich firmach ? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

pytałem się w tygodniu o pszenicę jarą na 3ha, plon 5ton po 800zl/t = suma ubezpiecznia 12000zl

HDI

grad - 53zl

grad, deszcz nawalny, huragan, lawina, obsunięcie:) - 73zl

grad, przymrozki wiosenne - 94zl

na jęczmień jary jest ok 10% droższa składka

 

PZU za 1ha, 4tony, 700zl/t

grad - 16zl

grad, deszcz nawalny - 72zl

grad, przymrozki, deszcz - 98zl

powódz - 336zl

susza klasa ziemi 1-4 - 140zl , 5-6 - 280zl

 

sam się teraz zastanawiam co wybrać, szkoda że w HDI nie można wybrać grad, przymrozki, deszcz bo jest sporo taniej jak w PZU.

podane ceny są już po obniżce 50% (dofinansowanie rządu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja mam ubezp w concordii o firmie molochu nawet nie chcę sie wypowiadać a HdI ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Koledzy czy mogę dodać do Lintura Axial chodzi mi głównie o owies głuchy w pszenicy i jęczmieniu jarymi w jakich dawkach? Czy Adigor również będzie konieczny i wjakiej ilości?

 

Jakie środki można dodawać do Axiala + Adigor w celu zwalczenia chwastów dwuliściennych?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

witam słuchajcie w tym roku planuje troche zasiać jęczmienia jarego i mam do was pytanie jakie nawozy najlepiej dać pod korzeń w jakich dawkach ewentualnie jakie potem zastosować nawożenie dolistne. klasa ziemi to IV proszę o pomoc bo nigdy nie miałem stycznośći z jęczmieniem:) czekam na wasze odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Koledzy czy mogę dodać do Lintura Axial chodzi mi głównie o owies głuchy w pszenicy i jęczmieniu jarymi w jakich dawkach? Czy Adigor również będzie konieczny i wjakiej ilości?

 

Jakie środki można dodawać do Axiala + Adigor w celu zwalczenia chwastów dwuliściennych?

 

Na 131 stronie tematu pszenicy podpowiadaja, że można dać 0,3 Axiala+ 1l Mustangu Forte.

Ja na połowę polecę tym zestawem, a na drugą połowę 1L Puma+ 0,1 Sekator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

dzięki bardzo, ile litr Pumy? Pryskałem w zeszłym sezonie oziminy Sekatorem + Attribut efekt piękny.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

dzięki bardzo, ile litr Pumy? Pryskałem w zeszłym sezonie oziminy Sekatorem + Attribut efekt piękny.

Jaką dawkę stosowałeś przy tej mieszance ? Muszę zniszczyć kawałek perzu w pszenicy jarej a Atribut chyba będzie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tyle tych środków jutro zajże do ewidencji zabiegów bo w ub. roku tymi preparatami pryskałem. Sekator coś około 0,1l/ha czy 0,15l musze zerknąć jutro.

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

A można stosować Atribut w jęczmieniu jarym, bo chcę go domieszac z Mustangiem Forte głównie chodzi mi o perz i miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a czemu obawiasz sie miotły w jęczmieniu czyzbyś siał po wymarzniętej zimowej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Obawiam sie ponieważ sieje jeczmien na nowo nabytym polu i niewiem co w nim siedzi? z tego co widziałem na razie to miejscami jest troche perzu i rdestu a na miotłe to tak zapobiegawczo,stanowisko jest po pszenicy ozimej i kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, zacząłem interesować się nawożeniem zbóż(wcześniej nie ja się tym zajmowałem więc nie znam się na tym) aby osiągnąć lepsze plony, sprawdziłem wszystko i okazało się że nie jest dobrze. Średnie plony jakie osiągamy to 4,5-5 ton z ha pszenicy. Dokładniej chodzi mi o działkę (27), jej parametry to:

- klasa 4a

- kategoria ciężka

- kwasowość 4,91 (była już wapnowana po otrzymaniu wyników)

-fosfor 9,5-niska

-potas 18,4-średnia

-magnez 15,0-bw

 

Działka ta została zaorana na zime i dnia 04.04 został zasiany jęczmień jary(zaprawa lamardor 400fs). Pod jeczmien dana była polisfoska 8 (8-24-24). I teraz proszę o pomoc, czy na 1 dawke będzie dobry saletrzak (chyba 27%N) , jeśli tak to ile go sypnąć i co dalej?

Chciałbym w miarę ekonomicznie nawozić.

Jakie polecacie opryski?

Czy pryskanie "odżywkami" się opłaca( nigdy wcześniej my nie pryskali) ?

 

Ogólnie chodzi mi o pomoc żebym to wszystko ogarnął, trochę już czytałem na necie i powoli zaczynam łapać ale jeszcze bardzo dużo brakuje.

 

Sieje tylko: jęczmień, pszenice, owies i pszenżyto. Jaki polecacie płodozmian dla tych roślin na lepszych i gorszych ziemiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

A można stosować Atribut w jęczmieniu jarym, bo chcę go domieszac z Mustangiem Forte głównie chodzi mi o perz i miotłe

 

W żadnym wypadku. Attribut by Ci uszkodził jęczmień.

Jaka miotłę chcesz zwalczać w jarym. Miotła to chwast zbóż ozimych.

Na perz w jarym nic nie zdziałasz, pociągnij po zniwach Randapem. Jak masz głuchy owies to Puma lub Axial, a jak nie to Mustang Forte wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

@jarecki82

Dzięki wielkie za info, nie wiedziałem że miotła to chwast zbóż ozimych;/ Więc zostane przy samym Mustangu Forte, powinien dac sobie rade.

A w jakiej fazie najlepiej pryskać??, teraz mój jeczmien jest w fazie drugiego liscia ;)

Edytowano przez seremiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

No to chyba wcześnie siałeś bo mój dopiero co się wychyla z ziemi :)

Forte do końca fazy krzewienia, czyli jeszcze co najmniej z 2 tyg.

Bez paniki na razie są jeszcze za zimne noce na opryski. Czekaj jak wszystkie chwasty powschodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj