Polecane posty

MalyRolnik18    71

Na cerone jest napisane że pryskac od 2 kolanka do pojawienia się pierwszych ości. Czy miał ktoś styczność z tym środkiem czy jest skuteczny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Cerone to taki typowo pod jęczmień ja dziś jade w dawce 0,5l żeby nie przegiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

śmiało przecież możesz dać zalecaną dawkę 0,75l/ha nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

A jak popryskam tym wylegiwaczem to jak przypuśćmy przyjdą upały to nie wpłynie to negatywnie na ten jęczmień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie na który zabieg można zastosować Osiris zostało mi trochę z tam tego roku z pszenicy ozimej, a chciałbym go wykorzystać w jęczmieniu jarym, bo akurat tak wypada. T1 czy T2 jak myślcie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

I też myślę jechać tylko tam gdzie już go bierze a resztę zostawię bo pole jest hektarowe to ze 70 arow zaczyna leżeć a te 30 arow myślę że ustoi bo jest na VI klasie. Ale ja to muszę dać max dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pewnie kłos jeszcze dobrze się nie ukazał a ty już fuzariozę widzisz. 

Obstawiam efekt żerowania lednicy zbożowej lub żółwinka zbożowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy jak jęczmień sporymi miejscami leży to jest szansa ze z niego coś jeszcze będzie?

Dzisiaj poszło Cerone ale nie wiem czy powstrzyma dalsze wyleganie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy CCC mogę zastosować w jęczmieńu jarym, a dokładnie Shorti725 SL?
na etykiecie nie ma go uwzglednionego,ale sprzedawca twierdził że ten środek może być 1l +modus 0,2l ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kiedyś próbowałem CCC w jęczmieniu i nie dostrzegłem żadnych efektów. Skusiła mnie cena i to że kilka środków z CCC miało rejestracje w jęczmieniu. Jeżeli dobrze pamiętam zastosowałem 1l antywylegacza płynnego 675. Może za mała dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Jęczmień praktycznie nie reaguje na podanie mu CCC ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Na jęczmień wcześniejsze fazy medax bądź moddus, później na skrócenie dokłosia etafon tylko ostrożnie. 

 

 

Panowie na który zabieg można zastosować Osiris zostało mi trochę z tam tego roku z pszenicy ozimej, a chciałbym go wykorzystać w jęczmieniu jarym, bo akurat tak wypada. T1 czy T2 jak myślcie? 

 

Jak z pogodą? Jak sucho dałbym jeden zabieg teraz jeśli widać już jakieś objawy, jeśli nie to przed kłoszeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

U mnie szedł tylko Moddus i to max w dawce 0,3l/ha. Samo CCC by coś dawało to trzeba w ogóle je wcześniej używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Prosze o informacje co to za chwast i czym go zwalczyć w jęczmieniu jarym?
Oraz czy jest sens sypać nawozy fosforowe jeszcze początkiem czerwca jeżeli nic nie podałem pod korzeń?
Jest to nowa działka po kilkuletniej przerwie nieużytek.

 

591_2017_05_31_19.58.25.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

To jest nawłoć. Nie ma na nią zarejestrowanych środków w zbożach, bo rośnie tylko na nieużytkach. 

Fosfor musi być wymieszany z glebą, więc sypanie teraz nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam, jakieś opinie na temat Oberka? Jak u Was wygląda i co dajecie na T1? Ile można mu N rzucić?

Edytowano przez Yankess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie 8 dni temu poszło 0,3 modusa na jęczmien jary ale on dalej rosnie jak ogłupiany, miejscami już zaczyna wylegać mogę go jeszcze czyms  go przychamować? Ości jeszcze nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem 0,3 modusa (o ile nie dawałeś nic na kolanko) to trochę mało. 

W tej fazie to 0,5 cerone lub odpowiednika robi w jęczmieniu robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj