Polecane posty

Eunova dobra odmiana w tym roku tez ja bede siał a Azit to nowa odmiana wiec trudno powiedziec. W tamtym roku nie mogłem dostac eunovy wiec wziołem tocade i sypała ładnie bo 6 - 6,5 t z ha jak na temten mokry rok. widzałem u goscia eunove to bardzo dorodne ziarno miała i zbior tez go zadowolił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Rzepak-jęczmieni nie zbyt dobra para lepiej rzepak-pszenica ale nie powinno się siać rzepak co 2 lata kolega Lukaszjarm napisał że co 3 lata ale ja jestem tego zdania że powinno się siać co 4 lata. A co z szkodnikami to wygląda tak iż chowacz zaszyje się w ziemi i wyczai "a ty rośnie rzepak co 2 lata to się nie ruszam i mam jedzonko". jeśli chcesz tak siać to musisz pryskać Nurelle D 550 EC ono bije chowacze i jego jaja ale już tego środka nie dostaniesz w Polsce a jeśli tak to bardzo ciężko więc nie siej tak rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert0840    0

Jaki jęczmień jary na 4klase glebową? Mam zamiar wziąc z centrali... Myślałem o skarbie czy to dobry wybór? ;)

mysle ze tak a jakie nawozy na niego dajesz i ile na/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Z jęczmieniem z wysiewem bym się nie śpieszył. Jęczmień lubi ziemie podgrzaną tym bardziej jeśli są to ziemie ścisłe i zimne jest jeszcze wcześnie na siewy spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja wczoraj posiałem ale bez zaprawy, bo u nas nie mogłem dostać. Nie wiem co to za odmiana, ale był ładny gruby. Pod korzeń sypnołem 200kg polifoski 6, i 250kg saletry. Jaką stosujecie ochronę fungicydową jęczmienia, jeden, czy dwa zabiegi? Zasiałem pierwszy raz jęczmień, no i w tym roku dopiero zaczynam się bawić w zwalczanie chorób, więc zastanawiam się nad wyborem dobrych środków

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawić to się można w piaskownicy :lol: Fungicydy to dość drogie środki, dlatego nie można sobie pozwolić na ich marnowanie. W jęczmieniu jarym przy optymalnej pogodzie stosuje się jeden zabieg, chroniący kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

witam kiedy mozna zastosowac kizeryt na jęczmien ozimy?? czy teraz nie bedzie za zimno jescze zeby optymalnie podzialal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

marekpieg1234

 

Z tego co piszesz wychodzi że dopiero się pryska na liść flagowy, a to nie za późno? Ja nie dałem zaprawy więc trochę się obawiam. No a jakie dobre środki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Czy ktoś z was uprawiał jęczmień jary EXTASE. Jak ta odmiana wam się spisywała?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ja uprawiam od 3 lat tą odmianę,jak posypiesz i z nieba nakapie to da jak trzeba, a jak nie to wiadomo.Wolał bym odmianę Frontier ale nie mogę jej upolować.

Edytowano przez markus1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy ktoś z was siał jeczmień odmiany Quench? Jeśli tak to prosze o opinie.z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Jęczmień ozimy niema wyrównanego ziarna, są ziarniaki duże i małe(dotyczy odmian wielorzędowych bo odmiany dwurzędowe ozime, tzw. browarne maja ziarno wyrównane) natomiast jęczmień jary ma ziarniaki wyrównane (są podobnej wielości ponieważ są to odmiany dwurzędowe),


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

powiedzcie mi proszę panowie jak sobie radzicie z samosiewami rzepaku w jęczmieniu jarym? zmianowanie oczywiście rzepak ozimy-pszenica ozima-jęczmień jary. bo ja w tym roku pryskałem Linturem wiosną i najpierw troche przygasły te samosiewy ale potem jak odbiły to miałem straszne problemy ze zbiorem :( jęczmień był niski i żeby go zebrać musiałem brać i ten zielony rzepak. Jak to wszystko przeszło przez kombajn to nabrało wilgoci i musiałem dosuszać ziarno. czym pryskacie? w jakich dawkach? kiedy itp.

lintur jak i lentipur będą działały na samosiewy rzepaku ale trzeba mieszać z innymi opryskami dla przykładu w tamtym roku kupiłem lentipur na ok 25 ha zboża ozimego i tylko trochę przypaliło chwasty i potem musiałem od nowa pryskać innym opryskiem zboża ozime żeby zwalczyć chwasty (bo gośćiu nie powiedział mi o tym że trzeba mieszać a ja skąd mogłem wiedzieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Czym prysnąć na owies głuchy w jęczmieniu jarym Graspem 250 sc,czy Illoxanem 36 ec chodzi o to,żeby było tanio i dość dobrze.Puma jest za droga a może ktoś zna inny tani środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no właśnie zna ktoś dobre tanie środki na owies głuchy? Podajcie od razu ceny jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Glebę dawno odkwaszałeś? Te żółte place to mogą być od kwaśnej ziemi, której jęczmień nie lubi :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Też mam problem z jęczmieniem zimowym podobnie jak piotr12345. Obawiam się że to zbyt kwaśna gleba, można coś z tym teraz zrobić? Doraźnie posiałem z 2 tygodnie temu jakieś wapno z magnezem ale żadnej różnicy nie widać. Ma ktoś jakiś pomysł jak można go podleczyć? Odżywki nie mogę dać bo piździ jak za cara, a jak pójdzie pryskać to jaką radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasiałem jeczmien nasiona centrali odmiana blask, na glebie sredniej kl 3b, 4 z tym ze było to w wtorek po siewie padalo i nadal pada co zrobic aby nie siac po raqz drugi ? bronować jak będzie pogoda ?

 

no właśnie zna ktoś dobre tanie środki na owies głuchy? Podajcie od razu ceny jakby co :)

ja pryskałem Pumą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj