Polecane posty

krecikuryn    6

U mnie przeschło już spokojnie można wjechać, nie wiem czy już siać jęczmień czy jeszcze poczekać z 1-2 tygodnie....... Lubelskie :)

Odmiana Atico :D

 

Widze kolega ma ten sam problem, ja tez z lubelskiego i nie wiem troche co robic... ale chyba poczekam jeszcze z tydzien z jęczmieniem. ja mam odmiane olof KWS. Skąd brałeś materiał i po ile?? co dajesz pod korzeń??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

jasne że tak ttylko sprawdz siłe kiełkowania skoryguj o ten procent dawke i będzie dobrze. Ja dzis posiałem jęczmień stratus.kwalifikat po 1950 netto tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Widze kolega ma ten sam problem, ja tez z lubelskiego i nie wiem troche co robic... ale chyba poczekam jeszcze z tydzien z jęczmieniem. ja mam odmiane olof KWS. Skąd brałeś materiał i po ile?? co dajesz pod korzeń??

 

Nasiona brałem z Małopolskiej hodowli roślin w Zamościu po 216 zł. jak pojechałem to w magazynach tylko był mój jęczmień zarezerwowany i ze 2t. pszenicy i tyle, ale jak odjeżdżałem to przyjechała dostawa :D

 

Pod korzeń sypnę polifoski 8 i soli potasowej, a ty? ;)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Nasiona brałem z Małopolskiej hodowli roślin w Zamościu po 216 zł. jak pojechałem to w magazynach tylko był mój jęczmień zarezerwowany i ze 2t. pszenicy i tyle, ale jak odjeżdżałem to przyjechała dostawa :D

 

Pod korzeń sypnę polifoski 8 i soli potasowej, a ty? ;)

 

Ja kupiłem olofa po 200 brutto tylko że bardzo wczesnie zamawiałem. A pod korzeń daje 100kg mocznika, 200 superfosfatu wzbogaconego 40%P, i 150kg soli na ha. Masz jakieś doświadczenie w uprawie jęczmienia?? Ja sieje 1 raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wczoraj zasiałem pierwsze 0,5ha a zostało mi jeszcze ponad 4ha ale to dopiero po niedzieli Mam pytanko czy jęczmień ozimy ze zbiorów 2011 można zasiać na jesieni bo wszystkie tegoroczne oziminy zostały zlikwidowane a poza jęczmieniem nie mam nic innego to chociaż to by odpadło z kupna

Spokojnie możesz użyć tych nasion.

Centrale nasienne przecież nie utylizują niesprzedanego materiału siewnego lecz wystawiają go do sprzedaży w następnym sezonie. Gdyby taka możliwość nie istniała, ziarna nikt by nie zaprawiał, gdyż taki zabieg jednoznacznie wyklucza zużycie niesprzedanego towaru w innym celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

koledzy siał ktoś może jeczmien jary SIMBA?? Może ktoś mi cos o nim powiedzieć jak plonuje, jakie ma wymagania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

około 31/03 planuje zasiać 13 ha jęczmienia Mercada 2200 tona. Pomimo, że zamawiałem miesiąc temu to wczoraj nawet pojechałem zapłaciłem z góry za całość, aby przypadkiem nie sprzedali mojego zamówienia.

Edytowano przez emilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

na składzie z paszami i nawozami człowiek dodatkowo handluje nasionami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Zasiane plus oprysk. Wg. prognozy pogody brak minusów i jakichś opadów śniegu, więc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja dałem 150 superfosfatu 150 soli i 75 mocznika, była lana gnojowica bydlęca 30m3 resztę azotu dam pogłównie i przy okazji skracania oraz z fungicydem w oprysku roztworem mocznika z siarczanem magnezu, Ph6 wysiałem 170kg/ha STRATUSA

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

czy 200 kg mocznika pod korzeń wystarczy oprócz polifoski?

 

 

Myśle , że pod korzeń góra 150 kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja dałem 150 superfosfatu 150 soli i 75 mocznika, była lana gnojowica bydlęca 30m3 resztę azotu dam pogłównie i przy okazji skracania oraz z fungicydem w oprysku roztworem mocznika z siarczanem magnezu, Ph6 wysiałem 170kg/ha STRATUSA

 

W tamtym roku kupiłem Stratusa z central i mimo wysokich cen w tym roku zboża jarego kupuje inny jęczmień bo stratus to dla mnie porażka, siałeś wcześniej go? u mnie nie wypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie, nie siałem tego wcześniej, mam nadzieje że u mnie będzie w porządku. O wszelkich ewentualnych problemach napisze.

A co najbardziej ci nieodpowiadało w tej odmianie? na co trzeba zwrócić szczególna uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja sieję Justynę i Skarba do tej pory byłem zadowolny z tych odmian w zeszłym roku sypał na poziomie średnio coś koło 4.8t/ha przy niespecjanym nawożeniu i byłem zadowolony poszedł po 8 stówek wiec opłacalność ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ja sieję STRATUSA już jakiś czas i przeważnie po burakach i na plon nie mogę narzekać i pod korzeń nic nie daję tylko pogłównie saletrę ,w tamtym roku z 90arów uleciało4,5t i w tym roku też z centrali mam srtatusa i skalda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a siejecie już jęczmień jary i jakie nawożenie zastosować po likwidacji pszenżyta ozimego?Na jesień pod pszenżyto dałem 200kg polifoski max/ ha i jesienią pogłównie 200kg saletry amonowej 34%N lecz nie było opłacalne pozostawienie plantacji więc zaorane pola pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jesienią 200kg saletry pogłównie ????? :blink: co ona miała na celu, przecież teraz to już nie ma po niej śladu, to było wyrzucenie pieniędzy dosłownie w błoto!

Teraz to bym dał tylko ze 150 200kg/ha saletrzaku a z jęczmieniem to ja poczekam do następnego tygodnia, bynajmniej w moim regionie i na mojej ziemi.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

a siejecie już jęczmień jary i jakie nawożenie zastosować po likwidacji pszenżyta ozimego?Na jesień pod pszenżyto dałem 200kg polifoski max/ ha i jesienią pogłównie 200kg saletry amonowej 34%N lecz nie było opłacalne pozostawienie plantacji więc zaorane pola pszenżyta

NO czytając takie posty zastanawia mnie czy autor ma w ogóle z uprawą coś wspólnego ;) Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

a siejecie już jęczmień jary i jakie nawożenie zastosować po likwidacji pszenżyta ozimego?Na jesień pod pszenżyto dałem 200kg polifoski max/ ha i jesienią pogłównie 200kg saletry amonowej 34%N lecz nie było opłacalne pozostawienie plantacji więc zaorane pola pszenżyta

 

 

 

Też się dziwie coto za technologia:) Nie dość że pieniądze na saletre w błoto to jeszcze przyczyniły się do wymarznięcia pszenżyta ... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

przestańcie panikować. Pomyliło mu się. Chciał napisać, że wiosną dał saletre ale okazało się ze jednak plantacja do likwidacji. Włączcie myślenie Panowie a nie od razu krytykujecie.

 

Z drugiej strony to należny się marcinowi nagana za brak umiejętności składania zdań, bo po polsku to on nie piesze.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@Cihu widzę, że jesteś zaawansowanym użytkownikiem forum i zrozumiałeś o co mi chodzi. Przez pomyłkę napisałem, że jesienią pogłównie zastosowałem saletrę, a zastosowałem ją 8 marca wczesną wiosną lecz oziminą nic już nie pomogło. Więc plantacje ozimin zlikwidowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

dziś byłem zobaczyć w polu co się dzieje .i widze że u sąsiada jęczmień zaczął wychodzić na wierzch. około 30 procent jest na wierzchu. siał jakieś 4-5 dni przede mną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj