Polecane posty

mariusz4321    98

Często takie pasy się tworzą, kiedy na polu zostanie dużo nierozgarniętej słomy. Wydzielają się wtedy szkodliwe substancje - tak bylo napisane w gazecie rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ph nieznane wapnowane juz kilka lat temu. Moglo juz troche spasc ph.pod orke dostalo 35m3/ha pofermentu z biogazowni.przedsiwenie 200kg wap magu i 200kg polifoski8. Co radzicie co zrobic. Sypnac z 500kg jakiegos wapna granulowanego czy cos dolistnie cos bedzie z tego? Na pozostalej czesci pola wyglada swietnie 4liscie ladnie rozwiniete koloru intensywnie zielonogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Nie polecam pryskać lancetem jęczmienia ozimego, miałem w tamtym sezonie obok siebie pszenicę i jęczmień, i w jednym miejscu lanca z lancetem  zeszła mi na 30 cm pasek jęczmienia, po kilku dniach było widać, że zrobił się jasno zielony i zaszkodziło mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i mam taki problem mam takie miejsca na polu że jest, czy to może być spowodowane gęsty siew, jakie środki polecacie na chwasty i na choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja wlasnie posiałem wczesnie ze wzglegu na pogode a i u nas na podlasiu zawsze jakos zima szybciej przychodzi wiec nie bylo na co czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Poczytaj parę stron wcześniej ale możesz śmiało zastosować Tolurexa lub Lentipur,a co z tymi placami oco tam chodzi że pewnie żółty,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

mój ozimy ma 1-2 liście, jest okno pogodowe żeby tolurex zastosować tylko czy nie za wczesnie ? nie zaszkodzi mu ? ogólnie kawałek gdzie miotły nigdy nie brakowało :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żółty jest 

Poczytaj parę stron wcześniej ale możesz śmiało zastosować Tolurexa lub Lentipur,a co z tymi placami oco tam chodzi że pewnie żółty,,,,,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Na mszyce pryskałem Karate Zeon 050 CS 0,1 l/ha ponad 2 tyg temu + 5 l wapnovitu + 5 kg mikrokomplex bo też są żółte place przez te ulewy.Odmiana Zenek siana 9 września  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czym na grzybka jesienią jeczmień prysnąć tak zeby nie było najdrożej jade z siarczanem i mikro to bym dodał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlik25    6

Witam, panowie problem jest następujący po intensywnych opadach jęczmień zrobił się jak na foto, czym go zasilić i czy wogole zasilać? Dodam że ziarno było zaprawiane.

post-37716-0-63977000-1508474975_thumb.jpg

post-37716-0-61823700-1508475192_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

Z żyłem mam taki sam problem a myślimy dać coś typu RSM, coś podobnego a co z tego wyjdzie to zobaczymy
Z żytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlik25    6

myślisz że dolistna dawka azotu rozwiąże problem? ;-) kurde w temacie miało być "po" a nie "bo" Ahh te słowniki w telefonach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiursus60c    214

Ja bym nie stawiał na to że to po opadach. Tylko raczej jakiś grzyb 2 lata temu miałem taki sam przypadek z jęczmieniem a po zimie nic z niego nie zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Jak tylko w dolkach to od nadmiaru wilgoci a z nadmiaru wilgoci moze pojawic sie grzyb wiec jak bardzo ci zalezy na nim to trzeba prysnac od grzyba. Ja odrazu bym dodal moczniku i siarczanu magnezu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Jednak w jeczmienu to nie tylko ph. Jest grzyb. Maczniak i cos jeszcze.jaki srodek polecicie zeby jeszcze teraz popryskac. Dodatkowa jest masa mszyc takze pojdzie karate razem z fungicydem tylko co zastosowac?

post-51231-0-30857700-1508516565_thumb.jpg

post-51231-0-21263700-1508516606_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dzisiaj prysnołem  takim zestawem na 400 l 25 kg mocznik 25 kg siarczan magnezu mikro 2 kg bumper 1 litr na robala 250 ml co będzie to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj