Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

Panowie można dawać w jęczmieniu jarym Antywylegacz płynny 725 SL? Jak tak to w jakich dawkach podajecie? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U was tez lata pryszczarek w jeczmieniu ????

 

Nie pryszczarek tylko skrzypionka ;):ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam.mam troche blady jeczmien jary zastanawiam sie nad zastosowaniem saletry wapniowej w płynie do oprysku.moze ktos cos doradzić ?2 dni temu poszły micro i makro ... + tytanit .jeczmien jest przesiany po ozimym i cos slabo sie zbiera.też mam podejrzenie ze trzyma go troche oprysk jesienny Legato plus bo wjechalem odrazu uprawo-siewnym bez orki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam panowie małe pytanko kropiłem jęczmień pumą jak miał wysokość około 10cm chodzi mi o to czy nie za wcześnie czy nie będzie owsa głuchego ?

Nie powinno być 

Panowie można dawać w jęczmieniu jarym Antywylegacz płynny 725 SL? Jak tak to w jakich dawkach podajecie? 

CCC nie daję się w jęczmieniu ponieważ ta substancja aktywna nie działa w jęczmieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Panowie u was też miejscami położyło jęczmień jary?

 

Tak u mnie leży - saletrzak jest przyczyną? ale dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Przyczyn może być dużo:

Wysokie nawożenie N 

zbyt gęsty siew 

nie zastosowanie antywylegaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Witam.mam troche blady jeczmien jary zastanawiam sie nad zastosowaniem saletry wapniowej w płynie do oprysku.moze ktos cos doradzić ?2 dni temu poszły micro i makro ... + tytanit .jeczmien jest przesiany po ozimym i cos slabo sie zbiera.też mam podejrzenie ze trzyma go troche oprysk jesienny Legato plus bo wjechalem odrazu uprawo-siewnym bez orki itd

Ja wczoraj pryskałem słabsze kawałki jęczmienia saletra wapniową ale w postaci płatków dawka 3kg/ha za parę dni przejdę się na pole i zobaczę co się dzieje i dam znać to na forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Panowie można dawać w jęczmieniu jarym Antywylegacz płynny 725 SL? Jak tak to w jakich dawkach podajecie? 

 

Wcześniej ktos pisał że daje 0.2 ccc razem z herbicydem, potem moddus i etefon przed ościmi. 

Sprawdzone ma i stoi 7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Czy mozna jeszcze stosowac pume 069 na jeczmien jary do zwalczania owsa gluchego? Jeczmien jest fazie 2-3 kolanka.

Na etykiecie napisane jest ze stosowac w jeczmieniu do poczatku strzelania w zdzblo. 

Jak to moze odbic sie na roslinie i na plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie powinno być 

CCC nie daję się w jęczmieniu ponieważ ta substancja aktywna nie działa w jęczmieniu 

 

Działa działa, nie tak jak w pozostałych zbożach ale jednak. Testowane w poprzednich latach. Teraz dodaje do 1 l CCC 0,25-0,3 Midasa


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A jak u was kucyk wygląda bo u mnie jakiś taki blady,  dostał 74 kg N i obornika do oporu i coś tak średnio się prezentuje...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Wczoraj zastosowałem herbicyd w jęczmieniu jarym czy dzisiaj mogę wyjechać ze skracaniem i fungicydem??? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam Panowie

 

zastosować jakiś regulator wzrostu w jęczmieniu jarym jeśli dostał lekko ponad 100N + jeszcze dolistnie trochę? Niestety dość gęsto zasiany..

Czy poczekać na rozwój sytuacji? Jęczmień w fazie 1-2 kolanko.

 

Proszę o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Wczoraj zastosowałem herbicyd w jęczmieniu jarym czy dzisiaj mogę wyjechać ze skracaniem i fungicydem??? 

Ja zawsze po herbicydzie 4 dni przerwy robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja też zawsze robię odstęp 4 dnia ale teraz mnie terminy gonią i chce podać jak najszybciej grzyb i skracanie żebym mógł po niedzieli wjechać już z odżywkami 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

To ja w drugą stronę - dziś będę skracał medaxem i T1. Za ile dni mogę zwalczyć owies głuchy axialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

u mnie kucyk dostał 100 N w czystym składniku i prezentuje się ładnie w jednym miejscu dostał jeszcze 20N i kolor ma taki sam jest tylko gęściejszy obornik szedł na jesień i przyorana została gorczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam Panowie

 

zastosować jakiś regulator wzrostu w jęczmieniu jarym jeśli dostał lekko ponad 100N + jeszcze dolistnie trochę? Niestety dość gęsto zasiany..

Czy poczekać na rozwój sytuacji? Jęczmień w fazie 1-2 kolanko.

 

Proszę o porade

czekać bardzo to już nie ma na co .Daj moddusa 0.4 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A jeżeli bym poprawił axialem po pumie to jęczmieniowi nic nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

A jak u was kucyk wygląda bo u mnie jakiś taki blady,  dostał 74 kg N i obornika do oporu i coś tak średnio się prezentuje...  

 Jak narazie średnio jestem zadowolony z tej odmiany dostał 80N na 3 liśc w rsm i dzisiaj 50N w saletrze. Chciałem Irona, wyszedł kucyk no ale zobaczymy co pokarze. 

 

Wczoraj zastosowałem herbicyd w jęczmieniu jarym czy dzisiaj mogę wyjechać ze skracaniem i fungicydem??? 

 

Jak gonią się terminy to pryskałbym. 

Ja wczoraj herbicyd, dzisiaj azot, a jutro fungicyd micro i skracanie. 

 

btw. dodajecie jakiś insektycyd? Mam jakby już pogryzienia po skrzypionce, miejscami jest nieskasowana w 100% pszenica ozima. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

To ja w drugą stronę - dziś będę skracał medaxem i T1. Za ile dni mogę zwalczyć owies głuchy axialem?

zasada jest taka . 

po zastosowaniu herbicydu aby była dobra skuteczna inne zabiegi stosuje sie po 5-7 dniach . 

ale po zastosowaniu regulatora wzrostu ,herbicyd mozna stosować dopiero po 10-14 dniach . 

 

 

Paniowie czy Wirtuoz będzie dobrym rozwiązaniem na jęczmień jary?

tak :) 

 

A jeżeli bym poprawił axialem po pumie to jęczmieniowi nic nie będzie?

 

jesli musisz to mozesz ale w odstępie około 1-2 tygodni po Pumie.

 Jak narazie średnio jestem zadowolony z tej odmiany dostał 80N na 3 liśc w rsm i dzisiaj 50N w saletrze. Chciałem Irona, wyszedł kucyk no ale zobaczymy co pokarze. 

 

 

Jak gonią się terminy to pryskałbym. 

Ja wczoraj herbicyd, dzisiaj azot, a jutro fungicyd micro i skracanie. 

 

btw. dodajecie jakiś insektycyd? Mam jakby już pogryzienia po skrzypionce, miejscami jest nieskasowana w 100% pszenica ozima. 

zastosuj Bi58 działa dłużej około 3 tygodni :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj