Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15357

Chyba poczekam, po świętach może będzie cieplej to w 5 dni wylizie, posiać teraz zimno mokro to 2 tyg będzie leżał albo zbutwieje. Na zachodzie inny klimat a na wschodzie to inny świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Mój siany 25 marca wyszedł na wierzch w jakiś 70% - jak śliwowica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie zasiany może dopiero będzie brał się do wschodów. @Renault85-14TX co się działo dokładnie?

Załapał go mróz i zrobił się jak by żółty i stanął w miejscu nie chciał rosnąć, nie mogłem go wcale bujnąć do życia ani nawozem ani odżywkami. Przez dwa lata zrobiłem taki błąd bo był siany końcem marca i przez dwa lata ta sama sytuacja że mróz przytrzymał go strasznie, a 2 lata temu siałem 18 kwietnia i mogę powiedzieć że to był najlepszy jęczmień jak miałem do tej pory. Wyskoczył z ziemi po 5 dniach i cały czas szedł w górę i oddał najlepszy plon. W tym roku mam zamiar siać albo w sobotę przed świętami albo aż po świętach. 

Może teraz tu mnie niektórzy wyśmieją ale powiem. Mój dziadek mówił tak że jęczmień lubi ciepłą ziemię i to sie jednak sprawdza bynajmniej w moim przypadku. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

U mnie wszyscy juz posiali ,więc i ja zaryzykowałem ,choć co roku po 10 siałem ,zobaczymy czy pogoda bedzie przychylna przy wschodach,a pewnie  wyjdzie pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Opryskalem sobie kawałek jęczmienia ozimego środkiem Rubin w podwójnej dawce tj 300g na hektar jak myślicie coś się mu stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@Renault85-15TX - to nie ma z czego się śmiać, ale to jest prawda prawd z tym siewem. W ubiegłym roku u mnie też wszyscy sieli po 20 marca jęczmień, ja jako jedyny chyba z okolicy siałem po 1 kwietnia. Faktycznie teoria się potwierdziła złapał przymrozek zrobił się żółty i "żył bo musiał jakoś żyć". Tak się zastanawiam czy nie popełniłem błędu jak co niektórzy w ubiegłych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mnie tak kusiło wczoraj posiać jęczmień bo wszyscy już wczoraj kończyli siewy ale na szczęście siew buraków mi w tym przeszkodził a dzisiaj deszcz i po sieje pewnie aż po świętach i to będzie dobra decyzja. Myślę że ten 18 - 20 kwietnia to będzie już idealnie na siew w naszym klimacie :D


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Ja posialem jęczmień browarny 27 marca pogodę mieliśmy super po 20 st słońce i dużo wilgoci w ziemi, teraz chłodniej będzie ale przymrozkow nie zapowiadają u nas i na brak deszczu nie ma co narzekać. Na polu już zielono i zastanawiam się czy pojechać CCC na krzewienie lepsze? Stosuje ktoś? Odmiana to Concerto

Edytowano przez panRys87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co z tym jęczmieniem począć??cały zeszły tydzień na zmianę deszcz/deszcz ze śniegiem, w polu mokro.Wczoraj udało mi się z nawozem wjechać, dziś chciałem zawlec jutro siać.Cała noc lalo, woda na polu stoi. Co robić?Jako że dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem pare bardziej doświadczonych osób mi troche doradza.Jedni mowią że mogłem wcześniej siać, z kolei inni mowią, zeby poczekać i dopiero po świętach działać. Jako że nie mam doświadczenia sam nie wiem co robić , bo na najbliżej dni zapowiadają deszcze aż do świąt i zimno.ktoś cos podpowie doradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Lepiej poczekać na lepsze warunki niż siać w błoto ;) kiedyś mój ojciec posial chyba po 25 kwietnia i z tego co pamiętam był niczego sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Mnie tak kusiło wczoraj posiać jęczmień bo wszyscy już wczoraj kończyli siewy ale na szczęście siew buraków mi w tym przeszkodził a dzisiaj deszcz i po sieje pewnie aż po świętach i to będzie dobra decyzja. Myślę że ten 18 - 20 kwietnia to będzie już idealnie na siew w naszym klimacie :D.

Ja mogłem dziś posiać ale też czekam na poświętach, 4 ha zmarnować szkoda, a jak przyjdzie ciepło to i tak razem wzejdzie co by dziś posiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

heh 18-20 kwietnia to trochę późno max do 15 kwietnia ^^

Nie wiem czy się wyrobię do 15 kwietnia bo święta i roboty mam jeszcze sporo do tego deszcze nadają także pewnie wyjdzie siew po świętach ale będzie wilgoć nadają ciepło po świętach to wyskoczy moment do góry i wyjdzie na to samo jak bym za siał w tym tyg. :)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja w ubiegłym roku zasiałem większość przed 10 marca a 1ha po 10 kwietnia (przesiałem pszenżyto) i to siane w kwietniu dało o ponad 30 procent mniej i ja zawsze sieje jak najwcześniej się da a z tymi przymrozkami to w maju na ogrodników też może przymrozić więc może zasiać w maju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Każdy ma swoją teorię i doświadczenia. Siałem już w różnych terminach i siewy jęczmienia z połowy kwietnia wypadały najlepiej pod każdym względem.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@Pawel2678 - no właśnie czym wcześniej tym lepiej, sam już nie wiem. 10 kwietnia to lekko późno. Myślę że najlepszy termin to pierwsza dekada kwietnia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak mi się ze chce to zrobię wam ilustrację co tygodniową jęczmienia od zasiewów aż po zbiór i zobaczycie czy będzie tak źle jak tu niektórzy dramatyzują. 
post-68150-0-75597400-1491934499_thumb.jpg
Tak wyglądał jęczmień siany 2 lata temu 21 kwietnia oddał lekko ponad 6 ton bez dużego nakładu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Mogłoby być 6.5t  :). Jestem z podlaskiego i gdybym miał odpowiednie warunki to leciałbym końcem marca nie później. 

W tym roku 1 i 4 kwietnia a i tak były miejsca gdzie było mokro. 

W tamtym roku siałem coś przełom marca/kwietnia przyszedł przymrozek skosiło czubki liści, ale bezproblemowo odbił. 

Tak jak piszą, przymrozki mogą być i w maju, ale ja nie zamierzam czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Tak zapytam czy ktoś planuje całość nawożenia azotowego w jednej dawce? 

Chcę dać 120-130N na szpilkę w postaci RSM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was stosuje systiva? Z jakim skutkiem?

ja w tym roku pierwszy raz zobaczymy co będzie ,chodź jak bym jej nie wygrał to chyba bym nie zastosował a tak się przekonam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja już drugi sezon stosuje sistive i powiem że warto. W tym roku wszystkie oziminy były tym doprawiane w ilości 100 ml/100 kg ziarna i po zimie wszystko zdrowe , że miałem dylemat teraz  czy pryskać na T1, w tamtym roku jęczmień jary pryskany tylko na flagę i oddał ponad 6 ton przy moim zdaniem ekstremalnym roku(maj bez deszczu) , choć ciężko mi się odnieść czy to zasługa sistivy czy przebiegu pogody, miałem też na próbę doprawione pszenżyto i też plonowało mimo takiej suszy rewelacyjnie ponad 9 ton/ha , ale w tym przypadku jechałem grzybówką  w T1 iT2, bo do końca nie wierzyłem że można ominąć T1, w tym roku na pewno odpuszczę T1 na bardzo słabej glebie na życie zaprawionej sistiva , jak na razie bardzo zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kolego im suchszy rok tym mniej atakują patogeny. Zrozumiałbym gdyby trzymało dobrze przy mokrym przekropnym roku. 

Ogólnie to ja też z jednym zabiegiem fungicydowym w fazie strzelania w zdzbło 6t przy kinto duo, także bez szału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was stosuje systiva? Z jakim skutkiem?

 

Ja w tym roku pierwszy raz i jak na razie wrażenia super. Jak na razie wszystko zdrowe i zapowiada się, że faktycznie przy tych warunkach co u mnie nie trzeba będzie robić T1. A to o tyle dobrze, że Systiva wychodzi taniej niż fungicydy które stosowałem. Zobaczymy jak plonowanie będzie, napewno się pochwalę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj