Polecane posty

Patryk1222    136

Pryskacie już na chwasty na jesień nic nie pryskalem a zielska sporo.
Kupiłem Środek Rubin mogę już jechać?są przymrozki i się zastanawiam...
Oto mój jęczmień fotka z dzisiaj odmiana chalup siany pierwsze dni października.

post-41119-0-87530800-1490551562_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jak są przymrozki to nie bardzo, na dniach ma się ocieplić, ja jesienią pryskałem, ale czeka mnie poprawka galaperem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Będę siał jęczmień kucyk kwalifikowany, ile nasion radzicie wysiać na 1m2 ?

 

kolego miałem 2 lata temu kucyka wysiewałem 150 kg/ha co odpowiada około 320 nasionom na m2 u mnie stanowisko miał po burakach poszedł nieźle musiałem go dobrze usztywnić bo się bardzo rozkrzewił

ja sieję Flavour norma wysiewu od 120 do 150 kg/ha ja wysiewam 125 kg w tamtym roku posiałem 130 to było trochę za gęsto ta odmiana jest jedną z najbardziej krzewiących się odmian jęczmienia bardzo ładna jak ktoś sieje jęczmienie paszowe to polecam właśnie tą odmianę choć ciężko pewnie ją teraz dostać ja zamawiałem w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Dzięki adamgaleon za informacje już jest na czym bazować. Mieszkam na granicy małopolski i podkarpacia  w jakim mniej więcej terminie siejesz jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuqa72    1

Będę siał jęczmień kucyk kwalifikowany, ile nasion radzicie wysiać na 1m2 ?

 

Ja w ubiegłym roku siałem ok 138 kg kucyka na ha. Gęsty był. Nie skracałem i ok. 12% uprawy wyległo.

W tym roku będę siał z materiał ze zbioru 2016 i też planuję tak do 140 kg ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Dzisiaj posiany jeczmien na ďwoch kawalkach na jednym kwalifikat fariba 170 kg ha a na drugim ze zbiorow z zeszlego roku nie wiadomo jaka ale nie byla zla


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego daniu ja w pierwszej kolejności jadę z burakami więc w sobotę zakończę siew buraków jak mi czasu zostanie pojadę zestawem siać jęczmień, wczoraj w moim rejonie przechodziły bardzo czarne chmury wydawało się że coś popada ale niestety spadło parę kropel i nic więcej a już widać że na wierzchu ziemia jest wysuszona trzeba jechać wcześniej z jęczmieniem aby wykorzystać wilgoć która jest w glebie bo nie wiemy jaki będzie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkaim    0

Witam, jaki polecicie herbicyd na jęczmień ozimy na jedno i dwuliścienne? Znajomy polecał Lancet, ale widziałem że nie jest zarejestrowany w jęczmieniu, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Co możecie polecić ze średniej półki na jęczmień ozimy? Nie ma szału z moim jęczmieniem (jest trochę pleśni), także nie chciałbym szaleć ze środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

mi mówili że lancet pali jęczmień aczkolwiek nie wiem, nie stosowałem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki polecicie herbicyd na jęczmień ozimy na jedno i dwuliścienne? Znajomy polecał Lancet, ale widziałem że nie jest zarejestrowany w jęczmieniu, co o tym sądzicie?

 

Jednym środkiem może być ciężko załatwić jedno i dwuliścienne, Lancetem bym nie lał bo jak mówisz nie ma rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lancet poważnie hamuje jęczmień, w dobrych przypadkach plon spada o 50%, nie warto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuqa72    1

Jednym środkiem może być ciężko załatwić jedno i dwuliścienne,..

 

A np. Chisel® Nowy 51,6 WG. Na miotłę i dwuliścienne. Wprawdzie nie znalazłem zbyt wielu opinii, ale postanowiłem go wypróbować, zarówno w pszenżycie jak i jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

raczej nie przeszkodzi jak i uważam że za bardzo nie pomoże :P no chyba że wykonana była świeża orka itp to podsiąk powinien być lepszy. 

odchwaszczanie jęczmienia teraz to na jednoliścienne axial albo puma a na dwuliścienne to jakiś lintur (tylko to już teraz trzeba robić)  lub mustang ale zwykły bo forte nie ma rejestracji. najtaniej jesienią chlorotoluron plus diflufenikan :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Ja walowalem jęczmień oraz pszenżyto. Efekt taki ze tam gdzie walowane wschody równe na calym polu i ziemia jest nadal mokra a tam gdzie nie zdazylem zwalowac ziemia juz dawno sucha i wschody ok 3 dni późniejsze wschody także ja nie powiedziałbym ze walowanie nic nie daje :) Jak sie piniadz będzie zgadzal to bede musial kupić waly większe bo 3 m trochę dlugo schodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkaim    0

A stosował ktoś może Axial Komplett Pak w tym roku (podobno nowość) na jęczemień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Tak wygląda mój jęczmień jary soldo

Siej jak idzie wjechać w polea
śnieg nic nie zrobi

post-38682-0-69351900-1491651935_thumb.jpg

Edytowano przez arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

A stosował ktoś może Axial Komplett Pak w tym roku (podobno nowość) na jęczemień ozimy?

 

Tak stosowałem to kilka dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Siać już jary czy czekać po Świętach, niby śnieg może padać jeszcze.

Ja jeszcze czekam bo nadają przymrozki a mam złe wspomnienia z wczesnego siewu po którym przyszedł mróz. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj