Polecane posty

Agrest    25517

Ja stawiam na różnicach w pH i zasobności w magnez (lub z racji niższego pH różnice w jego pobieraniu). Dodatkowo jeśli jest nieznaczna różnica poziomu pomiędzy działkami, to na tej niższej placowo mógł zaszkodzić przymrozek.

 

Czy opryskując Gallaperem jęczmień jary mogę dodać 10kg siarczanu Mg na ha, czy może wyjdzie jakieś działanie antagonistyczne? Bo azotowych raczej nie mieszamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Panowie otóż mój jęczmień jary "złapał" przymrozek, ale węzeł krzewienia jest cały tylko czubki liści zrobiły się żółte. Mogę ten jęczmień spokojnie opryskać na chwasty ? Bo na środku jest napisane żeby nie stosować go na rośliny uszkodzone przymrozkami, co może się stać jeśli jednak opryskam ten jęczmień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A nie lepiej trochę poczekać aż się roślinki zregenerują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7
Napisano (edytowany)

Witam. Potrzebuje pomocy. Mianowicie mam jęczmień jary 2 pola kolo siebie jednakowe nawożenie i na jednym jest piękny a na drugim strasznie żółknie i nie chce rosnąć. Co mu może być ??? Pilnie proszę o pomoc.

 

kolego z jakich okolic jesteś może ci jakoś pomogę możliwe że mieszkamy w tym samym rejonie

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A nie lepiej trochę poczekać aż się roślinki zregenerują?

No wypadało by poczekać ale zaraz trzeba będzie lecieć ze skracaniem, odżywkami z T1 i mogę się trochę nie wyrobić w terminach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tak kolego tylko żebyś go czasem jeszcze bardziej dobił.poczekaj...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@adamgaleon. Podkarpackie, nie wiem co jest, od miedzy jest pas co zrobił się żółty a nawet brązowy i nie wien czy będzie rósł ponieważ jest dużo mniejszy jak reszta i jakby stal w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Może twój jęczmień złapał przymrozek? Bo u mnie jest podobna sytuacja że od miedzy jest gorszy właśnie przez przymrozek a reszta pola jest Ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów. Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego, dałem mu 2 dawke N 2 maja ze względu ze mieszkam za granicą i mam jeszcze zamiar zrobic oprys fungicydami a mianowicie na rdze, fusarie i na moczniaka ale zastanawiam się czy nie za wczesnie. i jeszcze chcialbym prysnac na chwasty w odstepie kilku dni, czy nie bedzie jakichś niepożądanych reakcji? Do fungicydow dodam jeszcze magnes i jakies odzywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Mi też się wydaje ze złapał go przymrozek ale jak wschodzil to od miedzy też był gorszy jak na reszcie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

witam kolegów. Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego, dałem mu 2 dawke N 2 maja ze względu ze mieszkam za granicą i mam jeszcze zamiar zrobic oprys fungicydami a mianowicie na rdze, fusarie i na moczniaka ale zastanawiam się czy nie za wczesnie. i jeszcze chcialbym prysnac na chwasty w odstepie kilku dni, czy nie bedzie jakichś niepożądanych reakcji? Do fungicydow dodam jeszcze magnes i jakies odzywki.

W pierwszej kolejności chwasty po 4-5 dniach T1+ odżywki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

u mnie to samo, po pszenicy też zrobił się żółty i niechce się krzewić, natomiast obok 2 rok po ugorze jest ładnie zielny i ze 3 razy gęstszy
a na ugorze jest taki gęsty że już ścieżek nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

U mnie na ugorze to juz trzeba będzie niedługo skracać bo jest taki gesty. A jak złapał go przymrozek to jak mu pomóc ?? Tylko same końcówki lisci są żółte reszta ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja swój jęczmień jary na dniach lecę herbicydem i siarczanem mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie zboża jare juz po herbicydzie ładnie rosną jak takie tempo sie utrzyma to jare przegonia te słąbe ozime :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

jak pomoc przemarznietemu jeczmiewmiowi czy warto stosować jakieś anty depresanty? dopóki było zimno tylko końce były żółte a teraz na jednym kawałku cały robi się żółty


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak robi się żółty to są niedobory a nie przymrozki wtedy robi się biały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

więc jak mu można pomóc i co podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Pryskał ktoś jęczmień ozimy Soligorem  moddusem na t2? Nie było przypaleń ? Są w Soligorze  triazole i niem wiem jak zadziała  z mieszany z moddusem,i dobrz by było  wykonac zabieg w słoneczny dzien. pierwsze skracanie słabo zadziałało z powodu niskich temperatur. Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj